AlışverişBlogSaç bakımıSağlık

Neocell Kolajen | Tip 1-3 Kolajen Grubu | Ürün İnceleme

 

Neocell Kolajen

Merhabalar bu blog yazımızda Neocell Kolajen ürün incelemesinden söz etmek istiyorum. Öncelikle Türkiye’de bir kaç grubun kolajenini kullandım (Bunlar Tip 1-3) Fakat etkinlik olarak daha fazla biyolojik yararlılık hissini iki marka yaşadım ve bunlar Amerikan menşeili ürün markası oldu. Bu markalardan birisi ise Neocell Kolajen oldu. Neocell Kolajen yurtdışında en çok tercih edilen tip 1-3 Kolajen markalarından biridir.

(Bu blog yazımızda bahsettik tıkla…)

İçeriğindeki zengin amino asitler sayesinde, saç ve cilt sağlığı için son derece önem taşır. Başlıca gelenleri ise Arginine (arjinin) amino asididir.

(Bu Yazımız ise Kolajenler de bulunan Amino Asitlerden bahsettik tıkla…)

Bu amino asitlerden başlıca en önemlilerini sıralayacak olursak ve bu yazımızda bir kaçına değinecek olursak, bunlar: Arginin, Alanin, Glutamin, Glutamik Asit, Proline, Lizin, Serine gibi başlıcalarıdır. Neocell kolajenin incelemesini yaptığımızda kullanım amacının saç ve cilt sağlığı için üretilmiş olduğun fark etmiş olsakta tüm bunların değindiği en önemli noktalar var. O’da bağırsak florası ve sindirim sistemidir. Bağırsaklarımız vitamin ve minerallerin emilim gösterildiği yerdir. Biotin, k vitamini, b12 vitaminler probiyotikler aracılığıyla emilime hazır hale getirilir. Yani kolajen de bu noktada çok büyük önem arz eder. Sindirim sisteminin düzenli çalışmasının yerinde kolajenin içeriğinde bulunan amino asitlerin de yeri vardır.

Neocell Kolajen Ürün İncelemesi - Solargezi

Neocell Kolajen Ürün İncelemesi

İherb gibi yurtdışında supplument satan e-ticaret sitelerine baktığımızda bizim iki noktada önem verdiğimiz şeylerden biri kullanıcı deneyimi, diğeri ürünün içeriğidir. Ürünün içeriği yukarıda bahsetmiş olduğumuz amino asitler bakımından ve sindirim sistemi bakımından çok önemli. Kullanıcı deneyimi ise ürüne yapılan yorumlar / geri bildirimler / feedbackler bakımınan önemli. İşte bu durumda Neocell Kolajen Ürün İncelemesi Yaptığımızda kullanıcı bakımından oldukça yüksek geri bildirimler var. Sizlerde google translate kullanarak Neocell Kolajen Hakkında yapılan ürünle ilgili kullanıcı deneyimlerini ve yorumlarını buradan okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz. Mutlaka yorumlara bakın… Her birimiz bireysel olarak bir ürün satın almadan önce mutlaka araştırma yoluna giriyor ve daha önce o ürünü satın alan kişilerin yapmış olduğu yorumlardan fikir sahibi oluyoruz. İherb gibi e-ticaret siteleri bize bu konuda yardımcı oluyor. Ürünün linki…

Neocell Kolajenin Faydaları Neler?

Neocell kolajenin içeriğinde bulunan amino asitler bağırsak florası için son derece yararlı birleşenler içerir. Bu amino asitler bağırsak duvaranın onarılmasına katkıda bulunur. Saç ve cilt sağlığı için önemlidir. Vücudun elastikiyetini artırır. İlk belirtisi genellikle vücudun nemlenmesidir. Tip 1-3 Kolajen ile ilgili yazmış olduğumuz blog yazısını buradan okuyabilirsiniz.

Neocell Kolajen - solargezi - Ürün İncelemesi-min

Neocell Kolajenin Kaç Formu Var?

En çok satılan iki formu vardır. Biri hap (Tablet) diğeri toz formudur. Kolajenin emilimi C vitamini ile gerçekleşir. Hap formundaki en büyük artı,  C vitaminin içeriğinde olması ve kolay tüketilebilir olmasıdır. Toz formunda ise C vitamini yoktur. Dışarıdan ek olarak kendiniz almanız gerekebilir ve içimi biraz zordur. Tabi bu özellikler kişinin kullanım tercihine göre değişebilir. Kimileri için toz formunun içimi de alıştıktan sonra kolay olacağı yönde. Fakat tablet formu da mevcuttur.

Neocell Saç ve Tip için kolajen-min

 

Neocell Kolajeni Nasıl Satın Alabilirim?

İherbden kolajen satın alma

Neocell Kolajeni yurtdışından İherb gibi alışveriş sitelerinden daha uygun fiyata satın alma imkanınız var (eğer ki uygun fiyata satın almak istiyorsanız) Fakat bunun için bazı prosedürler var. Bunlardan biri doktor reçetesi. Doktorunuz size bu ürünü reçete ettiği taktirde ürünü yurtdışından Türkiye’ye uygun fiyatlı getirebilirsiniz. Burada tüm detaylar yazmaktadır. Bu da Neocell markasının satın alınmasının önünü açacaktır. Neocell kendini ispatlamış bir markadır. Başta dediğimiz gibi bu ürünle ilgili yapılan yorumlar, ürünün kaliteli niteliğini ön plana çıkaracaktır. Tüm bunları sağlayan kriterler arasındaki en önemli etken, ürünün içeriğinde bulunan amino asit değerleri ve hidrolize işlem görmesidir. Kolajenin hidrolize işlem görmesi, vücut içerisinde emilime hazır hale getirilmiş olması demektir. Bu sebeple kolajen seçimlerinde ve satın alımlarında mutlaka hidrolize olup olmadığı araştırmalarıdır.

Bu bir tavsiye değildir. Doktorunuzun tavsiyesi olmadan ürün kullanımı yapmayınız. Daha fazla bilgi ve içerik için blog yazılarımızı takip edebilirsiniz.

Bizi instagram üzerinden takip etmeyi unutmayın.

0 0 votes
Article Rating

SolarGezi

Solargezi Yöneticisi

Subscribe
Bildir
guest
6 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Gerçekten 14 günde saç çıkarmak mümkün mü? | Blog yazısı |
Aralık 23, 2022 11:40 am

[…] 3- Kolajen Markası İnceleme (Tıkla) […]

trackback
Tip 1-3 Kolajenin sağlığa faydaları | Sağlık - Blog Yazısı |
Aralık 23, 2022 11:42 am

[…] Neocell Kolajen Ürün İncelemesi […]

trackback
Yurtdışında En Çok Tercih Edilen Kolajen Markaları - Solargezi.com
Aralık 23, 2022 11:45 am

[…] Neocell Kolajen Ürün İncelemesi […]

trackback
Youtheory Marka Kolajen | Ürün İncelemesi - Solargezi.com
Aralık 26, 2022 3:33 pm

[…] seçim yapmadan önce en önemli etken marka faktörüdür. Bir önceki konu başlığımızda neocell marka kolajenden bahsetmiştik ve inceleme konusunda sizlere fikir vermiştik. Bu iki marka […]

trackback
İherb'te en çok tercih edilmesi gerekilen ürünler | iherb ürünler
Aralık 30, 2022 1:17 pm

[…] Ayrıca: Neocell Kolajen Ürün İncelemesi […]

trackback
Kolajen Takviyesinin Faydaları - Solargezi Forum
Ocak 15, 2023 6:56 pm

[…] en az 28 tip kolajen tanımladılar. Ancak insan vücudundaki kolajenin yüzde 90’ı Tip 1, Tip 2, Tip 3 ve Tip […]

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
Paylaş
Bağlantıyı kopyala