Solar Led Aydınlatma

İçeriği nasıl buldunuz?

Solar Led Aydınlatma


Solarlamba.net

Solar Led Aydınlatma Nedir?

Dünyayı Değiştirecek 5 Solar Teknoloji Onlardan Birisi Solar Led Aydınlatma

 

Doğal kaynakların insanlar tarafından tükenmesiyle birlikte birçok kişi güneş enerjisi gibi yenilenebilir enerji kaynaklarının geleceğimiz olduğunu iddia etmekte. İşte size gelecekte çok yaygın olacak olan güneş enerjisindeki yenilikler;

Solar Led Aydınlatma

Solar Led Aydınlatma Solar Aydınlatma

Enerjisini doğrudan güneşten alır. Hiç bir kablo bağlantısı gerektirmez. Tak, çalıştır,kullan mantığı ile çalışır. Suya karşı dayanıklı panelleri vardır. Alüminyum kaplama olanları ise daha fazla dayanıklıdır.

Solar led aydınlatma güneş enerjisi sistemine entegre edilecek şekilde tasarlanmıştır.

Parabolik Yansıtıcılar (Mirrored Solar Dishes)

Solar Led Aydınlatma

Dünyanın tüm enerjisinin neden sadece güneş enerjisinden karşılanamadığını merak eden birçok insan bulunmakta ama bu henüz o kadar kolay değil. Güneş enerjisi teçhizatlarının maliyetlerinin yüksek olması buna izin vermiyor. Araştırmacılar özellikle çöl gibi güneş enerjisinin çok yüksek olduğu ve aynı zaman da kentsel alanlara uzak yerlerde parabolik yansıtıcıların çok daha ucuz ve etkili bir çözüm olduğunu düşünüyor.

Etrafı aynalarla kaplanan parabolik yansıtıcılar, içbükey şeklinin vermiş olduğu bir avantaj ile güneş ışınlarını tek bir noktaya 2000 kat daha etkili bir şekilde toplayabiliyor. Sıradan bir güneş paneli %20 verimlilik ile çalışırken, parabolik yansıtıcıların verimliliği %80’e kadar çıkabiliyor.

Tesla Batarya Sistemi (Tesla Grid Batteries)

Solar Led Aydınlatma

Güneş Enerjisinin bir diğer büyük sorunu ise depolama. Enerji depolama güneş enerjisini popüler yapacak en büyük faktörlerden biridir diyerek yola çıkan Tesla yenilikçileri, yeni bir batarya sistemi ile karşımızda. Tesla Batarya Sistemi, rakiplerine kıyasla çok büyük miktarlarda güneş enerjisi depolayabilmekte. Bu sistem, kesintisiz enerji akışını geleneksel fosil yakıt santrallerine kıyasla çok daha uygun bir maliyetle karşılayabilmektedir. Böylece insanlar fazla güneş enerjisini depolayıp çatısı güneş panellerine uygun olmayan komşularına daha ucuz bir şekilde satabilecek.

Seyyar Paneller (Portable Solar)

Solar Led Aydınlatma

Solar Desalinasyon

Desalinasyon, tuzlu suyun tarımsal alanda kullanılabilmesi için istenmeyen minerallerden arınması işlemine verilen bir addır peki bunun güneş enerjisi ile ne ilgisi var ?

Araştırmacılar, güneş enerjisi ile çalışan ve suyun desalinasyonunu sağlamanın yanı sıra suyu dezenfekte edip mikroplarından ayıran bir makine fikri ile geliyor. Dünyanın %70’inin sularla kaplı olmasının yanı sıra günümüzde hala temiz su ulaşmayan bölgeler bulunmakta ve solar desalinasyon makinesi onlar için tek çare.

 

ilgili ürün ve içerik için tıkla

SolarGezi

Solargezi Yöneticisi

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
SolarGezi Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
trackback
Solar Aydınlatma Sistemleri & Solargezi.com - Solar Aydınlatma Hakkında Bilgi

[…] Solar Led Aydınlatma […]

trackback
Solar lamba Nedir | Nasıl Çalışır | Hangi Alanlarda Kullanılır| Solarlamba.net |

[…] elementler doğrudan güneşi ışınlarını iletilir, iletilen ışınlar şarj edilerek solar led aydınlatma olarak […]

trackback
Solar Aydınlatma Nedir Nerelerde Kullanılır? | Solar Lamba | Solargezi.com

[…] elementler doğrudan güneşi ışınlarını iletilir, iletilen ışınlar şarj edilerek solar led aydınlatma olarak […]