Kulak çınlaması Tinnitus Oto-313 | Kulak Çınlaması İlacı |

Kulak çınlaması Tinnitus Oto-313


Kulak Çınlaması Hakkında Kısa Bir Bilgi

Oto-313 Nedir

Bu yazımızda kulak çınlaması ve kalıcı olan Tinnitus hakkında kısa bir bilgi vereceğiz. Öncelikle kulak çınlamasının bir çok nedeni var. bunların başında Boyun düzleşmesi, yüksek sese maruz kalmak gibi etkenler önem arz etmektedir. Bu nedenlerin dışında çözümlenemeyen bir çok faktör bulunmaktadır. Eğer ki kulak çınlaması geçici değil ise ve bilmediğiniz bir nedenden dolayı ortaya çıkıyor ve Tinnitus moduna geçmiş ise bunun en doğru yanıtını kulak burun boğaz doktorları verecektir. Teşhisi için mutlaka (KBB) doktorunu ziyaret etmenizi tavsiye ederim.


Ayrıca Beklenen Kulak Çınlaması İlacı İle İlgili Yapılan Çalışmalar İçin  Firmanın Bildiri Duyurusu İçin Tıklayın..

Buradan

Kulak Çınlamamı Nasıl İfafe Edebilirim?

Çoğumuz birisine rahatsızlığımızı dile getirirken (Kulak çınlamasını) onu anlamlandırmak için kulağımızdan nasıl ses geldiğini ona ifade etmek isteriz. Islık sesi, düdük sesi, frekans sesi, uğultu gibi. Fakat solargezi.com olarak kulak çınlaması ile ilgili rahatsızlığını dile getirmeniz için sizi bir frekans noktasına yönlendireceğiz. Buradan kendi kulak çınlamanızın tonajını seçebilir ve rahatsız olduğunuz sesi belirleyebilirsiniz.

Frekans seçimi için: Buradan

Ya da resmin alttaki resme tıklayın.

Solargezi.com kulak çınlaması

Kulak çınlaması Tinnitus kalıcı mıdır?

Kulak çınlaması Tinnitus Oto-313 Solargezi

Bir çok nedeni kendi içinde bulunduran kulak çınlamasının kalıcı olması beraberinde Tinnitus’u getirir. Tüm dünyada Tinnitus şu an için  tedavisi olmayan bir hastalıktır. Fakat oto-313 (otonomy) firmasının yaptığı kulak çınlaması çalışmaları bu çınlamanın önüne geçebilir. Özellikle ABD’de yaklaşık (Tahmini değerlere göre) 50 milyon insana yakın Tinnitus’lu hasta bulunmaktadır. Türkiye’de kulak çınlaması sorunu yaşayan kişilerin sayısı da gittikçe artmaktadır. Bu sebeple bunun kalıcı olma olasılığı ve nitelikleri yapılması muhtemel tedavi yöntemlerine göre değişir. Çünkü her insanda Tinnitus kulak çınlamasının oluşum hikayesi farklıdır ve bu kişiye göre değişkenlik sağlar. Bu sebeple kalıcı olup olmadığı muane sonrası belirlenmektedir.

Tinnitus hakkında yapılan araştırmalar umut verici

Kulak çınlaması Tinnitus Oto-313 Solargezi

Tinnitus kulak çınlaması olan çoğu kişilerde özellikle sessiz ortamlarda kalındığı zaman kişilerde psikolojik rahatsızlıklar meydana getirmektedir. Bu durumun kalıcı olması ve süreklilik kazanması rahatsızlık açısından insanlara huzursuzluk vermektedir. Böylelikle Tinnitus ile ilgili yapılan bir çok araştırma vardır. Bu araştırmalar neticesinde önemli bir firma Tinnitus kulak çınlaması ile ilgili önemli bir ilaç geliştirmeyi hedeflemiş ve çalışmalar yapmaya başlamıştır. 

Covid 19 ve aşı sonrası Tinnitus Kulak Çınlamaları Arttı.

Bir çok başlık ve içerikte rast geldiğimiz konularda Covid 19 geçiren kişilerde Tinnitus görülmesiydi. Özellikle sosyal medya aracılığı ile denk geldiğimiz şikayetlerin başında covi-19 geçiren kişilerin Tinnitus’a yakalanmasıydı. Akabinde Covid-19 aşılarının yan etkisinin olup olmadığı belli olmasa da bir çok kişide aşı sonrası Tinnitus görüldüğü fark edilmiştir. Bununla birlikte kullanılan bazı ilaçların yan etkilerinde Kulak çınlamasının olabileceği yazmaktadır.

Tinnitus İnsanın Psikolojisini Bozuyor

Kalıcı kulak çınlaması ve herhangi bir tedavinin şu an için bulunmaması insan psikolojisi ve sağlığı açısından zor bir durum. Özellikle sessiz ortamlarda frekans, uğultu, ıslık gibi kendini belli eden Tinnitus kulak çınlamasının insan psikolojisi üzerinde ağır etkileri olabiliyor. Bu sürece alışana kadar geçen ki zaman diliminde, Tinnitus alışılması zor bir süreç olsa da zamanla alışkanlık sağladığınız da yaşam döngüsünde rahatlık hissedebiliyorsunuz. Kulak çınlamasının psikolojik etkilerini minimize etmek için onunla yaşamaya alışmak kabul edilir olması açısından daha iyi bir seçenek olacaktır. Çünkü Tinnitus’u kabul etmek, yaşam döngüsü içerisinde sizlere rahatlık sağlayacaktır. Tedavi süreci gerçekleşene kadar Tinnitus ilacı çıkana kadar psikolojik üstünlük sağlamak en büyük avantaj olacaktır.

Tinnitus Kulak Çınlamasının İlacı Var Mıdır?

Kulak çınlaması Tinnitus Oto-313

Tinnitus kulak çınlamasının ilacı ile ilgili en umut verici haber Otonomy firmasının yaptığı oto-313 faz denemeleri çalışmalarıdır. Bu ilaç yapılan araştırma çalışmalarında etkinlik ve başarı seviyesi bir hayli ilgi görmüş ve üstünlük sağlamıştır. Şuana kadar her şey olumlu ilerliyor. Otonomy firmasının Tinnitus için geliştirdiği oto-313 ilaç tüm dünya tarafından takip edilmektedir. Özellikle kulak çınlaması şikayeti olan insanlar için yakınlıkla takip edilen oto-313 Tinnitus ilacının başarısı fda tarafından onaylanırsa, tüm dünyada Tinnitus ilacı olarak kullanılmaya başlayacaktır.

Tinnitus ilacı ne zaman çıkacak

Kulak çınlaması Tinnitus Oto-313

Otonomy oto-313 için başarılı olursa, ilaç 2021-2022 yılında çıkması ön görülüyor. Bu tarihler net değildir ve süreç yapılan çalışmalara göre uzayıp kısalabilir. Bunun için faz çalışmalarına başlayan firma fda tarafından onay aldığında tüm dünyada satışı sağlanacak, Tinnitus’lu hastalarda kullanılacaktır.

Tinnitus İlacı Nasıl Çalışıyor?

Bir forumda yazılan içeriğe göre; Nöron hücreleri önce şoka ardından hiper aktiviteye çevirerek ölü hücreleri canlı hücreye çevirdiği yazmaktadır.

Kulak çınlamasının sebebi nedir?

Kulak çınlamasının bir çok sebebi olabilir. Çoğu belirlenemeyen sebepler içerisinde yer alsa da buradan bir kaç teoriyi belirtebiliriz. İlgili yazıyı okumak için buraya tıklayınız. (sindirim sistemi ve Tinnitus)

Oto-313 ile ilgili yapılan çalışmaları yakından takip ediyoruz.

Tinnitus ile ilgili otonomy firmasının oto-313 ile ilgili yapılan ilaç çalışmalarını solargezi.com olarak yakından takip etmekteyiz. Oto-313 ile ilgili haberleri buradan takip edebilirsiniz.

Oto-313 Nedir?

Kulak çınlaması Tinnitus Oto-313

Oto-313 Otonomy firmasının Tinnitus (Kulak çınlaması) için yapmış olduğu ilacın ön çalışmasıdır. Şu an da faz 2 deneme aşaması üzerinden çalışılma yapılmaktadır.

Oto-313 İlacı Ne Zaman Çıkar

Kulak çınlaması Tinnitus Oto-313

Oto-313 faz 2 denemeleri bittikten sonra fda onayı alırsa en yakın zamanda Tinnitus kulak çınlaması olan hastalar için kullanılıma açılacaktır.

Oto-313 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

2008 yılında doktoru Dr. Lichter, California San Diego Üniversitesi Kulak Burun Boğaz / baş ve boyun cerrahisi şefi Jeffrey Harris ve diğer bazı nörotoloji uzmanları tarafından kurulan Otonomy, tek bir amaç için çalışıyor: işitme ve denge bozukluğu olan hastalara yeni tedavi seçenekleri getirmek. Çalışmamız, bu alandaki temel zorluklardan birini çözmekle başladı: ilaç tedavilerinin korunan iç kulakta hedeflerine ulaşmasını sağlamak. Bugün, nörotoloji alanındaki önemli karşılanmamış tıbbi ihtiyaçları ele alan yeni terapötikler geliştirmek için bu uzmanlık ve teknolojiden yararlanıyoruz.

Daha fazla bilgi ve içerik için blog yazılarımızı takip edin.

4.3 9 votes
Article Rating

SolarGezi

Solargezi Yöneticisi

Subscribe
Bildir
guest
8 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Gürkan
Gürkan
Mayıs 13, 2021 11:46 pm
Ahmet
Ahmet
Ağustos 9, 2021 6:30 am

Oto-313 faz 2 denemeleri bittikten sonra fda onayı alırsa en yakın zamanda Tinnitus kulak çınlaması olan hastalar için kullanılıma açılacaktır.

Faz 2 den sonra Faz 3 gelmiyor mu?

Abdullah
Abdullah
Aralık 30, 2021 11:30 am

Hocam durum nedir kaç aydır güncelleme yapmamışsınız?

Ahmet
Ahmet
Nisan 8, 2022 2:15 pm

Güncel durum nedir,net bir bilgi veya tarih varmı çıkması için denekler hakkında bilgi varmı.

trackback
Oto-313 nedir | Tinnitus Kulak Çınlaması | Solargezi.com
Kasım 18, 2022 4:26 pm

[…] ← Kulak çınlaması Tinnitus Oto-313 | Kulak Çınlaması İlacı | […]

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
Paylaş
Bağlantıyı kopyala