BlogDoğa

Neden Solar Aydınlatma?

Neden Solar Aydınlatma?


Solar aydınlatma çevre ve doğa için çok önemli ışık kaynağıdır. Tamamıyla güneş enerjisiyle çalışan lamba kaynaklarından birisidir. Yenilenebilir enerji kaynakları olarak sokak ve garaj aydınlatmalarında etkin olarak kullanılmaktadır.

Neden Solar Aydınlatma?

Elektriğe gerek duymadan aydınlatır

Solar aydınlatma hiç bir şekilde elektrikle çalışmaz. Tamamen enerjisini güneş panelleri sayesinde güneş ışınlarından alır. Bulunduğu her yeri rahatlıkla aydınlatabilir. Güçlü solar panelleri sayesinde içinde bulunan batarya şarj edilerek verim verilmesini sağlar

Neden Solar Aydınlatma?

Işık için solar aydınlatma

Solar aydınlatma güçlü ledleri sayesinde içinde bulunduğu ortamı rahatlıkla led sayılarına göre aydınlatabilir. Örneğin 70 led solar lamba 10 m2 alanı rahatlıkla aydınlatabilecek ışık gücüne sahiptir.

Neden Solar Aydınlatma?

Neden Solar Aydınlatma?

Çünkü ciddi bir tasarruf kaynağıdır. Özellikle aydınlatma ekipmanı aracı olarak kullanılan bu lamba türleri her türlü ışık ve aydınlatma ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacaktır. Bu sebeple tüm enerjiyi solar yenilenebilir doğal kaynaklardan alacaktır.

Neden Solar Aydınlatma?

Kullanım alanları neler?

Bahçe, villa, peyzaj, tarım alanları, bağ gibi yerlerde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Bir kabloya gerek duymaksızın kolay monte edilebilir çubukları sayesinde direklere veya duvarlara kolay bir şekilde montajınızı sağlayabilirsiniz.

Neden Solar Aydınlatma?

Aydınlatma süresi nedir?

Aydınlatma süresi, güneş panellerinin güneş ışığını emme süresine göre değişiyor. Fakat güneş olmasa bile belli saatler arasında yanmaya devam eder.  Genellikle 8 saat direkt olarak güneş gören bir solar aydınlatma lambasının yanma süresi 8 ile 100 saat arasıdır.

Neden Solar Aydınlatma?

Neden Solar Aydınlatma?

Geliştirilmiş sensörler sayesinde tercih edebileceğiniz en portatif ve kullanımı kolay aydınlatma ürünlerden birisidir. Özellikle güzel bir bahçe için güzel bir tasarım istiyorsanız, solar aydınlatma ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Neden Solar Aydınlatma?

Güneş enerjisi iyi bir tercih kaynağı olmalı

Güneş enerjisi ile üretilen enerji dünya kaynaklarının kullanılması açısından çok önemli bir konumdadır. Bu sebeple hızla değişen dünya standartlarına doğa ve çevre için önlem alabilecek kararlar uygulamayız. Bu kararların içerisinde solar aydınlatma sistemleri gibi yenilenebilir enerji kaynaklarını devreye sokarak, çevremizi ve insanları bu hususta bilinçlendirmeliyiz.

Güneş enerjisi bu tür durumlarda kullanılması gereklilik gerektiren en önemli enerji kaynaklarından birisidir.  Elektriği ne kadar kısarsak, dünyamızı o kadar iyi aydınlatmış oluruz. Tamamen doğal kaynakların kullanımlarından yararlanarak çevremize örnek bir insan olabiliriz.

Bu sebeple bizler de Solar Aydınlatma ürünlerinin kullanılma oranlarının yükselmesi taraftarıyız.

Solar aydınlatma

 

Kaynak. Solarlamba.net

Daha fazla bilgi için blog yazılarımızı takip etmeyi unutmayın…

5 1 vote
Article Rating

SolarGezi

Solargezi Yöneticisi

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Paylaş
Bağlantıyı kopyala