Etkinlik

Yeşil Etkinlikler

Yeşil Etkinlikler


Her hafta olduğu gibi bu hafta da, 6- 11 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek İstanbul’daki etkinlik takviminden sizin için seçtiğimiz yeşil etkinlik listemiz hazır.

Ekolojik mimariden baskı resme, tıbbi bitkilerden yardım kampanyalarını içine alan birbirinden güzel etkinlikler sizleri bekliyor.

9 Şubat Cuma: Ekolojik Kütüphane için Bisiklet Turu

Sahilde tek tek dolaşmaktan sıkılanların buluşma noktası Sahil Bisiklet Ekibi, Cuma günü buluşmalarında bu sefer Ekolojik Kütüphane’ye destek için kitap toplama turu olarak düzenliyor.

9 Şubat Cuama: Robotel İstanbul Şubat Toplantısı

3 boyutlu yazıcılarla kişiye özel ücretsiz protez ürünler geliştirmek için yola çıkmış Amerika merkezli Enabling The Future platformundan esinlenen Robotel hareketi, grek ABS (Amniotic Band Syndrome – doğuştan itibaren çocukların gelişiminde özellikle uzuvları etkileyen bir hastalık) gerekse travma sonucu uzuv kayıplarını telafi etmek istiyor.

Türkiye’nin her yerinden ihtiyaç sahibi kişilere ulaşarak onların hayatlarını değiştirmek için çalışan grup, şimdiye kadar 40’dan fazla el üretmeyi başarmış. Robotel 9 şubat Cuma günü de hem üyelerini hem de yeni destekçilerini bir etkinlikte toplayacak.

Yeşil Etkinlikler

Yeni İnsan Yayınevi ve Kadıköy Belediyesi’nin beraber düzenlendiği etkinlikte, Çocuk Hakları Atölyesi ile çocuklar haklarını keşfediyor. Hayatının akışında karşılaştığı ihlalleri fark ediyor. Kendi hayatlarındaki deneyimleri paylaşarak örnekleri çıkarıyor ve bunları yaratıcı drama ile yorumluyor.

Etkinliğin Facebook sayfasını buradan takip edebilirsiniz.

10 Şubat Cumartesi – 11 Şubat Pazar: Ekolojik Mimariye Giriş Atölyesi

Yeni etkinliklerSuyun, toprağın, taşın, ağacın doğasını idrak etmek, algılamak; malzemelere hükmetmeye çalışmadan, sadece uyum sağlayarak ihtiyaçlarımızı karşılayabileceğimiz aslında eski olan güncel bir önerme var. Bir ev inşası da yine kendi tarihimiz kadar eski bireysel bir serüven.

Ekolojik tasarım atölyesi malzeme bilgisine bir başlangıç yaparak, hayal edilen yapının ayağa kalkmasındaki basamakları üzerinde duruyor. Etkinlikte Melih Aşanli ile beraber adım adım inşa süreci ve maket ile tasarım yöntemlerini sorgulanıyor.

10 Şubat Cumartesi – 11 Şubat Pazar: Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliğine Giriş Kursu

Yeşil EtkinliklerTıbbi ve Aromatik Yetiştiriciliği konusunda doğru elden, doğru bir şekilde bilgi aktarılmasını amaçlayan İstanbul Permakültür Kolektifi, 2 gün süren bir etkinlik ile bu konuyu derinlemesine ele alıyor.

Tıbbi ve aromatik bitkilerin kullanım alanlarından yetiştiriciliğine, devlet desteklerinden alternatif yaklaşımlara bu konu ile ilgili tüm sorular, uzun yıllar Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi’nde ve Hekim Sinan Tıbbi Bitkiler Araştırma Merkezinde görev yapan ve Aromaterapi Derneği’nin yönetim kurulu üyesi Nazım Tanrıkulu tarafından düzenlenecek.

Diğer etkinliklerimiz için Blog yazılarımızı takip edin.

İlgili Paylaşım

0 0 votes
Article Rating

SolarGezi

Solargezi Yöneticisi

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Paylaş
Bağlantıyı kopyala