Tip 1-3 Kolajenin sağlığa faydaları

Tip 1-3 Kolajenin sağlığa faydaları


En iyi marka kollajeni en uygun fiyata bulmak için bilgi@solargezi.com adresinize yazmanız yeterli.

 

Bu yazımızda  Tip 1,2,3 kolajenin sağlığa olan faydalarını anlatacağız.

Piyasada daha fazla kollajen tozu ortaya çıktıkça merak ediyor olabilirsiniz: 1, 2 ve 3 numaralı kolajen türleri arasındaki farklar nelerdir? Ve hangi tür kollajen sizin için uygun?

Tip 1-3 Kolajenin sağlığa faydaları

İşte bu farklı kollajen türlerinin kısa bir özeti:

  • Tip 1 Kolajen:  Ten bölgesindeki ince çizgileri ve kırışıklıkları en aza indirgeyip, cildin esnekliğini ve nemlendirmesini sağlar. Sadece kaşlarınızı, gözlerinizi, kemiklerinizi ve omurganızı yenilemekle kalmaz, tırnaklarınızı güçlendirmek adına daha güçlü, ve daha kalın saçlar çıkarmanızı sağlar. Tip 1 kollajen en çok Deniz Kollajeninde bol miktarda bulunur .
  • Tip 2 Kolajen:  Kıkırdaktaki protein moleküllerinin  çoğunluğunu , eklemlerinizi,omurganızdaki ve eklemlerinizi kemiklerinizi koruyan bağ dokusunu  eklem sağlığını desteklemek için güçlü bir yol izler. En iyi kaynaklardan biri Organik Kemik Suyu Proteindir.
  • Tip 3 Kolajen:  Bulunan mı  senin bağırsak, kas, kan damarları ve rahimde büyük miktarlarda. En sık bağırsak iyileşmesi ve cilt elastikiyetini ve nemlendirmesini iyileştirmek için tip I kollajen ile birlikte kullanılır. Sığır Kollajen Peptitleri  , tip 1 ve 3 kollajen için harika bir kaynaktır.

Cildiniz, bağırsaklarınız ve eklemleriniz için hangi türlerin 1, 2 ve 3 kolajenlerin faydalarını ve hangi kaynakların en iyisi olduğunu okumanızı tavsite ederiz.

Bu makaleyi ülkenizin dilini kullanarak okuyabilirsiniz.

 

Tip 1-3 Kolajenin sağlığa faydaları nedir

Tip 1-3 Kolajenin sağlığa faydaları

Tip 1 Kollajen Yararları ve Nerede Bulunmalı

Tip 1 kollajen insan vücudunda en fazla bulunanıdır. Tip 1 kollajeni gözlerinizde, cildinizde, tendonlarınızda, kemikte ve dişlerde bulabilirsiniz. Kaslarınızı, gözlerinizi, kemiklerinizi ve omurganızı yeniden inşa etmek için harika olsa da ince çizgileri ve kırışıklıkları en aza indirmek ve cildin esnekliğini ve nemlendirmesini artırmak için ünlüdür . Ayrıca tırnaklarınızı güçlendirmek ve daha güçlü, daha kalın saçlar çıkarmanıza yardımcı olmak için de iyidir.

Tip 1 ve 3 kollajenin yararları söz konusu olduğunda çok fazla örtüşme vardır, bu nedenle çoğu zaman her ikisini de içeren ürünleri bulacaksınız. Bununla birlikte, vahşi yakalanan kırmızı yakalayıcıdan elde edilen Doğal Kuvvet Deniz Kolajen , özellikle tip 1 kolajen açısından zengindir, özellikle tip 1’in yararlarını arayanlar için en iyi seçimdir.

Tip 1 ve 3 bağırsak astarını iyileştirmek için en iyisidir ve deniz kaynaklarından gelen tip 1 kollajen özellikle bağırsak sisteminizin sıkı bağlantılarını iyileştirmek için iyidir.

Tip 1 kollajen için en iyi kaynaklar:

Tip 1-3 Kolajenin sağlığa faydaları

Tip 1-3 Kolajenin sağlığa faydaları

Tip 1-3 Kolajenin sağlığa faydaları

Tip 2 Kolajen Yararları ve Nerede Bulunmalı?

Tip 2 kollajen,  kıkırdaktaki protein moleküllerinin çoğunu oluşturur – eklemlerinizi kemiklerinizi koruyan bağ dokusu. Ayrıca , spinal disklerinizde ve gözlerinizde yüksek miktarda tip 2 kollajen bulabilirsiniz .

Kıkırdak bozulması, çok fazla eklem ağrısına neden olur, bu yüzden eklem sağlığına yardımcı olduğu bilinen kollajen türüdür.

Eklemlerin acınana kadar beklemeyin! Tip 2 kollajen, aktiviteye bağlı eklem ağrısı ve iltihabına yardımcı olabilir .

Tip 2 kollajen için en iyi kaynak:

Tip 2 kolajen

Tip 1-3 Kolajenin sağlığa faydaları neler

Ayrıca bkz; Kolajen ve saç sağlığı

Tip 3 Kolajen Yararları ve Nerede Bulunmalı

Tip 3 kollajen, vücudunuzdaki en bol bulunan ikinci türdür. Bağırsaklarınızda, kaslarınızda, kan damarlarınızda ve uterusta büyük miktarlarda bulabilirsiniz. Bağırsak iyileşmesi ve cilt elastikiyetini ve nemlendirmesini iyileştirmek için en sık tip 1 kollajen ile birlikte kullanılır.

Tip 3 Kolajen

Tip 1-3 Kolajenin sağlığa faydaları nedir

Hangi Tip Kollajen Size Uygun?

Sizin için en uygun kollajen tipini seçmek iki basit adıma bölünebilir:

1. Adım: Özel Sağlık Hedeflerinizi Belirleyin

  • Cildin elastikiyetini ve nemini korumak ve sağlıklı gözler, kemikler ve yara iyileşmesi için:  Her iki tip 1 ve 2’nin yüksek miktarları için, günlük 1 tip kolajen veya Büyük Kolajen olan Marine Kolajen’in 1-2 porsiyonunu deneyin.
  • Eklem ağrısı ve iltihabı için:  Organik Kemik Suyu Proteininden veya Sığır Kollajeninden günlük 2 porsiyon tip 2 kollajen ekleyin.
  • Bağırsak sağlığı için:  Organik Kemik Suyu Proteininin günlük 1-3 porsiyonunu hedefleyin.

Adım 2: Yüksek Kaliteli Kaynaklardan Kolajen Seçin

En yüksek kalitedeki  kollajeni sağlamak, besin alımını maksimuma çıkarmak ve daha güçlü saç, cilt, tırnak, kemik ve eklemler oluşturmak için anahtardır. Otla beslenen, mera yetiştirilen (sığır kollajen durumunda) veya vahşi kaynaklardan (deniz kollajeni için) gelen kolajen ürünlerini aramanızı öneririz. Neyse ki sizin için, tüm kolajen ürünlerimiz bu faturaya uyuyor!

İnsan vücudu her üç tür kollajen gerektirir, bu yüzden vücudunuzu bir bütün olarak desteklediğinizden emin olmak için düzenli olarak çeşitli yüksek kaliteli kollajen kaynaklarını kullanmak önemlidir!

Daha fazla bilgi için sağlık blog yazılarımızı takip edebilirsiniz.

SolarGezi

Solargezi Yöneticisi

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
trackback
Dökülen saçlarımı geri kazandım | Saç çıkarma yöntemleri | Yazı için tıkla...

[…] Tip 1-3 Kolajenin sağlığa faydaları […]

Aklınıza takılanları instagram / hikayaler bölümünde cevapladık.
Kapat
Privacy Policy