Minoxil forte saç çıkartır mı?

Minoxil forte saç çıkartır mı?


Bu yazımızda minoxil fortenin saçlara olan etkisini paylaşacağız.

Minoksilin etken maddesi minoxidildir.

Minoxidil maddesi saçın derisinde kan akımını artırarak saç dökülmesini önleyici ve saç çıkmasını uyarıcı özelliğe sahiptir. Zayıf kıl foliküllerini aktive ederek ve saç döngüsünün büyüme (anagen) fazını uzatarak terapötik etki gösterdiği sanılmaktadır.

Minoxidil yeni saç folikülünü uyarmaktan çok, var olan küçük foliküllerin çap ve derinliğinde normale dönüş ve hipertrofi sağlayarak etki göstermektedir.


Minoxil forte saç çıkartır mı?

Minoxil forte saç çıkartır mı?

Minoxil forte saç çıkartır mı?

Minoxidil, kanın kıl köklerine akmasına yardım ederek ve kıl kökünün boyutunu ve kıl şaft çapını artırarak saç büyümesini uyarır ve uzatır.

Minoxidil, yüksek tansiyon tedavisi için yapılan klinik çalışmalar sırasında keşfedildi. Denemeler sırasında, minoksidil saçların uzamasının işareti olduğunu gösterdi.

Minoxidil, saç foliküllerini uyaran kan dolaşımını artırarak saçın yeniden büyümesini 4 şekilde teşvik eder:

Foliküllerin minyatürleşmesini tersine çevirir.

Folikül çevresinde kan akışını artırır.

Folikül hareketini istirahatten saç büyüme fazına kadar uyarır.

Her folikülün büyüme aşamasını uzatır.

Minoxil forte saç çıkartır mı?

Minoxil forte saç çıkartır mı?

Minoxil fortenin 3 aşamalı amacı ve işlevi vardır.

1- Minoksil Forte Saç Çıkartma aşaması

2-Minoksil Forte Geçiş aşaması

3-Minoksil Forte Saçı dinlendirme aşaması

Saçlarınız anormal bir şekilde dökülüyorsa…

Anormal saç dökülmesi nedir? Fırça veya tarağa normalden daha fazla mı saç geliyor? Ayrıca, üstte veya belki de daha belirgin bir kenar çizgisinde incelme olduğunu fark ediyor musunuz? Bu kayıp genetik saç dökülme nedenlerinden birisi olup, Yeteri kadar saç bakımı yapmamakla birlikte, zayıf beslenme, ağıt stre seçenekleri bu tür vakaların artmasını sağlamaktadır.- Bu saç dökülme si erkek tipi kellik veya androgenetik alopesi olarak bilinir. Kalıtsal saç dökülmesi durumunda, vücudunuzdaki genler ve hormonlar saç folikülleriniz üzerinde küçülme etkisi yaratır ve onları yeni saçların büyümesinde etkisiz hale getirir. Zamanla, belirli kafa derisi foliküllerinin progresif daralması, saçların uzamış döngüsünün kısalmasına neden olur. Saç hiç uzamayana kadar, incelir ve kısalır. Saçlarınız anormal bir şekilde dökülüyorsa, ilaç tedavisi gibi yöntemlere başvuru yaparız. Doktorunuzun nezdinde  reçete yazılması şartıyla saç dökülmesini önlemek için bazı önlemler alınır. Doktorlar genelde yeterli testleri yaptıktan sonra Minoksil Forte 5 ürününü yazmaktadır. Genetik tipi saç dökülmeleri için etkili olduğunu söylenen Minoksil Forte’nin saç çıkardığı yönünde bazı söylemler var. Bu sebeple anormal bir şekilde saçlarınız dökülüyorsa mutlaka doktora gidip gerekli test ve tahlilleri yaptırın.

Minoxil forte saç çıkartır mı?

Minoxil forte saç çıkartır mı?

Minoxil forte saç çıkartır mı?

Saç ve sakal çıkartmada kan dolaşımını hızlandırdığı için etkin maddesi minoxidilin devreye girmesiyle birlikte saç bölgesini uyararak yeni saç oluşumlarının yolunu açıyor. Bu sebeple tüm saç hücrelerini uyararak saç çıkartması olasılığını arttıran minoxil forte kişinin eksikliklerine göre cevap veriyor. Her kişi de aynı etkiyi oluşturmayabilir. Hatta bir çok söylemlere göre bir çok insan da ters tepki veren minoxil forte dökülmelere de sebebiyet vermektedir. Bu yüzden kesinlikle doktora gitmeden önce bu ürünü kullanmamaya özen gösterin.

Minoxil Forte dökülen saçları geri getirme yöntemi ile ilgili aşağıda bulunan yazımıza göz gezdirebilirsiniz…

Minoxil forte saç çıkartır mı?

   

Daha fazla resim için aşağıda bulunan blog ”Dökülen saçlarımı geri kazandım” yazısına göz atabilirsiniz.Minoxil forte mi? Minoxidil Forte mi?

Türkiye’de satılan minoxil forte ile yurtdışında satılan minoxil forte arasında aynı etken maddeyi kullanmalarına rağmen firma ve fiyat farkı var. Bu sebeple Türkiye’de satılan minoxil forte ile yurtdışında  satılan minoxidil forte ile arasında isim benzerliği olsa bile büyük farklılıklar var. Bunun başında ise; ismi ve üretici farkı. Yurtdışında satılan minoxil fortenin adı içeriğinde geçen etken maddenin ismini almaktadır. Yani yurtdışında satılan ilacın adı Minoxidil Forte olarak geçmektedir.

Bu sebeple aklınızı karıştıran bu iki kelime farklılığını ortaya koyarak anlam karışıklığını önlemek istedik. Minoxilin gerçek adı Minoxidil fortedir. Minoxidil; ismini ilacın etken maddesi minoxidilden almaktadır.

Kirkland Minoxidil Forte

(Yurtdışı ürünü)

Kirkland minoxidil forte FDA (Amerikan İlaç Bakanlığı) onaylı üründür. Bu sebeple saç çıkarma yöntemi olarak kullanılmaktadır. İçeriğinde minoxidil vardır. Kirkland minoxidil Forte kendi gurubunda rakiplerine göre aynı etken maddesini kullanmasına istinaden diğerlerinden daha ucuz fiyat politikasına sahiptir.

Rogaine Köpük

Regoine dünya çapında çıkartmış olduğu saç çıkarma ürünlerinde başarılı olarak en çok satan ilaç kategorisi adını yazdırmaktadır. Kirkland minoxidil forte ürününe göre daha pahalıdır. Foam (Köpük) seçeneği ile piyasaya sürdüğü ürün; saçlara daha kolay sürülmesini ve yedirilmesini sağlıyor. Bu sebeple rogaine kullanım kolaylığı açısından ve kalitesi sebebiyle erkekler tarafından daha fazla tercih edilmektedir.

Türkiye’de satılan minoxil forte 5

Minoxil forte 5 Türkiye’deki bağlı olduğu firma PHARMACTIVE’dir. Kirkland minoxidil ve regoine ile aynı etken maddeyi kullanmaktadır. Regoine ve kirkland minoxidilin Türkiye’de pahalı olması ve bulunmaması sebebiyle en çok tercih edilen ilaç kategorisindedir.  Doktorların hastalarını muane ettikten sonra gerekli gördüğü halde saç dökülmesiyle ilgili en çok yazılan ilaçlardan birisidir. Özellikle sürekli ve düzenli kullanımlarda minoxilin saç çıkarttığı söylenir.

Minoxilin yan etkileri:

Aşağıdakiler, Minoxidil ihtiva eden ilaçlardan meydana gelebilecek olası yan etkileri bir listesidir. Bu, geniş kapsamlı bir liste değildir. Bu yan etkilerin görülmesi muhtemeldir, ancak her zaman ortaya çıkmaz. Yan etkilerin bazıları nadiren görülse de çok ciddi olabilir. Aşağıdaki yan etkilerden, özellikle de beklemenize rağmen geçmeyen herhangi birini gözlemlerseniz mutlaka doktorunuza danışın.

Göğüs ağrısı

Artan kalp hızı

Artan kreatinin ve üre

Topikal başağrısı

Perikardda iltihabı

Perikardiyal efüzyon

Uygulama sitesi tahrişi

Derinin kızarıklık

Nadir çarpıntısı

Göğüslerde hassasiyet

Eğer, aşağıda listelenenlerin dışında bir yan etki fark ederseniz, tıbbi yardım için doktorunuza danışın. Ayrıca yan etkileri, yakınınızdaki sağlık bakanlığı yetkilisine bildirebilirsiniz.
Daha fazla bilgi için sağlık bölümünü takip edebilirsiniz.

SolarGezi

Solargezi Yöneticisi

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
trackback
Dökülen saçlarımı geri kazandım | Saç çıkarma yöntemleri | Yazı için tıkla...

[…] Minoxil forte saç çıkartır mı? […]