AraştırmaBlogsaçSağlık

Kolajen Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kolajen Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kolajen Kalitesi Nasıl Anlaşılır - Solargezi


Son zamanlarda kolajen ismini çok sık duymakyayız. Kullanıcılar kolajenler hakkında sık arama yapmakta ve arama motorlarında türlerini araştırmaktadır. Bizimde dikkatimizi çeken; kolajen satın almadan önce nelere dikkat etmeniz ile ilgili sağlayacağımız yönergelerdir. Başta şunu belirtmek gerekiyor ki kolajeninde türleri yani tipleri vardır. Bu tipler kullanım amaçlarına göre gruplandırılır. Türler hayvanlar arasında da gruplandırmaya tabidir. Örneğin; Balık kolajeni vardır. Sığır kolajeni vardır…

Şimdi size bu konuda kolajen satın almadan önce nelere dikkat etmeniz gerekliliği ile ilgili kısa ve öz yönergeler vereceğiz.

Kolajen Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle kolajeni ne amaçla kullanacaksınız? Bu soru iki seçeneği doğrur. Tip 1-2-3 ve Tip 2 ve 5.  Tip 1-3 saç ve cilt sağlığı için tercih edilmiş olsa da eklem ve kıkırdakları da kapsar. Fakat Tip 2, eklem ve kıkırdaklar için önemli rol oynar. Yani bu sorusunun cevabı kolajen seçiminde etken olsun.

Saç ve cilt için mi? Yoksa eklem ve kıkırdaklar için mi? Bununla ilgili Kolajen Tip 1-3 sağlığa faydaları açısından değerlendirme adına blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Kolajen Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Araştırmalar, hidrolize kolajenin  kolajen hidrolizatın) eklemlerinizi güçlendirmeye ve osteoartrit gibi durumların neden olduğu ağrıya yardımcı olabileceğini gösteriyor. Hidrolize işlemi, kolajen proteinin amino asit zincirlerini parçalar. Bu, besinlerin – arginin, prolin, glisin ve hidroksiprolin tüketiciler tarafından daha kolay ve daha hızlı sindirilmesini sağlar. Sindirimi daha kolay olduğundan, vücudunuz tüm harika faydalarından yararlanmaya başlayabilir. Yani emilim açısından son derece önemli bir durumdur. Kolajen satın almadan önce parçalanabilir yani hidrolize edilmiş olması ürünü kaliteli kılar. Orijinal molekül boyutundaki kolajen tüketilirse, (Hidrolize edilmemiş) bioyararlanımı zor olur. Elbette, kolajenin bir kısmını emmek için biraz parçalayabilirsiniz, ancak tamamen emilmeden önce çoğunu sisteminizden geçireceksiniz. İşte burada hidrolize süreci devreye giriyor Kolajenin içeriğinde bulunan amino asitleri öğrenmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Kolajen Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Marka seçilimi çok çok önemli. Her markanın kolajen bazında iddiaları var. Ama bu noktada en iyi kolajen en iyi hidrolize edilmiş, en iyi yararlı kolajen, amino asit bakımından en zengin olandır. En güzeli ise tüm bunların emilimi en iyi şekilde sağlanmasıdır. Kolajen ve amino asit değerleri marka bazında bu blog yazımızda bahsettik. Kolajen satın almadan önce mutlaka içindeki amino asit değerlerini (referanslarını) isteyin. Hidrolize edilip edilmediğini sorun.

Kolajenin Faydaları

Kolajenin faydaları saymakla bitmez. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi kolajenlerde kendi tipleri ve türleri içinde gruplandırılır. Hangi amaç için kullanacaksınız marka ve amino asit bazında araştırma yapın, içeriğini mutlaka sorgulayın. Kolajenin en büyük faydaları arasında saç ve cilt sağlığı, aynı zamanda diz ve eklem sağlığı da önemli noktada yer alır. Daha önceki bahsetmiş olduğumuz diz ve eklem ağrılarında konusu geçen ürün; Arthri Flex ürünüdür. Bu ürünün içeriğinde ise kolajen vardır.

Ayrıca Yurtdışında En Çok Satan İki Kolajen Markasını Araştırdık

Bizi instagram hesabımızdan takip etmeyi unutmayın…

0 0 votes
Article Rating

SolarGezi

Solargezi Yöneticisi

Subscribe
Bildir
guest
5 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Peki Ya Neden Kolajen? Kolajenin İçeriğinde Bulunan Amino Asitler - SolarGezi.com
Kasım 12, 2022 10:03 pm

[…] Ayrıca Kolajen Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz? […]

trackback
Diz ve eklem ağrıları için arthri flex | Arthri Flex | Solargezi.com
Kasım 12, 2022 10:08 pm

[…] Ayrıca; Kolajen Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz? […]

trackback
Gerçekten 14 günde saç çıkarmak mümkün mü? | Blog yazısı |
Kasım 21, 2022 10:58 am

[…] uzak kalma) Şampuan tercihleri vitamin ve mineraller (Keratin, B3-B12-b7 – H vitamini )  Kolajen ( tip 1-3 ) gibi unsurlarda beslenme açısından saç sağlığı için önem arz eden […]

trackback
Kolajenin İçeriğinde Bulunan Amino Asitler - Solargezi.com
Kasım 23, 2022 4:39 pm

[…] Ayrıca Kolajen Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz? […]

trackback
Amino Asitlerin Görevleri - Kolajen ve Besinler - Solargezi Forum
Ocak 10, 2023 8:27 am

[…] kolajen? konulu blog yazımız için buraya tıklamanız yeterli. Kolajen seçimlerinde ”Hidrolize” kolajen seçimi çok […]

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
Paylaş
Bağlantıyı kopyala