BlogSağlık

Oto-313 Nedir | Kulak Çınlaması | Tinnitus – Solargezi.com

Oto-313 Nedir?


Bu blog yazımızda Oto-313 ile ilgili kısa bir bilgi vereceğiz. Oto-313 Nedir ve oto-313 ile ilgili yapılan çalışmalar neler?

Sizin Kulak Çınlamanız Nasıl?

Basit bir test ile kulak çınlamanızı öğrenin.

(Tıkla)

Solargezi.com kulak çınlaması testiYeni blog yazısı: Kulak Çınlamasının Bir Çok Nedeni Olabilir.

Ön Haber Güncelleme: (Yeni) 06.01.2022) Traslate ile Çevrilmiştir.

Duyuru güncellemesi linki: https://investors.otonomy.com/news-releases/news-release-details/otonomy-reports-corporate-and-product-pipeline-update

Firmanın internet sitesindeki yayınlandığı duyuru / çeviri

2022’de kulak çınlamasında OTO-313 ve işitme kaybında OTO-413 için çoklu klinik deneme okumaları  bekleniyor

2023’ün ikinci yarısına kadar mevcut sermaye fonları operasyonları

SAN DIEGO, 06 Ocak 2022 (KÜRESEL HABER) — Özerklik Nörotoloji için yenilikçi terapötiklerin geliştirilmesine adanmış bir biyofarmasötik şirketi olan , Inc. (Nasdaq: OTIC), bugün ürün yelpazesi ve finansal rehberliği hakkında bir güncelleme sağladı. Daha önce belirtilen zamanlamayla tutarlı olarak şirket, 2022’nin ikinci çeyreğinin başlarında işitme kaybı hastalarında OTO-413’ün Faz 2a kohortu için sonuçları ve 2022’nin ortalarında tinnitus hastalarında OTO-313’ün Faz 2 denemesini raporlamayı umuyor. Şirket ayrıca OTO-313’ün daha yüksek tek taraflı ve iki taraflı dozlamasının klinik güvenlik değerlendirmesini başlatmayı planlıyor ve daha önce duyurulduğu gibi, OTO-413’ün daha yüksek dozunun klinik değerlendirmesini başlattı.

Şirket, 2021’i yaklaşık 77 milyon dolar nakit, nakit benzerleri ve kısa vadeli yatırımlarda bulunmaktadır ve mevcut sermayesinin 2023’ün ikinci yarısındaki faaliyetlerini finanse etmek için yeterli olmasını beklemektedir.

için katalizör açısından zengin bir yıl olan 2022’ye başlamaktan heyecan duyuyoruz. Özerklik Hem OTO-313 hem de OTO-413 için çoklu klinik deneme okumalarımız nedeniyle, yüksek hastalık yükü olan ve onaylanmış ilaç tedavisi olmayan geniş hasta popülasyonlarını hedefleyen yeni ürünler,” dedi. David A. Weber, Ph.D., başkanı ve CEO’su Özerklik. “OTO-313 için, 1. ve 2. Aylar için etkinlik okumalarının yanı sıra 4. Aya kadar uzatılmış takip periyoduna sahip olarak Faz 3 programını bilgilendirmek için sağlam klinik veriler oluşturmayı umuyoruz ve ayrıca aşağıdakiler için güvenlik verilerine sahip olacağız. hem daha yüksek tek taraflı OTO-313 dozu hem de iki taraflı dozlama. Benzer şekilde, OTO-413 Faz 2a kohortundan elde edilen etkinlik verileri artı devam eden doz yükseltme değerlendirmesi, bu yılın ilerleyen zamanlarında OTO-413 için tam doz aralıklı bir Faz 2 etkinlik denemesini başlatmak için iyi bir temel sağlayacaktır.”

Ürün Hattı Güncellemesi

OTO-313: Tinnitusta Faz 2 denemesi, 2022’nin ortalarında beklenen en iyi sonuçlarla devam ediyor; daha yüksek ve iki taraflı dozlamanın güvenlik değerlendirmesini başlatmak.Özerkliken az orta şiddette kalıcı, tek taraflı kulak çınlaması olan yaklaşık 140 hastayı kaydedecek bir OTO-313 Faz 2 denemesi yürütüyor. Hastalar, tek bir intratimpanik OTO-313 (0.32 mg) veya plasebo enjeksiyonuna 1:1 oranında randomize edilmektedir. Birincil son nokta, başarılı Faz 1/2 denemesi için bildirilenle aynıdır: Tedaviyi takiben Tinnitus Fonksiyonel İndeksinde (TFI) başlangıçtan 1 ve 2. Aylara kadar klinik olarak anlamlı bir iyileşme bildiren hastaların oranına dayalı bir yanıt veren analizi. OTO-313 tedavi etkisinin dayanıklılığını değerlendirmek için takip süresi dört aya uzatılmıştır. Pozitif Faz 1/2 denemesinin ardından,Özerklik ek klinik olmayan testler yaptı ve C Tipi toplantıyı başarıyla tamamladı. ABD Gıda ve İlaç İdaresi(FDA) Aralık ayında, iki taraflı ve daha yüksek (0.64 mg) OTO-313 dozlaması için 1 aylık bir güvenlik çalışmasının başlatılmasını desteklemektedir. Faz 2 uzatılmış gözlem süresinden ek etkililik sonuçları ve iki taraflı ve daha yüksek tek taraflı doz çalışmasından elde edilen güvenlik verilerinin 2022’nin ikinci yarısında olması beklenmektedir. Toplamda, OTO-313 için bu çoklu klinik veri okumalarının bir Sonu desteklemesi beklenmektedir. Faz 2, FDA ile görüşür ve 2023’ün ilk yarısında başlaması planlanan Faz 3 klinik programının tasarımını bildirir.

Ayrıca firmanın başka klinik sayfasında şöyle bir bilgi mevcut:

Oto 313 nedir - Kulak Çınlaması Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Link: https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04829214


Oto 313 -Kulak Çınlaması


 

Oto-313 otonomy firmasının kulak çınlaması (Tinnitus) ile ilgili yapmış olduğu çalışmanın bir ismidir. Gasiklidin etken maddeli yapmış olduğu çalışma denemeleri şu an için faz 2 denem aşamasındadır. OTO-313, tinnitus tedavisi için geliştirilmiş güçlü ve seçici bir NMDA reseptör antagonisti olan gasiklidinin sürekli maruz kalma formülasyonudur. Başarılı bir Faz 1/2 denemesi 2020’de tamamlanmıştır ve 2021’in ilk çeyreğinde Faz 2 denemesi de başlamış bulunmaktadır.,

Oto-313 Nedir Kulak Çınlaması İlacı

Oto-313 Çalışmaları Kulak Çınlamasında Başarılı Olacak Mı?

Oto-313 ile ilgili yapılan faz 1 çalışmaları tamamlandığı için faz 2 çalışmalara geçilmiştir. Buradan da başarı ile alınacak sonuç; firmanın kulak çınlaması Tinnitus için yaptığı çalışmalar umut verici oluyor. Faz aşamalarını başarı ile geçtikten sonraki süreçte umut verici dönemler Tinnitus kulak çınlaması yaşayanlar için başlayacaktır diye düşünüyoruz. Herhangi bir aksilik olmadığı sürece şu an her şey olumlu ilerlemektedir. Tinnitus ile ilgili otonomy firmasının yaptığı ilaç çalışmalarını buradan takip edebilirsiniz.

Oto-313 nedir? Deney Çalışmaları Neler?

Denek, sübjektif tek taraflı kulak çınlamasına sahiptir ve uyanık olduğu günün çoğunda kulak çınlamasının sürekli olarak farkındadır.

Denek, günlük kulak çınlaması derecelendirmelerini tamamlamak için elektronik günlüğü kullanabilir.

Deneğin kulak çınlaması muhtemelen koklear kökenlidir, örneğin sensörinöral işitme kaybı ile ilişkilidir; gürültü travması, barotravma veya travmatik koklear yaralanmadan kaynaklanan akut işitme kaybı (akut akustik travma, patlama travması, orta kulak ameliyatı, iç kulak barotravması); yaşa bağlı işitme kaybı; çözülmüş orta kulak iltihabı; ototoksik ilaç maruziyeti.

Denek protokole uymaya ve tüm çalışma ziyaretlerine katılmaya isteklidir.

Ayrıca Bkz; https://www.solargezi.com/kulak-cinlamasinin-altinda-sindirim-sistemi-mi-var/

Oto-313 Kulak Çınlaması Bağlantıları

Kulak Çınlaması
İşitme Bozuklukları
Kulak Hastalıkları
Kulak Burun Boğaz Hastalıkları

Duyu Bozuklukları
Nörolojik Belirtiler
Sinir Sistemi Hastalıklar

Oto-313 Nedir Oto-313 ile ilgili yapılan çalışmaların devamına bu linkten ulaşabilirsiniz.

Kulak çınlaması ile ilgili daha fazla bilgi almak için diğer blog içeriklerimizi ziyaret edebilirsiniz. Bizlere instagram hesabından takip ederek daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

İlgili yazılar 1 https://www.solargezi.com/kulak-cinlamasi-tinnitus-oto-313-kulak-cinlamasi-ilaci/

İlgili Yazıları 2 Kulak Çınlamasının Altında Ağır Metallerde Olabilir.

 

4.9 13 votes
Article Rating

SolarGezi

Solargezi Yöneticisi

Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Kulak çınlaması Tinnitus Oto-313 | Kulak Çınlamasının İlacı Var Mı?
Mayıs 2, 2021 4:01 pm

[…] Oto-313 Nedir? […]

Admin
Admin
Mayıs 13, 2021 10:06 am

Oto 313 ile ilgili yorumlarınızı bu kısımdan belirtebilirsiniz.

.kemal
.kemal
Mayıs 15, 2021 1:28 pm

Tinnitus ile ilgili facebook grubu. https://www.facebook.com/groups/tinnitusturkiye/

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
Paylaş
Bağlantıyı kopyala