Saç çıkarmayla ilgili sık sorulan sorular

Saç çıkarmayla ilgili sık sorulan sorular
5 (100%) 1 vote

Saç çıkarmayla ilgili sık sorulan sorular


You can use the language of your own country

Kendi ülkenizin dilini kullanarak makaleyi okuyabilirsiniz.

Saç çıkarmayla ilgili sık sorulan sorular.jpg

Saç çıkarmayla ilgili sık sorulan sorular

 Soru: Minoxil kullanmayı bıraktıktan sonra saçlarım dökülür mü?

Cevap: Maalesef bir çok kullanıcı ve yorumları minoxil kullanımını bıraktıktan sonra  ”Saç dökülmesi şikayetiyle” yorum yapıyor.


Saç çıkarmayla ilgili sık sorulan sorular

Soru: Sürekli minoxil kullanmak zarar verir mi?

Cevap: Minoxil’in en kötü yanı sürekli kullanmanız gerekiyor olması. Sonuçta minoxil de kimyasallar içeren metaryaller mevcut. Ciddi derecede yan etkileri vardır. Doktor önerisi olmadan kullanmamanızı tavsiye ederiz. ( Yazının en altında yan etkileri yazmaktadır.)


Saç çıkarmayla ilgili sık sorulan sorular

Soru: Minoxil kaşıntı ve deri tahrişi yapıyor, ayrıca kepeksi bir tabaka bırakıyor.

Cevap: Evet bu doğru. Kaşıntı ve kepeksi bir tabaka bırakmaktadır. Aslında bu kepeksi tabakanın en olumsuz yönü, var olan saçlar derinizin hava almasını etkilediği için diğer saçların dökülmesini de sağlayabilir. Önerimiz tam kurumasını beklemeden saçlarınızı PH yüksek su ile yıkamanız ve nemli bırakmanız. Bu bir çözüm değil, fakat aza indirgemiş olursunuz. Ama minoxilin foam yani köpüklü olan diğer ürününde bu durumun gerçekleşmediği ile ilgili söylemler var.


Saç çıkarmayla ilgili sık sorulan sorular

Soru: Minoxil kullanmandan önce doktora gitmeli miyim?

Cevap: Söz konusu saç dökülmesi olunca hemen hepimiz bir umutla saçlarımızın çıkacağını düşünerek, gördüğümüz ve inanmak istediğimiz bir şeyin varlığı ile hemen mutlu oluyoruz. O ürünü kullanınca hemen etki edeceğini ve çıkacağını düşünüyoruz. Bu kesinlikle yanlış. Bu kısmı biraz uzun tutmak gerekirse;  Saç dökülmesinin çok etkeni olduğu gibi çıkartmanın da bir çok yöntemi var.  Bazı testleri yaptırmanız gerek duyacak.

Nedir bu testler?

*Biotin testi

*Demir ve çinko testi

*Kollojen testi

Vd saç adına lazım olan diğer testler. (İnternetten araştırabilirsiniz)


Saç çıkarmayla ilgili sık sorulan sorular

Soru: Ben minoxil denilen kimyasalı kullanmak istemiyorum. İçten takviye alarak doğal yöntemlerle bu durumun üstesinden gelebilir miyim?

Cevap: Aslında araştırmalar ve geliştirmeler her gün ortaya deneylerle birlikte yeni bir bulgu ve yöntem ortaya koyuyor. Bu soruya en net şöyle cevap vermek istiyorum. 

Fareler üzerinde yapılan deneylerle ortaya çıkan sonuçlar, saçların çoğaldığı ve çıktığı yönde belirtilmiş.

Kapsaisinin saç çıkarma üzerindeki etkileri

Saç çıkışı sağlar. araştırma fareler üzerine yapılıyor ve Şuradaki fotoğraflardan da anlaşılacağı üzere %3 Minoxidil‘den daha etkili olduğu gözüküyor(sa: saline, jo: jojoba yağı, mxd: minoxidil, peo: peperment oil). saç kalitesinin ve kalınlığının arttığından bahsetmeme gerek yok sanırım.

Araştırmalar Kapsaisin maddesinin saç çıkardığını söylüyor.

*Kapsaisinin hangi üründe bulunur? 

Kapsaisin bibere acı veren maddedir. Yani kapsaisin  acı biberde bulunur. Acı biber tükettiğiniz de saç çıkarma olasılığı yüksek. En doğal yöntemlerden birisi de budur. Kapsaisin maddesiyle ilgili daha fazla bilgi almak için:  ”Kilo Verdirmeden Saç Çıkışına: Biber Özütü Kapsaisin Maddesinin Faydaları” makalesini okuyabilirsiniz.


Saç çıkarmayla ilgili sık sorulan sorular

Soru: Saç için PH dengesinin önemi nedir?

Cevap: Saç bakımlarında es geçilen ve önemsenmeyen fakat önemsenmesi gereken en önemli konulardan birisi Saçlardaki PH dengesidir.  Çoğumuz evde banyo yaparken kimyasallaşmış klorlu su ile yıkanıyoruz. Bu suların Ph oranı ile ilgili herhangi bir bilgi yok. Yani su da ki katkı maddeleri saçlardaki PH dengesini düşebilir. Hatta bu sebepten ötürü yağmur suyunun saçlara iyi geldiği söylenir. Saf ve temiz olduğu için.


Saç çıkarmayla ilgili sık sorulan sorular

Soru: Yağmur suyu saçlara iyi gelir mi?

Cevap: İçinde asit olmadığı sürece saf ve temiz olmasıyla sebebiyle saçlara iyi gelmesiyle bilinir.


Saç çıkarmayla ilgili sık sorulan sorular

Soru: Saç çıkartmak için PRP yaptırmayı önerir misiniz?

Cevap: Eğer ki saç kanalları açık ise; PRP saç çıkartma yönündeki en etkili yöntemlerden biri olarak söylenir. Bu işlem herkes de etkili olmasa bile çoğunluk tarafından işe yarandığı söylenir. Sonuç olarak, klinik ortamlarda PRP yöntemi ile kanınızdaki maddeler dış ortamlarda ayrıştırılarak saça etkili olanlar seçilir ve uygulanır. PRP de saç çıkartma yöntemlerinden birisidir.


Saç çıkarmayla ilgili sık sorulan sorular

Soru: Saçlarım ince telli ve çabuk yağlanıyor.

Cevap: İstatistiklere baktığımız da maalesef bu tür saç model olan kişiler de saç dökülmesi kaçınılmaz bir sondur. Bu sebeple saç seyrelmesini ve dökülmesini engellemek için çeşitli önlemler almak gerekiyor. Bunun için başta farklı doktorlardan görüş  almanız ve test yaptırmanız gerekir.

Soru: Dermapen uygulaması yaparak saç çıkartmak mümkün mü?

Cevap: Bir önceki yazımız da Dermapenin saç üzerindeki etkilerini paylaştık. Dermapen aslında kan hücrelerini saç köklerine çağırma olayıdır. ”Kan giden yere can gider.” derlemesini de buraya da ekleyelim. Ayrıca dermapen uygulaması sadece saç için değil, cilt için de uygulanmaktadır. Güzellik ve estetik merkezlerinin çoğunda dermapen uygulaması yapılır. Maksat o bölgeye kan çağırmak ve çağrılan bölgeleri kan hücreleri ile iyileştirmek. Bir nevi dermapen ve prp bu sebeple ortak özellikler taşır.


Saç çıkarmayla ilgili sık sorulan sorular

Soru: Dermapen ve PRP arasındaki fark nedir?

Cevap: Dermapen PRP’ye göre çok daha basittir. Dermapen ile bölgeye tüm kan hücrelerini çağırırsınız. PRP yöntemi ile sadece saçın ihtiyaç duyduğu maddeler saça uygulanır.

Soru: Dermapen uygulamasını yapan yerler var mı ( Hijyenik açısından)

Cevap: Dermapen uygulamasını en güzel  S-click yapmaktadır.


Saç çıkarmayla ilgili sık sorulan sorular

Soru: Hangi tür dermapen kullanmalıyım?

Cevap: İki türlü dermapen var. Biri normal diğer makineli. Normal olanlar 140 iğneli, makineli olanlar 36 iğneli (ortalama) Normal dermapen kalem ile makinali dermapen arasındaki fark: Makinalı dermapen saniyede 100 vuruş yapıyorsa, normali ise sizin kafanıza uyguladığınız hıza kadar.  Yani biri diğerinden yavaş olacağı için (normal) olan daha fazla acıtacaktır.

Soru: Proscar saç çıkartır mı?

Cevap: Proscar hormanlar açısından zararlı bir etken. Aman  diyeyim bulaşmayın. Minoxidil‘den çok çok daha tehlikeli.


Soru: Kerastase çok pahalı altenatifi var mı?

Cevap: Kerastase içeriğinde saç köklerini uyaran maddeler bulunduran bir üründür. Bu sebeple alternatif olarak N11 de satılan şu ürünleri önerebilirim.

Soru: Saç dökülmesini engellemenin en etkili yöntemi nedir?

Cevap: Bununla ilgili saatlerce makale yazılabilir ama ben 3 dakika içerisinde şunu söyleyebilirim.  En etkili yöntem ”saç dökülmelerini” umursayın. Sakın umursamamazlık yapmayın. Bir kaç tel saç dökülmesinden bir şey olmaz demeyin. Saç bakımlarını eksiksizce yapın. Paraben ve katkı maddesi içermeyen doğal saç şampuanları kullanın. Saçlarınızdaki yağ oranını dengeleyecek ürünler/ doğal yöntemler kullanın. En önemlisi doktorlara gidin test yaptırın görüş ve öneri alın.


Saç çıkarmayla ilgili sık sorulan sorular

Soru: Collogen (Kolojen, Kollojen)  Saç dökülmesini engeller mi?

Cevap: Saç için biotin ve kolojen vazgeçilmez en önemli ikilidir. Bu ikiliden kimse söz etmez. Ama saçı besleyen, geliştiren, büyüten en önemli şey bunlar. Özellikle kolojen saç dökülmelerini engellemektedir. Saç dökülmesini engellemek veya önlemek için doktorunuzun nezdinde kolajen kullanabilirsiniz. Hangi tip kollojen (kolojen) sorusuna 1-3 tip olan kolojen diyebilirim. Çünkü kolojen çeşitlerinin de kendi aralarında ayrıştığı gruplar var. Örneğin: Diz ve eklem ağrıları içinde kolojen kullanılır.

Kollojen (Collogen) nelerde bulunur?

Et ve kemik ürünlerinde. Kellepaça çorbası, kemiksuyu, etsuyu, gibi yemekler de bolca kollojen bulunmaktadır. Bunun da yanı sıra ben bunları içmem diyorsanız;  Neocell Kolejen markasını öneririm. Fakat bu takviyenin hap olanını değil, toz olanını tercih edin kesinlikle. Çünkü çok fark ediyor. Ayrıca emilimi için önce C vitamini ile tüketilmesi gerekir. Bu saç dökülmesini gözle görülür bir şekilde etkileyecektir.

Konun içerisinde geçen altın kelimelerin görselleri

Görsel-1  Görsel-2 Görsel- 3 Görsel-4 Görsel-5 Görsel-6

***

Saç çıkarmayla ilgili sık sorulan sorular

Son  ve özet olarak ”Yönetici” olarak benimse sizlere önereceğim konu içerisinde geçen bir kaç başlıktan söz etmek istiyorum. Öncelikle minoxil bir çözüm değil geçici çözüm. Minoxil süresince saçlarınızı güçlendirmeye bakın. Çünkü saç çıkıyorsa onu daha fazla besleyin.  Unutmayın minoxili bıraktıktan sonra saç dökülmeleriniz artabilir.

Saç dökülmesi testi yaptırın

Tip 1-3 kolojen saç dökülmesini önler

Biotin eksikliğiniz var ise ”Natrol Biotin” markasını öneririm.  Temin konusunda sıkıntı yaşarsanız; bilgi@solargezi.com yardım alabilirsiniz.

Dermapen uygulamasını kendiniz yapmayın, kliniklerde yaptırın. Steril olmayan ortamlarda mikrobik zararlar görebilirsiniz.

Sulardaki PH dengesine önem verin. Saç dökülmelerinin en büyük sebeplerinden birisi; sudaki PH oranın düşük olması.

Paraben vb katkı maddelerinden uzak durun.

Sıcak ortamlarda saç derinizi yakmayın.

Saç çıkartan ürünler vb gibi satıcılara veya ticari kaygısı olanlara paranızı kaptırmayın.

Saç için altın maddeler ve bu maddeleri kelimelere bölersek;  Biotin, Kolojen, Ph, C vitamini, Kapsaisin (Capsaicin) sizin işiniz bu kelimelerle.

Doğanın yağmurlarıyla saçlarınızı ıslatın, yıkayın.

Mutlaka Doktora gidin

Stres yapmayın

Her şeye sinirlenmeyin.

İlgili konu: https://www.solargezi.com/dokulen-saclarimi-geri-kazandim

Daha fazla bilgi için sağlık blog yazılarımızı takip edebilirsiniz.

Saç çıkarmayla ilgili sık sorulan sorularSoru: Saç dökülmesini engellemenin en etkili yöntemi nedir?Cevap: Bununla ilgili saatlerce makale yazılabilir ama ben 3 dakika içerisinde şunu söyleyebilirim.  En etkili yöntem ''saç dökülmelerini'' umursayın. Sakın umursamamazlık yapmayın. Bir kaç tel saç dökülmesinden bir şey olmaz demeyin. Saç bakımlarını eksiksizce yapın. Paraben ve katkı maddesi içermeyen doğal saç şampuanları kullanın. Saçlarınızdaki yağ oranını dengeleyecek ürünler/ doğal yöntemler kullanın. En önemlisi doktorlara gidin test yaptırın görüş ve öneri alın.Saç çıkarmayla ilgili sık sorulan sorularSoru: Collogen (Kolojen, Kollojen)  Saç dökülmesini engeller mi?Cevap: Saç için biotin ve kolojen vazgeçilmez en önemli ikilidir. Bu ikiliden kimse söz etmez. Ama saçı besleyen, geliştiren, büyüten en önemli şey bunlar. Özellikle kolojen saç dökülmelerini engellemektedir. Saç dökülmesini engellemek veya önlemek için doktorunuzun nezdinde kolajen kullanabilirsiniz. Hangi tip kollojen (kolojen) sorusuna 1-3 tip olan kolojen diyebilirim. Çünkü kolojen çeşitlerinin de kendi aralarında ayrıştığı gruplar var. Örneğin: Diz ve eklem ağrıları içinde kolojen kullanılır. Kollojen (Collogen) nelerde bulunur? Et ve kemik ürünlerinde. Kellepaça çorbası, kemiksuyu, etsuyu, gibi yemekler de bolca kollojen bulunmaktadır. Bunun da yanı sıra ben bunları içmem diyorsanız;  Neocell Kolejen markasını öneririm. Fakat bu takviyenin hap olanını değil, toz olanını tercih edin kesinlikle. Çünkü çok fark ediyor. Ayrıca emilimi için önce C vitamini ile tüketilmesi gerekir. Bu saç dökülmesini gözle görülür bir şekilde etkileyecektir.Konun içerisinde geçen altın kelimelerin görselleriGörsel-1  Görsel-2 Görsel- 3 Görsel-4 Görsel-5 Görsel-6***Saç çıkarmayla ilgili sık sorulan sorularSon  ve özet olarak ''Yönetici'' olarak benimse sizlere önereceğim konu içerisinde geçen bir kaç başlıktan söz etmek istiyorum. Öncelikle minoxil bir çözüm değil geçici çözüm. Minoxil süresince saçlarınızı güçlendirmeye bakın. Çünkü saç çıkıyorsa onu daha fazla besleyin.  Unutmayın minoxili bıraktıktan sonra saç dökülmeleriniz artabilir.Saç dökülmesi testi yaptırın Tip 1-3 kolojen saç dökülmesini önlerBiotin eksikliğiniz var ise ''Natrol Biotin'' markasını öneririm.  Temin konusunda sıkıntı yaşarsanız; bilgi@solargezi.com yardım alabilirsiniz.Dermapen uygulamasını kendiniz yapmayın, kliniklerde yaptırın. Steril olmayan ortamlarda mikrobik zararlar görebilirsiniz.Sulardaki PH dengesine önem verin. Saç dökülmelerinin en büyük sebeplerinden birisi; sudaki PH oranın düşük olması.Paraben vb katkı maddelerinden uzak durun.Sıcak ortamlarda saç derinizi yakmayın.Saç çıkartan ürünler vb gibi satıcılara veya ticari kaygısı olanlara paranızı kaptırmayın. Saç için altın maddeler ve bu maddeleri kelimelere bölersek;  Biotin, Kolojen, Ph, C vitamini, Kapsaisin (Capsaicin) sizin işiniz bu kelimelerle.Doğanın yağmurlarıyla saçlarınızı ıslatın, yıkayın.    Stresten uzak durun   Saç dökülmesiyle ilgili sık sorulan sorular neler

SolarGezi

Solargezi Yöneticisi

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
trackback
Dökülen saçlarımı geri kazandım | Saç çıkarma yöntemleri | Yazı için tıkla...

[…] Saç çıkarmayla ilgili sık sorulan sorular […]

Bildiriyi geçmek için sağ üst X çarpı işareti bölümünden kapatabilirsiniz.

Dikkat Bilgilendirme

Blog yazısına geçmeden önce bu yazıya göz gezdirin.

İnanmayın

mavi solüsyon

Bu yazıyı okumadan önce Saç çıkarma yöntemiyle ilgili piyasada Mavi Losyon furyası çıktı. Biz blog yayını bu ürünü satış yapan kişilere ''Mademki  mavi solüsyon dediğiniz bu ürünler'' saç çıkartma özelliğine sahip verin biz kullanalım, deneyelim, görelim ve sonucunu web sitemizde blog olarak paylaşalım dedik. Hiç biri yanaşmadı ve kabul etmedi. 

Lütfen bu tür kişilere iltimas göstermeyiniz, inanmayınız. Eğer ki direkt olarak saç çıkaran bir ürün söz konusu olduğu zaman direk çevrenizden ve doktorlardan zaten ismini duyacaksınız. Bir anlık duygularınızla hareket etmeden önce, araştırın ve sorun.

Saç ekim merkezleri

Mezoterapi salonları vs

Saç bakım unitileri veya merkezleri neden hala var? Çünkü hala saç çıkartan ürünün bulunmamasından dolayı. (Tam anlamıyla)  Bizler yazılarımız da özellikli dolaylı olarak paylaşımlar yapmaya ve kaynak göstermeye özen gösteriyoruz. Şu ana kadar saç çıkarma konusundan kendisini kanıtlamış (Fda) onaylı ürünlerin bir kaçı işe yarıyor o da herkesde etkili değil.

Lütfen piyasadaki mavi losyon ürünlerine kanıp paranızı kaptırmayınız. 

Eğer ki bu mavi losyon ürünleri satan kişiler bu yazıyı okuyor ve ürünüm saç çıkartıyor diyor ve bu kadar eminse; bilgi@solargezi.com bize ulaşsın. Bize ürünü göndersin, bizde deneyelim yayınlayalım.

Kısacası hodri meydan. Madem mavi losyon saç çıkartıyor hadi gönderin.

Okuduğunuz için teşekkürler.

gurkan@solargezi.com