Solar Aydınlatma ve Doğa

110,000,000+ Kw
Doğa için enerji kazan…

Güneş enerjisi kullanarak doğaya destek verin

Solar Aydınlatma ve Doğa

Solar Aydınlatmanın Doğadaki Önemi.jpg

Solar Aydınlatmanın Doğadaki Önemi

Solar Aydınlatma ve Doğa

Yenilenebilir enerji olarak ifade edilen güneş, rüzgar, hidrolik, jeotermal ve biokütle enerji kaynakları yönünden büyük bir potansiyele sahip olan ülkemizin bu kaynaklardan faydalanma oranı oldukça düşük düzeydedir. Özellikle  Solar Aydınlatma Güneş enerjisini kullanarak elektrik üretimi toplam kurulu gücümüzün % 0,83 gibi küçük bir oranda gerçekleşmektedir.

Solar Aydınlatma ve Doğa

 Türkiye’de bulunan 1045 Güneş enerjisi santralinden toplamında 832 MW Kurulu güç elde edilmektedir. Bu kurulu güç miktarı, toplam kurulu gücümüzün % 0,83 civarındadır. Bu rakamlar güneş potansiyeli dikkate alındığında bu konuda yatırım eksikliğini gözler önüne sermektedir.

Neden Ges (Güneş Enerjisi Sistemini) Tercih etmeliyiz?

Güneş enerjisnin önemi
Solarlamba.net
SOLAR AYDINLATMANIN DOĞADAKİ ÖNEMİ

Solar Aydınlatma ve Doğa

Güneş enerjisi ile elektrik üretiminin yaygınlaşmasını etkileyen faktörlerden biri, yatırım ve üretim maliyetleridir. Güneş enerjisinden elektrik üretme maliyetleri 2010-2015 yılları arasında ortalama % 58 oranında gerilemiş ve bunun devam etmesi yaygınlaşması açısından önemlidir. Bu temiz enerji kaynağından daha fazla faydalanmak için verilecek devlet teşvikleri de bu konuda önem arz etmektedir. Teknolojideki gelişmeler doğrultusunda, güneş santrallerinde kullanılan ekipmanların verimliliğinin arttırılması önümüzdeki yıllarda güneş enerjisinden faydalanmayı arttıracak etkenler arasındadır.

Doğa için güneş enerjisi sistemlerine yatırım yapmalıyız

Çeşitli ülkelerin Güneş Enerjisi yatırımları ve dolayısıyla enerji ihtiyaçlarını Güneşten karşılama oranları artış göstermektedir. Hava kirliliği ve kömüre olan bağımlılığı ile gündemde olan Çin 2016 yatırımları ile Güneş Enerjisi sektöründe dünyada ilk sırada yer aldı. Çin 2016 yılında üretimini ikiye katlayarak 77,42 GW a ulaşmasına rağmen toplam enerji üretimindeki güneş enerjisi payı %1 civarında yer almaktadır.

Avrupa da ise Güneş enerjisi konusunda Almanya lider konumda bulunurken, üretimi 40 GW civarında gerçekleşmektedir. Avrupa kıtasında toplam 100 GW civarında gerçekleşen Güneş Enerjisi kullanımında Almanyayı İtalya, İngiltere, Fransa ve İspanya izlemektedir. 33 GW’lık kurulu güce sahip Japonya ile 25 GW’lık üretimle ABD dünyada bu konuda lider konumda bulunan ülkeler arasında yer almaktadır.

Sizi dinlendiren bir yeşil öyle değil mi?

Güneş enerjisi kullanarak doğaya destek verin

Güneş enerjisinin aydınlatma sektöründe kullanılması doğa için büyük bir önem arz ediyor. Sokak lambaları, gece a, park lambaları, cadde lambaları, uzun yol lambaları, bina ve garaj lambaları gibi alanların çok olduğu yerlerde solar aydınlatma ürünlerini kullanarak çevremize ve doğamıza katkıda bulunabiliriz.

Daha yeşil ve güzel bir doğa için solar aydınlatma ürünlerini tercih edelim.

Solar enerjinin faydaları

Solar aydınlatma ne işe yarar

Aydınlatmanın hayatımızdaki  önemi geniş bir yere sahiptir. Solar aydınlatma da bu alanları kapsayan seçeneklerden birisidir. Özellikle yenilenebilir enerji kaynaklarının teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımızda yer edinmesi kaçınılmaz olmamalıdır. Kaynaklarımızı doğadan karşılamak dünyamızı güzelleştirecektir. Dünyada yenilenebilir enerji kaynaklarını  solar aydınlatma olarak kullanan işletmeler  çok az. Özellikle bağ, bahçe, tarım alanları gibi aydınlatılmaya ihtiyaç duyulan yerlerde güneş enerjisiyle çalışan solar lambalar kullanılması açısından iyi seçenektir. Peki bu durumda;

Bu başlıklarda doğa için yapmamız gereken görev; sokak lambalarını da solar aydınlatma sistemine geçirmektir
Solar aydınlatmalarının işe yaradığı en geniş alan, sokak lambaları ve sokak aydınlatmaları.Bu sebeple hem çevremize, hem doğaya, hem de geleceğe katkıda bulunmak için güneş enerjisi (GES) sistemlerini tercih ederim. Solar aydınlatma sistemleri (Ges)‘in bir parçasıdır. Yenilenebilir enerji kaynaklarını teşvik ederek, ülke ekonomisine ve doğaya katkıda bulunabiliriz.

Kaynak Solarlamba.net

Daha fazla yazı için bloğumuzu takip edin.

 

SolarGezi

Solargezi Yöneticisi

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir