Zeki insanların ortak özellikleri

Zeki insanların ortak özellikleri


En yeni yazı: Zeki olduğunuzu nasıl anlarsınız_

,Birimizi diğerimizden ayıran özelliklerin başında zeka geliyor. Peki zekamızla kendimize ne kadar hükmedebiliyoruz. Zeki olmamızı neye bağlıyız?  Diğer insanlardan bizi farklı kılan şey nedir?

Aslında tüm bu soruların cevabını aklımızla, düşüncelerimizle, duygularımızla verebiliriz.  Fakat zeki insanların verdiği verdiği cevaplar içinde bulundukları ortamın çok daha ilerisinde…

Öncelikle zeki insanların farklılık seviyeleri çok yüksektedir. İnceler, detaylandırır, yorumlar, kıyaslar. Bakış açısı ve kadranı oldukça geniştir. Tüm bunları yaparken, duygusal yönlerini ekler. Aslında işin daha da farklı boyutu tüm bunları birbirine karıştırıp, ayıklamakla uğraşır.

Zeki insanların ortak özellikleri hakkında bilmeniz gerekenler

Birinci sırada farkındalık ve dikkat

Zeki insanların farklılık seviyeleri diğer insanlara göre çok daha üst seviyedir. Örneğin;  Yolda gördüğü herhangi bir aracın lastik ebatlarının diğer lastiklerden farklı olduğunu anlayabilir. Havasının inik olduğunu gözlemleyebilir veya yanlış takıldığına dikkat edebilir.

Normal bir insanın farklılık  seviyesini ele aldığımız da; örneğin:  Gece farı bozuk bir aracın bir lambası bozuksa, araç içindeki sürücü yola bakarak tek farının yanmadığını anlayabilir.

Zeki insanların ortak özellikleri nedir

Zeki insanların ortak özellikleri

Zeki insanlar gözlemler…

Zeki insanlar bir çok nesneyi gözlemleyerek onu yorumlar. Geçmişiyle bağdaştırır, gelecekte kendisi için ne işe yarar ve kendisine ne kazandırır gibi düşüncelere sahip olup, aklını güncellenen işlere yorar.

Tüm gözlemlediklerini kaydeder. Yukarıda verdiğimiz lastik örneğinde olduğu gibi karşısına çıkan herhangi olumsuz bir şey de yorumlama yetisini ortaya koyarak yanlışlığın olduğunu fark eder ve dikkatini ona yoğunlaştırır.

Bilgi biriktirir. Biriktirdiği bilgiyi karşısına çıkan nesnel varlıklarla sürdürebilirliği aşılar. Sürekli etkileşim içerisindedir. Örneğin; Sokak lambalarının her sabah yanıp her sabah söndüğünü hemen hemen herkes bilir. Zeki insanlar ise hangi saatte yanıp hangi zaman diliminde söndüğüne dikkat eder.

Zeki insanların ortak özellikleri

Fark edilmezler

Herkes gibi fark edilmezler, görülmezler, çok ön planda değillerdir. Bunu tamamen duygusal algılamak gerekirse geri planda olmaya önem gösterirler. Bu durumda topluma karşı her zaman mütevazi görünmeye çalışırlar.

Zeki insanların ortak özellikleri

Zeki insanların ortak özellikleri

Başarı da kadını ararlar

Her başarılı iş adamın arkasında kadın vardır sözü bu durumda devreye giriyor. Zeki insanlar duygusal yönlerini herkese açmak yerine tek bir kişiye açarak duygularını paylaşmak ister. Bunun için karşı cinse ihtiyaç duymaktadır. Herkesi sevmeyebilirler fakat tek bir kişide bulduğunu herkes de aramazlar. Bu sebeple sevmeye ihtiyaç duyduğu bir kadını arkasına alarak mükemmel işler ortaya koyabilir.

Bir çok iş adamının arkasından görünmeyen kısmı, eşinin onlara verdiği değerlerle ölçülür.

Zeki adamlar eşlerine sahip çıkarlar ve onların güzel görünümlü olmasına ruhundan daha fazla değer vermezler. Bir çok kişinin güzel görünümlü insanlara (kadınlara) değer vermesinin aksine bilakis karşında bulunan kadının geleceğine ve ruhuna değer verirler.

Eskidikçe değeri artan güzellikler gibi…

 Zeki insanların ortak özellikleri

Zeki insanların ortak özellikleri

Cisimlere anılarını yüklerler

Örneğin; Herhangi bir anın güzelliğini yaşıyor ve bu güzelliği daha sonra hatırlamak adına güzel bir şey yapmak istiyorsa, çevresinde fark ettiği güzellikleri ileteceği bir cisim arar. Örneğin o saatte hoşlandığı bir şeyi unutmamak adına gözleriyle herhangi bir cisme empoze edebilir ?

Örneğin: Bir kapı demirine yaşadığı güzel bir şeyi aktarabilir. Biraz mecazi bir gözlem fakat güzel bir anısı var ise o anıyı o an herhangi bir cisme ilikleyerek gelecekte o cismi gördüğünde geçmişi kolaylıkla anımsayabilir.

Zeki insanların ortak özellikleri nelerdir

Zeki insanların ortak özellikleri

Ses karşı duyarlıdırlar

Zeki insanların ortak özellikleri: Sevmediği bir ses onları aşırı derecede rahatsız edebilir.  Örneğin bir köpek havlamasının kulaklarına batıcı bir ses olarak gelmesi gibi… Sessizliğe aşinadır. Çünkü her şeyi yavaşlıkla halledebildikleri gibi sessizlik içerisinde çözmeye önem gösterirler.

Her zaman alıştığı seslerin dışında bir ses duyarlarsa onu garipserler, o sesi tanımlamaya çalışırlar, fakat o sese asla alışamazlar. Bir sesin frekanslarına sonradan alışmak, onlar için en zor tercih olsa gerek.

 Zeki insanların ortak özellikleri

Zeki insanların ortak özellikleri

 Sessizliği severler

Zeki insanların ortak özellikleri: Sadece doğanın onlara sunduğu sesi severler.  Örneğin; bir bülbül sesi, bir kuşun kanat sesleri, yaprak sesleri, yağmur sesleri gibi. Bunların dışında gerçekleşen ses ortamlarına rahatsız olmamaları adına alışmaya çalışırlar fakat bir çoğu alışamayıp o sesten ayrılmak / taşınmak zorunda kalırlar.

Doğa ve çevre konusunda hassastırlar

Çoğu zeki insanın en çok sevdiği renk mavi ve yeşildir. Mavi; gökyüzünü yeşil, doğayı anımsatır. Doğada bulunan her şey, insanın yapı maddesine göre tasarlanmıştır. Hatta insanlar bile topraktan yaratılmıştır.

Bu sebeple zeki insanların doğaya ve çevreye verdiği önem ve farkındalık, diğer insanların kat kat üstündedir.

Zeki insanların ortak özellikleri

Zeki insanların ortak özellikleri

Ekosistem onlar için önemlidir.

Eko sistem zeki insanlar için çok önemlidir. doğada gerçekleşen her türlü olayın birer halka (yapı taşı olduğuna inanırlar) Bu şu demek oluyor. Doğa için denge onlar için büyük bir önem söz konusu.

Bunu biraz açacak olursak;  Bir sineğin oluşu, bir örümceğin yemi gibidir. Bir farenin oluşu bir kedinin dengesi demektir. Doğada yaşam sürdüren her canlı bir ekosistemin, dengenin bir parçasıdır.

Böylelikle bir sineğin dahi ölmesini bile istemezler

ekosistem ve zeki insanlar

Zeki insanların ortak özellikleri

Hayvanlara karşı duyarlıdırlar

Hayvanları beslemek, onlara ilgi göstermek, onlara değer vermek günlük hayatlarındaki görevlerinden biridir. Hatta bir çoğu sosyal yaşantısını bu dengeleri birleştirerek hayatlarına devam eder. Kimisi sevgi ihtiyacını hayvanlardan karşılar.

Hayvanların varlığı, onların hassas noktalarından birisidir. Onlara bakabilmek sosyal proejeleri arasında yer alır.

Sosyal çevresi ve arkadaş ortamı çoğunlukla yoktur

Zeki insanların ortak özellikleri: İnsan içine karışıp kalabalığı sevmezler. İki kişi muhabbetlerin de araya girip birinci kişi olma durumuna düşmezler. İki kişinin yolda karşılaşıp bir araya gelmesinde, hep geri planda duran kişi olmaya tercih eder.
Çok fazla muhabbeti sevmez. Kendisi edilen sohbetlerden küçük yaşta olsa bile, geçilen konulardan iğneyle çekebileceği şeyleri kendine not alır.

Çoğu kişilerin bir araya geldiğinde bir çok konuyu abarttığını kendisini övdüğünü, üstün gördüğünü, kibirli ve egolu olduğunu biliyoruz. Bu kişiler bir ortama girdiği zaman ne kadar salladıklarını bilmezler.

Zeki insan türleri bu tür ortamlarda üçüncü kişi olduğu için edilen sohbetlerin ne denli saçma olduğunu bilir ve anlar.

sosyal çevre

Zeki insanlar alttan alır

Hatası olmasa bile bir şeyde karşı tarafın daha fazla üstüne gelmemesi için hatasını kabullenir. Fakat hatanın kendisinde olmadığını bilmesiyle birlikte kendisini her zaman durumun ve sorumluluğunun içerisine sokmaz.
Bu tür durumlar da haklı olması konusunda, kendisini rahatlıkla ödüllendirebilir. Herhangi bir konuda haklı olduğunu düşünüyorsa, karşı tarafın söylediklerini, kızdıklarını, alttan alır.

zeki insanlar

Yalan söylemezler

Yalan söylemek zeki insanlar için korkunç bir şeydir. Zeki insanlar; her şeyi plan ve düşünce dahilinde yaptıkları için yalanları yaşadığı zamanın arasına sokmak istemezler. Çünkü yalan; onlar için er ya da gerçek ortaya çıkan acı bir gerçektir.

Bu sebeple karşısındaki insanları kırmak istemedikleri gibi yalan söylemek de istemezler. Zeki bir insana ancak haksız olduğunu düşündürdüğü refleksleri yalan söyletebilir. Oda bu tür durumlarda kendisine savunma ihtiyacı duyduğu için ve anlık olarak düşünmeden cevap verdiği için bu duruma dahi olabilir.

zeki insanlar

Kıyas yapıp analiz ederler

Zeki insanların ortak özellikleri: İyi ve kötünün arasına bir terazi koyarlar. Sürekli hareketlerini negatifin yanında olarak değerlendirirler. Yani her zaman kötüyü düşünmekten yola çıkarlar. Her şeyin en kötüsünü düşünürler.

Herhangi bir olayda iyi bir haberi vermek yerine önce kötü haberi verip, önce tepkilerin ağırlığını, yükünü çekmek isterler ki, bu onlar için büyük bir sorun olduğu için bir an önce kurtulmak isterler.

Örneğin; herhangi kötü bir olayı müdürlerine anlatma gereksinimi duyduklarında, o an da müdürlerinin içinde bulunduğu ortamın kızgınlık seviyesine bakmadan kolaylıkla anlatabilirler. ”Benden çıksın tepkisi ne olursa olsun” ilkesini uygulayabilirler.

Tabi bu tür durumlar, zeki insanların çıraklık dönemindeki anlarıdır.

Zeki insanların ortak özellikleri

Geçmişe özlem duyarlar

Zeki insanlar her ne kadar yeniliklere açık, değişim ve vizyon sahibi insanlar olarak görünmüş olsa da, her zaman atacağı adımları geçmişe özlemle atarlar. Güzel anıları hep geçmişte biriktiren zeki insanlar, düşüncelerini sadece gelecek ile ilgili yeniliklerinde kullanırlar.

Oysa onlar için geçmiş, gelecek kaygısı olmayan yıllara özel anılardır. Yani herhangi bir çıkarı olmadığı halde gördüğü, gözlemlediği, fark edip hoşlandığı şeyleri, bir anı kalıbına sokup o günleri yaad ederler.

Eski müzikleri sevmek gibi.

Eski yerlerin oluşumunu hatırlamak gibi

Eski resimlere bakmak gibi.

Gelecekle kıyas yaptığı bir çok şeyi yeniliklerde bulamadığı için eski anılara sarılması gibi örnekler çıkartabilir. Çünkü insan geçmiş ve gelecek arasında kalmış bir denge terazisidir. Gelecek onlar için zorunlu yaşam olsa da, geçmiş onlar için geçen fakat bitmeyen güzel anılara sahip kolajdır.

Zeki insanların ortak özellikleri

Devrik cümleler kurarlar

Zeki insanların ortak özellikleri:Bir çoğunda olmayabilir fakat bir çok zeki insan da cümle kuramama veya devrik cümle kurma gibi özellikler mevcuttur. Kurduğu cümleyi anlık ve düşünmeden kurar, sonradan düşündüğün de ise bunları değiştirme ihtiyacı duyar. Fakat bu işlem kurulan bir önceki cümle için çoktan geçmiştir. Bir sonraki cümlelerinde bu git gel yaşanır ve düşünceleri cümlelerin devrik hallerine yansır. Oysa orada değiştirilmiş bir çok düşünce, bir çok gözlem, bir çok içerik sahiptir. Fakat yazılanlar silinemeyecek kadar farklıdır.

Bu sebeple zeki insanların devrik cümle kurma gibi yan özellikleri vardır.

devrik cümleler kurarlar

Takıntı

Herkes de olduğu gibi zeki insanlar da takıntılıdır. Bir çoğu belli etmez fakat kimileri de bunu sakinliği ile kapatır. Fakat kafasına taktığı herhangi bir şeyi noktalayana kadar tüm gün onunla uğraşır.

Diğer işlerin hiç bir önemi yok. Önce kafasına taktığı şeyi noktalamak ister. Çünkü diğerine başlamak için bunu sonlandırmaya ihtiyaç duyar.

Yukarıda örneklendirdiğimiz ses olayı gibi.

takıntı

Herhangi bir sorunu şikayet sistemi ile çözmeye çalışırlar

Diyelim herhangi bir problem var. Bu problemin aslını astarını araştırır. Bulduğunda ise kendisinin çözümlemesi yerine çözümlemesi gereken mercilere başvuru yapar. Bu tür sorumluluklar da kendileri insiyatif  almak istemezler. Onları yük olarak görür, çekimserlik kategorisine sokarlar. Bu sebeple bu tür işlerin şikayet edebileceği mercilerin incelenmesini ister. Bu süre zarfında gelişen her şeyi adım adım takip ederler.

Şikayet

Daha çok kapalı havaları severler

Zeki insanlar daha çok kapalı havaları severler. Çünkü kapalı havada oluşan negatif olumsuzluğu, olum yöne çekme, değiştirme, değerlendirme gibi hedefleri vardır. Sürekli bu havaların vermiş olduğu duygu, etkileşim ve renklerle iletişim halindedirler.

Kapalı hava

Kırılgandırlar

Zeki insanların ortak özellikleri: Onlara en çok sevdiği insanların zarar vermesi yıpratıcı olurlar. Bu durumda kırılgan yapılı insanlardır. Kırıldıklarını süpürmek yerine içine atarlar. Bağırmak yerine, sessizleşir. Fakat bir o kadar söylenirler.
Elinden bir şey gelmediği gibi içinde biriktirdiği şeylere dışa vurmak isteyebilir. Bu sebeple ikinci veya üçüncü kişilerle haklılığını paylaşma gereksinimi kurmak isterler

kırılgandırlar

Çoğu iyi bir dinleyici değil, kendi bildiklerini tasdik ettirmeye çalışırlar

Çoğu zeki insan iyi bir dinleyici olmamakla beraber aksine çok iyi bir konuşmacıdır. Sürekli konuşma gereksinimi duyar. Kendisini ispatlamaya, doğru bir şeye inanıp doğru bir şey yaptığına dair karşındaki insanlardan onay düşüncesi almaya çalışırlar.

Bu aslında bir nevi övünç olma durumunu da ortaya koyabiliyor. Bazen kendi değerlerinin kendi içlerinde o kadar çok yükselip bir değere sahip olmadığında ihtiyaçları olan tek şeyin övünmek olduğunu kanıksıyorlar.

zeki insanlar

Her şeyin en kalitesini kullanırlar ama nasıl?

Her şeyin en kalitelisini kullanırlar fakat en markalısını değil. Marka değerleri onlar için israftır. Sadeliği severler. Beyaz bir tişörtü markası olduğu için kaliteli olduğu için tercih ederler. Örneğin çok iyi bir gözlük markasının verdiği verimliliği, farklı bir reklam yapmayan gözlük markası veriyorsa, markalı gözlükten bir tane alacağına, kaliteli gözlükten 3 tane almayı tercih eder.

zeki insanların ortak özellikleri

Hesap yapmayı sever ve parasını planlı harcar

Çevresindeki insanlara parasının olmadığını söyler. Bu tabi bir çeşit baskı sonuçlarının ortaya koyduğu detaylardan ötürü verilen cevaptır. Fakat zeki insanlar parasını savurmaz. Ve hareketlerini sürekli yarın kazancı olmayacakmış gibi yönünde kullanırlar ve kullandığı paraları araç dahilinde stok ürünü gibi görürler.

Yani bugün ben çalışıyorum ama yarın işsizim ve parasız kalmamam gerekiyor gibi…

zeki insanların ortak özellikleri

Garanti altında olmayı severler

Muhtaç olmayı sevmedikleri gibi, birikim yapmayı ve garantili olmayı severler. Bu sebeple kendi kazançlarından elde ettiği geliri kimseye ihtiyaç duymadan harcarlar. Tutumları para isteme korkusunu yenemedikleri içindir.

zeki insanların ortak özellikleri

Sürekli öğrenmeye ve gelişime açıktırlar

Zeki insanlar beyinlerini süzgeç gibi kullanırlar. Gereksiz olan cümleleri geri dönüşüm kutusuna atarlar fakat oradan bile silmezler. Çünkü bilgi onlar için silinmemesi gereken bir gereklilik eylemdir. Bu sebeple de bir çoğunun eskileri atamadığı gibi onlarında beynindeki eşyalar bilgi kirliliği gibi bir şeydir.

O an herhangi bir konun içerisinde kendisini buluyor, dinliyor ise, sadece kendi ihtiyaçları ve tutarlı doğrultusunda hareket ediyor gibidir. O an dinlediği, gözlemlediği, fark ettiği her ne varsa ise beynini süzgeç olarak değerlendirebilir ve dinlediği, eyleme çevirdiği her şeyi gerekliliği kadarını kullanmak için adım atar.

zeki insanlar

Parayla çok işi olmaz lakin para için tutarsız kavramlara sahiptirler

Zeki insanların ortak özellikleri: Bu insanlar aslında paraya önem vermezler fakat tutarsızlıkları hep paraya önem verme ve sevme yönündedir. Bazı hayallerde hedef geçmiyor. Bin tane hayal kurarsın bir kere paran olur gider ene değersiz hayalini seçer, hiç olmadık yerde olabilirsin.

Zeki insanlar bu tür durumlar da geriye kalan 999 tane hayalini çöpe atmamak için parayı kazanmayı tercih ederler. Bu sebeple de tutarsızlıkları hayallerini gerçekleştirmeleri için parayı araç  ve harcırah olarak kullanırlar.

Otel hayatını severler

Zeki insanların ortak özellikleri: Bu insanlar otel hayatlarına önem verirler. Orada her şeyin sıradan ve geçici bir hayat olduğunu var sayarlar. Orada kalan diğer insanların hepsi bir amaç doğrultusunda hareket ettiklerin için onların etraflarında olmak hoşuna gider.

Otel hayatı aslında mistik bir ortamın varlığını gösterebilmesi açısında da varlığını sürdürebildiği önemli olan yerlerden biridir Orada her şey ayağına gelir, orada her şey düzenlidir. Orada her şeyi yapabilirsin.

Taşınabilir bir ev, tanışabilir bir renk yuvasıdır.

otel hayatını sever

Tembel ve düzensizdir 

Dağınık bir hayatı vardır. Düzenliliği gereksiz ve zaman kaybı olarak görürler. Bu sebeple etrafındaki her şey değişken ve dağınıktır. Onlar için yapılması gereken her zaman daha önemli şeyler vardır. Örneğin bir masayı taşımak yerine bir masanın tasarımını nasıl gerçekleştirip satılması gerekliliği onlar için üstün plandadır. Onlar herhangi bir şeyin ağırlığını kaldırmak ve yerini değiştirmek istemezler.

Bu sebeple her şeyi en kısa yoldan nasıl yapabilirim düşüncesine sahiptirler. Dağınıklığı sevmezler  fakat dağınık bulunduğu ortamları sınıflandırır ve o ortama bağışıklık kazanarak alışmaya çalışırlar.

tembel ve düzensiz

Risk almayı severler

Zeki insanlar her zaman risk alır. Fakat kardan risk almayı severler. Örneğin; ana parasına dokunmazlar fakat ana para kazancının esasını baz alarak riske atmaktan da çekinmezler. Kaybettiklerini ön görü kalıba sokup, belli bir düşünceye bağlı olurlar ve o kaybını o düşüncelere ne kadar çok bağlarlarsa, üzüntülerini o kadar kısıtlayabilirler.

tembel ve düzensiz

Arkadaş barındırmazlar

Fazla arkadaş çevresi yoktur. Daha önce resimler, sanatlar, hayvanlar, fark ettikleri ve fark edecekleri gibi güzel şeyleri kendisine yakın görüp onlarla arkadaşlık kurabilirler. Arkadaşlıklara canlı gözüyle değil hatıra  ve geçmişe gözlem gözüyle de bakabilirler

arkadaş barındırmazlar

Sanata önem verirler

Sanat deyince aklımıza bir çok şey geliyor fakat her zeki insanın kendi değerleri içerisinde oluşturduğu bir parametre vardır. Herkesin sanata bakış açısı farklıdır. Fakat zeki insanı diğer insanlardan farklı kılan şeylerin sanatsal değerleri olduğunu da unutmamak gerekir.

Sanat

Zeki insanlar öz güvenli değildirler

Zeki insanların ortak özellikleri: Parayı ön planda tutmadıkları için parayı öz güven aracı kullanmak istemezler. Yüzleşmeyi severler fakat yüz yüze gelerek değil. Mesela görecelik kavramı onlar için çok farklı boyuttadır. Onlar kendilerini beğenmezlerse hiç bir ayna ve hiç bir insan onlara karşı samimi değildir.

Bu düşünce yapısı bir insanın dişçiye gitmeyip kendi dişini tamir edebilme gücüne inanması gibidir.

zeki insanlar

Hastaneye gitmeyi sevmezler

Zeki insanların ortak özellikleri: Ölüm korkusu onlar için kaçınılmazdır. Hastane onlar için kötü bir anı, kötü bir korku, kötü bir bakış açısı gibidir. Bu sebeple hastaneye gitmeyi mecbur kalmadıkça tercih etmezler. Doğal yöntemlere başvuru yapmayı hastaneye gitmekten daha fazla severler.

hastane

Eski telefonları severler

Zeki insanların ortak özellikleri: Herkesin elinde en yüksek model telefon varken, onlar da ilk çıkmış telefonları yanların da tutmak onlar için bağımsız bir bağlılık tercihidir. Bu onların kendileri açısında farklılık göstermek adına yapmış olduğu bir eylem olmamakla birlikte, sadeliği ve özgünlüğü sevdiğinin habercisidir.

eski telefon

 

 

Teknolojiyi çok iyi kullanırlar

Çünkü aramak onların işidir. Doğru bilgi onlar için en iyi merak duygusudur. İplik söküğü gibidir ve gözlerine uyku girmez. Bu sebeple bilgiye her zaman aç olan insanlardır.

teknoloji

Kağıt ve kalem onlar için en iyi klavyedir.

Zeki insanların ortak özellikleri: Bir kaleme dokunma hissi, bir klavye hissinden çok daha fazladır. Bu sebeple klavyeye değil kaleme ihtiyaç duyarlar. Kağıda yazı yazmayı çok severler.  Defter ve kalem onların ilkleridir.

Zeki insanların ortak özellikleri

Tarihi ve tarihte yaşananların bir parçası olmak isterler

Bu sebeple her zaman antikaya ve tarihi eserlere olan ilgileri oldukça fazladır. Özellikle paranın satın alacağı şeyler onlar için parayla satın alınan şeyler olması yerine, o şeylere istek ve arzu ile sahip olmanın değeri biçilmez bir paradır.

O yüzden bizlere uçuk gelen o fiyatlar onlar için kağıt parçasından öte bir şey değildir.

Zeki insanların ortak özellikleri ve tarih

Son olarak;

Zeki insanların ortak özellikleri: Bui insanların diğer insanlardan farklı kalan; Algılama, farkındalık, gözlemleme, analitik düşünme, çözümleme, olaylara bakış açısı ve yaklaşımı, matematik gibi özelliklerinin çok daha fazla gelişmiş olması. Tüm bunların yukarıda anlatmış olduğumuz özelliklerle ilgisi vardır. Bir çoğu duyusal, bir çoğu yaşamsal, bir çoğu genetik özellikler ile ilgilidir. Fakat yukarıda anlattığımız bir çok konunun başlığı ve özeti bu değerlerle eşleşmekte.

Zeki insanların her zaman farkındalık ve yorumlama seviyeleri yüksektir. Sizin anlayış bakışınız onlar için sadece bir detaylandırma açısıdır.

Daha fazla yazılarımız için blog yazılarımızı takip etmeyi unutmayın
İçerik sponsoru Solarlamba.net

4.5 4 votes
Article Rating

SolarGezi

Solargezi Yöneticisi

Subscribe
Bildir
guest
6 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
ilker ş.
ilker ş.
Nisan 14, 2019 11:20 pm

çok başarılı bir paylaşım olmuş.

halil
halil
Temmuz 10, 2020 8:46 pm

Kesinlikle zeki bir insanım ama hala bu dünyaya bir şey bırakamadım

xxx
xxx
Ağustos 17, 2020 8:37 am

zeki insanı sadece erkek olarak algılamışsınız. cinsiyetçi bir makale görüyorum.

asas
asas
Ağustos 10, 2021 7:48 pm
Reply to  xxx

bunlara takılma, büyük resmi gör

trackback
Zeki insanların saçları - Zeki İnsanların Saçları Enteresan Bilgiler
Haziran 30, 2021 1:00 am

[…] Zeki insanların ortak özellikleri Zeki insanlar … […]

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap