MobilTeknoloji

WhatsApp medya görünürlüğü

WhatsApp medya görünürlüğü


WhatsApp medya görünürlüğü nedir?

Android için WhatsApp Beta 2.18.194 sürümü ile birlikte uygulama yeni bir özelliğe kavuşuyor. İlk olarak Android için WhatsApp Beta 2.18.159 sürümünde kendisini gösteren ancak hemen sonrasında gelen güncelleme ile yok olan yeni Medya Görünürlüğü özelliği kullanıcıların bir derdine çare oluyor.

WhatsApp medya görünürlüğü

Yeni sürümle birlikte geliştirilmiş olarak gelen WhatsApp Medya Görünürlüğü özelliği sayesinde, kullanıcılar Galeri içerisinde yer alan paylaşılmış medyaları gizleme olanağına kavuşuyor. Hatta yeni sürümde ister sohbetler ister gruplariçin bu özelliğin etkinleştirilmesi ya da devre dışı bırakılması da mümkün.

Örnek olarak, en güncel beta sürümünde Kişi Bilgisi menüsünü açtığınızda Medya Görünürlüğü adlı yeni seçenek doğrudan karşınıza çıkıyor. Bu özelliği seçtiğiniz zaman da ise sizlere davranışı özelleştirme şansı sunuluyor. “Bu sohbetten yeni indirilen medyaları telefonunuzun galerisinde göstermek istiyor musunuz?” şeklinde açılan pencere üzerinden Varsayılan (Evet)Evet veya Hayırseçeneklerini seçmeniz mümkün. Bu sayede galerinizdeki karmaşanın da önüne geçmiş olabileceksiniz. Tekrar altını çizelim, bu özellik sadece ama sadece yeni indirilen medyalar ile çalışabiliyor.

WhatsApp medya görünürlüğü

Kişi Bilgisi menüsü için platformun daha birçok yenilik yapması bekleniyor. Bu beklentiler arasında sohbetler için farklı duvar kağıtları seçme veya belirli sohbetlerde okundu bilgisi ile son görülme detaylarını devre dışı bırakma gibi detaylar olduğunu da belirtelim.

Kaynak: Shifdelete.com

0 0 votes
Article Rating

SolarGezi

Solargezi Yöneticisi

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Paylaş
Bağlantıyı kopyala