BlogSaç bakımıSağlık

Procapil saç çıkarır mı

Procapil saç çıkarır mı

Saç dökülmesinin önüne geçebilmek için alternatifler ararken, Hepimizin bildiği üzere; Minoxidil (ticari marka adı Rogaine veya bir diğer adı ile Regaine ) ve Finasteride (ticari marka diğer adı ise Propecia olan ) ürünleri biliyoruz. Bu ürünler FDA onaylı herkes tarafından bilenen saç dökülmesinin önüne geçen ve yeni saç oluşumunu destekleyen ürünlerdir.

Bir diğer önemli bileşen de ® Sederma’nın üretmiş olduğu, patentli bileşik (Biyotinil Tripepdide-1) Kısacası bir diğer adı olan; Procapilin saçları güçlendiren ve doğal olarak saç dökülmelerini önleyen yeni bir buluş formülüdür. Bu bileşik, saç dökülmesinin ana alanlarını hedef alan vitaminli matrikini apigenin ve oleanolik asit ile birleştirir . Tamamen doğal ve topikal olup, hiçbir yan etkisi yoktur .

Milyonlarca erkek ve kadın yaşlandıkça, bazen de 20’li veya 30’lu yaşlarda başlayan saç dökülmesi yaşarlar. Böylelikle bu süreci tersine çevirmek için alternatif çözüm arayışlarına gireriz ve saç dökülmesini durdurmak isteriz. Bu sebeple procapilin saça olan etkilerini araştırdık.

 

procapil nedir Procapil saç çıkarır mı

Procapil saç çıkarır mı?

Klinik testler Procapil’in yeni saç büyümesini% 121’e kadar artırabilirken, saç dökülmesini% 58 oranında azalttığını kanıtlamıştırBu etki, saç folikülü kaynağında daha sık kellik olarak bilinen alopesiyi tedavi eden DHT-bloke etme mekanizması sayesindedir. DHT (Dihidrotestosteron) hem erkekleri hem de kadınları etkileyen bir seks steroid ve androjen hormonudur ve insan vücudu doğal olarak üretir. Orta yaşta veya hormonal işlev bozukluğu nedeniyle DHT saç foliküllerinin çevresinde artar, besin maddelerini bloke eder ve yetersiz beslenmeye ve azalmaya neden olur.

Minoxidil’in yan etkilerini aza indirgemek zor olabilir. Minoxidil genel olarak iyi tolere edilirken, bazı yaygın yan etkiler arasında gözün yanması veya tahrişi, tedavi edilen bölgedeki kaşıntı, kızarıklık veya tahriş yanı sıra vücudun herhangi bir yerinde istenmeyen kıllanma / tüylenme meydana gelmiştir.


PROCAPİL NEDİR?

Procapil tam olarak nedir? Procapil saç çıkarır mı

PROCAPIL , patentli bileşik Biotinyl Tripeptide-1 için Sederma’nın ticari markasıdır. Procapil, saçları güçlendiren ve doğal olarak saç dökülmelerini önleyen yeni bir buluş formülüdür; Saç köklerini saç derisine sıkıca tutturmaya ve kendi saç ampullerinin hücrelerini daha yoğun hale getirmeye yardımcı olarak, saçları genç ve sağlıklı tutmalarını sağlayan bir bitkisel kompleks.

Procapil: Saç derisinde kan stimülasyonunu arttırır ve daha sağlıklı saçlar üretecek olan dermal papilla hücrelerine daha fazla beslenmesini sağlar.

Procapil: Saç dökülmesini önlemek için folikül yaşlanma süreciyle savaşmak için zeytin ağacı yapraklarından apigenin ve oleanolik asit ile vitaminlenmiş bir matriksin bir kombinasyonudur.

Procapil: saç dökülmesinin ana nedenlerini hedeflemektedir: zayıf saç derisi mikro dolaşımı, folikül yaşlanması ve dihidrotestosteronun saç dökülmesinin ana alanlarını hedef alan 2 güçlü fonksiyon oluşturması nedeniyle oluşan folikül atrofisidir.

Procapil anti-saç dökülmesi ve saç büyüme uyarıcı serumu açılımı

Procapil saç çıkarır mı

Procapil ile ilgili önemli ve iyi bir haber, klinik testlerin uzun veya kısa süreli yan etkileri olmadığını kanıtlamış olmasıdır.

Saç kaybının doğrudan nedenlerinden bazıları ile mücadelede artan etkinlik yanı sıra, yan etkilere sahip olmaması için, REKZE Laboratuar ürünleri uyarıcı, anti-saç kaybı ve tüylerin çizgisini bu bileşiği kullanmaya karar verdiği nedenlerinden biridir 24 ‘ Sphingony , Astressin-B, Kollajen, Keratin, Voluminis, Kigelia africana meyve özü, Cinnamomum zeylanicum kabuğu özü ve Ginkgo biloba yaprağı özü gibi diğer yüksek içerikli maddelerle tamamlanan saç büyüme serum.

Procopil saç dökülmesine ve saç oluşumuna alternatif çözümdür.

Erkeklerin üçte ikisi erkek tipi kellikten etkilenir; % 40’ı 35 yaşında belirgin saç dökülmesi yaşar;  Önemli şey, bir erkeğin güvenini, saçını inceltirken ve saçını şekillendirirken korkutucu kelleşen alanlarını görmekten daha fazla baltalayabilir; Saç implantları saçma bir şekilde pahalı olabilir ve piyasada satılan tezgah üstü ürünlerin çoğu defadan daha fazla zarara neden olur, bu yüzden tam olarak PROCAPIL oluşturulmuştur.


Procapil saç çıkartır mı

Procapil saç çıkartır mıProcapil saç çıkarır mı konusunu okuyorsunuz.

Procapil ilk işlev, hücrelerin iletişimini kolaylaştırır ve DHT’nin etkilerini önlemek için bu hücreleri bir arada tutar. DHT, Dihidrotestosteron anlamına gelir. Saç dökülmesinde önemli rol oynayan testosteronun kimyasal bir türevidir.

Androjenin metabolizması 5-alfa redüktaz adlı bir enzim ile etkileşime girdiğinde oluşur. Genellikle prostat bezlerinde, testislerde, adrenal bezlerde ve saç köklerinde bulunur.

DHT, yeni saç kökleri oluşturmak için bölünen ve farklılaşan dermal papilla hücrelerine ulaştığında, sağlıklı saç kökleri için gerekli besin maddelerinin emilimini baltalar. Neyse ki, bilimsel gelişmelerle, Procapil DHT’nin saç kökleri üzerindeki etkisini büyük ölçüde azaltır.

Procapil ikinci fonksiyon, saç derisindeki kan akışını yükseltir, bu da saçın iyi beslenmesini sağlar ve böylece açlıktan açılmış saçı kalınlaşma ile sonuçlanır.

Yapılan klinik çalışmalarda, şaşırtıcı sonuçlar elde edildi. Hücre mitotik hızı, 2 hafta sonra kök kılıfında artmış ve bu durum açıkça hücre proliferasyonunun arttığını göstermiştir. Procapil, saçları güçlü ve sağlıklı tutan, koruma ve onarım etkilerini sağladığını kanıtlayan doku tamir mekanizmalarından sorumlu birkaç geni aktive eder.

Procapil ile ilgili yapılan araştırmalar

14 gün boyunca kuluçkaya yatırılan saç kökleri , büyüme uyarımında yüzde 121’lik bir artış olduğunu kanıtladı . Procapil, deneyine 18 gönüllüye katılma fırsatı verildi ve 4 ay sonra bu insanların yüzde 67’sinde anajen saçlarının sayısı yüzde 46’ya yükseldi.

Procapil ile ilgili yapılan araştırmalarProcapil saç çıkarır mı

Bu resim, Procapil’in uzun veya kısa süreli yan etkileri olmayan saç büyümesi için mükemmel bir doğal bileşen olduğunu kanıtlar.

Bu arada; Minoxidil ve Finasteride’nin yan etkilerini yönetmek zorunda kalmak zor olabilir. Bu formüller genel olarak iyi tolere edilirken, bazı yaygın yan etkiler arasında gözün yanması veya tahrişi, tedavi edilen bölgedeki kaşıntı, kızarıklık veya tahriş yanı sıra vücudun herhangi bir yerinde istenmeyen kıllanma bildirilmiştir; PROCAPIL  ise aynı derecede etkilidir ve NO yan etkisi oluşturur. Minoxidil ve finasterid’i baz alırsak, procapilin yan etkileri diğer ürünlere göre çok daha makul seviyede, yok denilecek kadardır.

Procapil saç dökülmesini engellemek için 3 önemli ana şeyi hedef alır.

5a-redüktaz tip I ve II’yi inhibe ederek dihidrotestosteron üretimini azaltır.

Saç folikülünün kan kaynağını iyileştirir.

Epitel kılıfının kalitesini arttırır ve ankraj moleküllerinin üretimini uyarır.

PROCAPIL saç çıkarırProcapil nedir? Saça faydaları neler?

PROCAPIL ™, doku tamir mekanizmalarında rol oynayan çok sayıda geni aktive eder (bir 3D epidermis Skin-Ethic üzerindeki DNA dizisi). Tedavinin ardından, saç köklerinin hücreleri mükemmel bir şekilde yapılandırılır ve farklılaştırır. Epittal kılıf daha kalın ve daha iyi ankraj sağlar.

PROCAPIL , hücre metabolizması stimülasyonu sayesinde saç dökülmesini önleyerek yaşlanma etkilerini yavaşlatır Saç folikülünün farklı yapılarının koruyucu ve onarıcı etkisi sağlar.

Ek olarak, saç derisine kan akışını artırarak saçları zenginleştiren, kapiller dolaşımını iyileştiren ve saç folikülünün yaşlanma süreciyle savaşmasını önlemek için saçların dolaşımını iyileştirir.

Procapil’in hammedesi nedir?

Procapilin hammaddesi nedir

Procapil, zeytin ağacı yapraklarından elde edilen apigenin ve oleanolik asit ile vitaminlenmiş bir matrisin birleşimidir. Saç dökülmesini önlemek için folikül yaşlanma süreciyle savaşır. Kozmetik olarak, bu ürün saç güçlendirici ve losyonlar, saç kremleri ve kalıcı ürünler gibi saç dökülmesini önleyici tedavilerde kullanılır. Procapil, saç dökülmesinin temel nedenlerini hedef alır: zayıf kafa derisi mikro dolaşımı, folikül yaşlanması ve dihidrotestosteronun neden olduğu folikül atrofisi.

Ayrıca ilgili konulara göz atmak için; 

İlgili Konu Başlıkları: Propolis ve Saç Dökülmesi

İlgili Konu Başlıkları: Saç Dökülmesi Hakkında Bilinmesi Gerekilenler

İlgili Konu Başlıkları: Minoxil Saç Çıkarır Mı?

İlgili Konu Başlıkları: Nane Yağı ve Minoxidil

5 3 votes
Article Rating

SolarGezi

Solargezi Yöneticisi

Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Güzel Yazı
Güzel Yazı
Kasım 8, 2022 9:39 pm

Procopil yazısı için teşekkürler.

trackback
Gerçekten 14 günde saç çıkarmak mümkün mü? | Blog yazısı |
Kasım 21, 2022 10:53 am

[…] dolaylı olarak saç dökülmesi ile dolaylı bağlantısı vardır. Ek olarak Procapil (Tıkla) de yüzeysel olarak yine saç dökülmesini durdurmasıyla ilgili çok araştırılan […]

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Paylaş
Bağlantıyı kopyala