İherb’te en çok tercih edilmesi gerekilen ürünler

İherb’te en çok tercih edilmesi gerekilen ürünler


Bu yazımızda iherb.com siparişleriyle ilgili önerilerde bulunacağımız supplument listesini belirleyeceğiz. İherb’ten hangi ürünler getirmeli? İherb’ten hangi ürünler satın alınır? İherbten ne alınır? gibi soruların cevaplarını yanıtlayacağız.

Öncelikle daha önce yazımızda belirttiğimiz gibi iherb’den ürün getirmenin bazı kuralları var nedir o kurallar hemen kısaca göz gezdirelim.

iherbten ne satın alınır

İherb’te en çok tercih edilmesi gerekilen ürünler

iherb.com suplement ürün getirme

İherb de tercih edilmesi gerekilen ürünler listesi

Saç ve saç dökülmesi problemi olanlarla ilgili iki tane ürün belirteceğiz. Bunlardan ilki kollajen diğeri ise biotindir. Eğer ki saç dökülmeleriniz bu iki şeyin eksikliğinden dolayı kaynaklanıyorsa;

*Kollajen markası olarak neocell toz kolajeni öneririz.

*Biotin markası olarak da now veya natrol marka biotini öneriz.


İherb’te en çok tercih edilmesi gerekilen ürünler

Kolejen (Collogen) 

İherb'te en çok tercih edilmesi gerekilen ürünler
        Neocell Toz kolajen (Tip 1-3) Tıkla

Neocell toz kolajen C vitamini ile tüketilmesi tavsiye edilir. (Emilimi ve sentezlenmesi için) 

Saç için en büyük önemi; keratin üretimini desteklemesidir. Cilt için de nemlilik sağlar.


İherb’te en çok tercih edilmesi gerekilen ürünler

Biotin

natrol biotin İherb'te en çok tercih edilmesi gerekilen ürünler

Biotin hakkında daha fazla bilgi almak için tıkla.

Biotin saç ve tırnak için olması gereken önemli bileşenlerden birisidir. Ürünler, ihtiyacınıza göre belirlenmiş dozajlara sahiptir. Vücut içerisindeki eksikliğe göre bu dozajlar seçilebilir. Biotin eksikliğini öğrenmek için biotin testi yaptırmanız gerekir. Bunun neticesinde ek bilgi vermek gerekirse, vücudun günlük biotin ihtiyacı ortalama 300 mg’dır. Fazlası depolanmadan atılır.  Bu sebeple; 1000 mcg ile 2500 mcg arası kullanım işinizi görür diye düşünüyorum. Fakat kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. İherb’te en çok tercih edilmesi gerekilen ürünler arasında now ve natrol marka biotin de yer almaktadır.


İherb’te en çok tercih edilmesi gerekilen ürünler

Keratin

Cynatine HNS Keratin: Patentli bir süreç, sistein dahil 18 amino asit sağlayan, eşsiz biyoyararlanımı olan güçlü, vücuda hazır bir keratin oluşturur.
Biyotin: Saç, cilt ve tırnaklar dahil vücut dokusunun sağlığı için önemli olan önemli bir vitamin.
Yardımcı Besinler: B vitamini kompleksi (B3, Pantotenik Asit ve B6), bakır ve çinko dahil olmak üzere temel besin maddelerinin karışımı.
Pro-Uzun Ömür Faktörleri Karışımı: trans-Resveratrol ile tescilli antioksidan karışımımız hücresel koruma sağlar.

keratin saç bakımı iherb


İherb’te en çok tercih edilmesi gerekilen ürünler

Arthri Flex

Diz ve eklem ağrıları çok büyük bir sorun teşkil etmektedir. Günümüz şartlarında iyi beslenmeme, spor yapmama ve sağlıksız beslenmeler sonucunda ortaya çıkan bu ağrılar, dikkat edilmediği sürece artış sağlamaya devam edecektir. Kemik ve kıkırdakları güçlendirmek için bazı besinlere ihtiyacınız vardır. Bunlardan bazıları; Kollajen tip-2, Msm, hyronolic acid (Diz sıvısı) D vitamini gibi.

İşte arthri flex diz ve eklem ağrılarına karşı gelebilecek besinleri içeriğinde barındırıyor. (Daha fazla bilgi almak için tıkla)


içeriği hakkında biraz bilgi verecek olursak:

Glukozamin: Esnekliği ve hareketliliği destekler. Aynı zamanda eklem sağlığında önemli bir unsur olan kıkırdak oluşumunu destekler.
Kondroitin: Eklem destek uygulamalarında kondroitin sülfat, eklem sıvılarının ve yastıklama ve yağlama yeteneklerinin desteklenmesine yardımcı olur.
MSM: Bir kükürt kaynağı olan MSM, kıkırdak yapısında önemli bir bileşen olan kolajen oluşumunu teşvik edebilir ve eklemler için hayati önem taşır.
Hyaluronik Asit: Bu birincil bileşen, vücudun eklem yağlama sıvılarının omurgasıdır.
Arthri-Flex: Tescilli Karışımı Premium Tavuk Sternum Tip II Kollajen, eklemleri ve eklem fonksiyonlarını destekleme yeteneği için incelenen bir proteindir. Aynı zamanda doğal olarak kondroitin sülfat içerir.


İherb'te en çok tercih edilmesi gerekilen ürünler


Kore Gingsengi

Kore ginsenginin insan sağlığına çok faydası vardır. Enerji verir, dinç hissettirir ve kansere karşı koruma sağlar. Türkiye’de 360-500 tl arası değişen kore ginsengi, iherb’de 165 TL civarında satılıyor Ayrıca iherb.com da satılan kore ginsengi kutusunun üzerinde 6 yıllık kök olduğu ile ilgili bir bilgi yazısı var. İherb’de satın alınması gerekilen ürünler arasında, kore ginsengini de ekledik.

İherb'te en çok tercih edilmesi gerekilen ürünler


Saw Palmetto

Saw Palmetto; Daha çok prostat tedavisi yönteminde tercih edilen bitkisel bir takviyedir. Aynı zaman da saç dökülmelerini engellemesiyle de bilinir. Erkekler’de 30’lu yaşlar da prostat büyümesi başlayabilir. Prostatın dolaylı olarak erkke tipi saç dökülmesi ile ilgili bir bağlantısı vardır. Saw Palmetto yani cüce palmiye bu sebeple iherb’ten satın alınacak ürünlerin arasında yer alıyor. Marka olarak now yine ideal bir markadır.

İherb'te en çok tercih edilmesi gerekilen ürünler


Melatonin

Melatonin, amino asit triptofandan türetilen bir hormondur. Öncelikle epifiz bezinizde sentezlenen melatonin, uykuya dalmayı kolaylaştırmak için çoğunlukla geceleri salınır. Sağlıklı uyku desteğine ek olarak, melatonin, sağlıklı beyin fonksiyonunu, bağışıklık sağlığını ve daha fazlasını teşvik etmek için oksidatif stresi önlemeye yardımcı olabilir. Bu sebeple melatonin de iherb’den tercih edilecek listeler arasında. Marka:Life Extension veya Now marka olabilir.

İherb'te en çok tercih edilmesi gerekilen ürünler


Özetlemek gerekirse, iherb de en çok rağbet gören ve satılan ürünleri listeledik. Bu listelerde iherb’ten hangi ürünleri satın almalıyım cevabını da bulabilirsiniz.

İherb’ten ürün satın almadan önce mutlaka gerekli araştırmaları yapınız. Bunun için en önemli şey doktor reçetesidir.

Ürünleri satın almadan önce mutlaka indirim araştırması yapınız.

Bu liste düzenli olarak güncellenecektir. Daha fazla bilgi için https://www.solargezi.com/yurt-disindan-recete-ile-ilac-getirmek/ kısmını detaylı bir şekilde okuyabilirsiniz.

5 1 vote
Article Rating

SolarGezi

Solargezi Yöneticisi

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
İherb.com Türkiye | İherb alışveriş rehberi | Kısa Anlatım | Kurallar
Mayıs 12, 2021 9:24 pm

[…] kolajen (Collogen) veya bir diğer adıyla Kollajen‘dir. Daha fazla bilgi ve içerik İherb’com’da satın ürünler listesine buradan […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap