BlogKöşe yazısı

instagramda takip edilmesi gereken hesaplar

instagramda takip edilmesi gereken hesaplar


 

instagramda takip edilmesi gereken hesaplar

@Gezginsokak

Doğa, aktivite, keşif, gibi konuları ele alan instagram hesaplarının arasından sizin için en doğalını ve en güzelini seçtik. Sokakların ve görsel zarafetin tadını çıkarmak için bir fotoğrafa bakmanız yeterli. Özellikle İstanbul gibi metropol bir şehrin tüm güzelliklerini duygu ve düşüncelerle yaşamak, fotoğraflar benimsemek, renklerle büyülenmek gibi konuları ele alan bu hesap, tüm doğallıklarıyla birlikte gözlerinize  ve gönüllerinize hitap edecektir.

Şehrin en ücra ve mistik kısımlarını alan bu instagram hesabı, duygu ve düşüncelerinize de ortaklık edecektir. Sizin için araştırmamız gereken bir çok hesap var fakat şimdilik bu instagram hesabını en başa sabitliyoruz.

instagramda hangi hesapları takip etmeliyim

GezginSokak instagram hesabını takip ettiğiniz de istanbul’un keşfedilmeyi hazır bekleyen sokakların hikayelerine tanıklık edeceksiniz. Çünkü bu hesapta yeni sokakların büyüsüne şahitlik edeceksiniz. Resimlerin altındaki açıklamalarla birlikte ”kitap okuyormuş” hissini kapılacaksınız. Her sokak bir resmin hikayesini ve benimsenişini anlatacak. Görsel duygularla hissel duyguların birbirinden ayırt edildiği mutluluklara uzanacaksınız.

Bu hesap da çekilen her resmin bir hikayesi var. Sadece sokaklar değil,  doğanın varlığını benimsemekle birlikte hayvanların ve çiçeklerin  size fark ettirdiği güzel şeyleri tadacaksınız.

instagramda takip edilmesi gereken hesaplar

instagramda takip edilmesi gereken hesaplar

Sizin için keşfettiğimiz  hesaplar arasında yerini alan GezginSokak hesabını takip etmenizi öneriyoruz.  Herkesin gördüğü fakat kimsenin fark edemediği güzel resimlerle dolu bu hesap sizin için özelleştirildi. Duygularınız için resmedildi, hisleriniz için seçildi.

Sizin gözünüzden görüyor, sizin baktığınız gibi bakıyor, sizin gezmek istediğiniz yerlere gidiyor, sizin nefes almak istediğiniz yerde oturuyor, sizin için dinliyor koca istanbul’u…

instagramda-takip-edilmesi-gereken-hesaplar

Görsel yolcuklara hazır mısınız?

GezginSokak instagram adresiyle görsel yolculuklara hazır olun. Mahalle kültürlerini keşfedin. Renkli sokaklara göz adın, görmek istediğiniz bir çok güzelliklere görsel şahitlik yapın. ”Bende orada olmalıydım” dediğiniz günlere adım adın.
Görsel yolculuklarla birlikte sokak isimlerine yakınlaşın. Sokak fotoğraflarına baktığınız da daha önce hiç görmediğiniz ve gitmediğiniz yerlerin duygularına eşlik edeceğinizi bilin. ”Gezgin Sokak” ile kendinizi tüm güzelliklerin içinde bulacaksınız.

Maviliğin, yeşilliğin, denizin, sadeliğin, tüm renklerin içinde olacak şekilde resmedilen bu fotoğrafların içinde bir hikaye olmak, sizi mutlu edecektir. Bu yolcuklara çıkmaktan büyük keyif alacaksınız.
Herkesin gerçekleştirmek istediği hayallerin, en az imkanlarla farkındalık oranlarını arttırarak ilgi toplamaya çalışıyoruz.  Güzel resimlerle ve fotoğraflarla ilginize ortak olarak, hayallerin yolcuklarla bütünleşmesini ve gerçekleşmesini sağlıyoruz.

Sokak sokak gezmek, görsel zarafetin en iyi tanımı olmalı.

Güzel hikayelerle karşılaşıyoruz

güzel hikayelerle karşılaşıyoruz

Bu instagram da fark ettiğimiz en güzel şey; çekilen fotoğraflarda atılan adımların bir adım ilerisi ve bir adımın gerisi farkındalığı…

Bu ne demek oluyor?

Yolda attığınız her adımın bir farkındalık değeri vardır. Bazen iki geri bir ileri bazen de tam tersi. Fakat her zaman geçilen yerden, atılan adımların geri dönüşleri farkındalık açısını genişletir. Yani iki adım ilerisinden sonra bir adım geri attıysanız güzel bir instagram fotoğrafına denk gelmişsiniz demektir. İşte hemen hemen burada paylaşılan tüm resimler, farkındalık açısından önemli bir yer edinmektedir. Her adımdan sonra atılan geri adımlarla keşfedilen bu resimlerin hikayelerine eşlik etmekten de mutluluk duyacaksınız. Sokaklarda güzel şeylerle karşılaşmak insanlara mutluluk ve haz verir.

Neler ile karşılaşacağınızı bilmeden neleri fotoğraflayacağınızı hissetmek ve bunları tüm görsellerle bütünleştirmek, o gününüze anlam ve önem katan en iyi yenilik olacaktır. Görmek ve bakmak arasına sıkıştırılmış bu güzel sokak hikayelerine denk gelmek, karşılaştığımız güzel aktiviterden biri olmak yanı sıra o günün anlam ve önemini tazeleyecektir.

Bir adımın gerisi, güzel bir fotoğraf karesinin habercisi olabilir. Bu yüzden sokaklarda güzel hikayelerle karşılaşıyoruz. Güzel fotoğraflar yakalıyoruz, güzel anılara eşlik ediyoruz…

instagramda takip edilmesi gereken hesaplar

Bir çok hesap olmasına rağmen aralarından seçilmiş olmak, mutluluğun ve gezginliğin vermiş olduğu adresten daha fazla yakın tutuyor insanlara. Bu sebeple takip edilme hissi, fotoğrafların güzelliğini paylaşmakla aynı değer ve aynı duygu. Ortada güzel bir fotoğraf varsa, görselliği paylaşmanın mutluluk verici olması, oradaki aynı kişiyle barınma duygusunu yaşatıyor. Bunun en güzel farkı ise uzak veya yakın olmamız değil, bizi yakınlıktan ve uzaklıktan ayırt eden derinlik algısı.  Bu algı sayesinde fotoğrafların içinde yaşanılabilirlik hissini tatmak ile ”orada bende olmalıydım” düşünce tezini çürütüyor olmak paha biçilemez.

Gittiğimiz her noktada, her sokak da, her doğada, her çevrede fotoğrafların resmileşmiş izlerini bırakmak, aynı zamanda ileriye dönük anılar için muhteşem bir değişimin kendimizde bıraktığı bu izlere bir ”dejavu” ile denk gelmek, yaşantımıza yaşımız ile cevap vermenin en iyi gülümsemesi olacak.

Gülüyorum çek.

Gülüyoruz dur.

Gülümseyin çekiyorum.

instagramda takip edilmesi gereken hesaplar

Her fotoğrafın bir hikayesi vardır

Fotoğraflar hikayesi…  

Her fotoğrafın bir hikayesi vardır derler yani? Sahi gerçekten öyle… Aşağıdaki @Gezginsokak instagram hesabından çekilmiş bu fotoğrafın anlamı ise aynen şöyle: Çocukların oynadığı bir alanın içerisinde, yokuş yukarısında bulunan bir okulun bahçesinden kaçan topun, yokuş yukarıya doğru çıkan bir aracın ön kaput kısmına gelmesiyle birlikte üzerinde bıraktığı izin yansıması. Bu izin fotoğraflanmasıyla birlikte gerisinde bir hikaye bırakması silinmeyen anı olarak geri dönüşüm sağlamaktadır. Bu fotoğrafın hikayesi ise; okul bahçesinden kaçan topun izidir.  

Fotoğraflarla anı biriktirmek
instagramda takip edilmesi gereken hesaplar

Bu instagram hesabında hayvanlara da yer var

bu instagram hesabında hayvanlara da yer var 2

instagramda takip edilmesi gereken hesaplar

bu instagram hesabında hayvanlara da yer var 2instagramda takip edilmesi gereken hesaplar    bu instagram hesabında hayvanlara da yer var 2

Sokakları gezerken, elbet de onlara denk geliyoruz. Ve sokak hayvanlarının en sevimli, en şirin, en güzel fotoğraflarını sizinle paylaşmaktan kendimizi alı koymuyoruz. Mutluluk ve keyif verici o hallerini görmenin huzuruna ortak olmak için,  farkındalık değerlerimizi üstün tutuyoruz. Çünkü bu instagram hesabında hayvanlara da yer verdik.

Güzel hayvan fotoğraflarının içerisinde hiç bir hayvanı bir diğerinden ayırt etmiyoruz. En güzelini veya en iyisini değil, denk gelebildiğimizi sizlerle paylaşıyoruz…  Sokak hayvanlarının fotoğraflarını paylaşmak çok güzel bir duygu…

Tüm bu fotoğrafların tamamına denk gelmek için GezginSokak instagram adresini takip etmeyi unutmayın.

instagramda takip edilmesi gereken hesaplar

Yol günlükleri

yol günlükleri

Yola çıkmadan önce tüm hazırlıklar yapılır ya hani… 

İşte bu hesap da öyle bir şey söz konusu değil. Hemen hemen çekilen tüm fotoğraflar büyük bir habersizliğin söz konusu. Konu her ne olursa olsun, plansız olması fotoğraflara anlam katan güzelliğin en iyi vurgusudur. Bu sebeple yol günlükleri bunun en iyi örneğidir. Çıkılan bu yolda güneşe hangi saatte denk gelinebileceği, yolların boşluğu, yolların tepede olması, güneşe daha yakın olması gibi süreçler daha önce planlanmamış ve kurgulanmamıştır. Gelişi güzel çekilen bu fotoğrafların, habersizce çekilmiş olması, güzelliğe verilen iyi görsel yanıttır.

 

Kısacası daha fazlasını görmek için instagram gezgin sokak hesabını takip etmeyi unutmayın. instagramda takip edilmesi gereken hesaplar olarak yer almanın mutluluğu fotoğraf çekmek kadar güzel.

Daha fazla yazılar için bloğumuzu takip etmeyi unutmayın.

5 1 vote
Article Rating

SolarGezi

Solargezi Yöneticisi

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Paylaş
Bağlantıyı kopyala