AlışverişBlogİherb

İherb’den Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

İherb’den Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?


İherbden Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeli? Bilindiği üzere iherb yurtdışı bazlı supplument satışı yapan e-ticaret üzerine kurulu alışveriş sitesi. Buradan alınan Türkiye’ye gümrük standartları ve kurallarına uyduğunuz sürece kolaylıkla gelebiliyor. Sitenin TR dilini desteklemesi ve Try bazında destek vermesi de çok güzel bir yaklaşım. Burada satılan ürünlerin sağlamış olduğu avantajların başında ürünlerin kaliteli ve orijinal olması ve sonrasında sağlamış oldukları fiyat avantajı. Türkiye bazında her ne kadar dolar paritesi artmış olsa da yani döviz dezavantajı olsa da yine de ürünler Türkiye bazında hala ucuz denilebilir. Tabi burada öncelik ürünlerin kalite standartları ve avantajlar. Sonuçta burada da ürünlere zam geliyor. Hadi başlayalım…

İherb'den Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

1- Kesinlikle doktor reçeteniz var ise alışveriş yapın. 

(Ürünü satın aldınız, kargolandı, buraya kadar sorun yok tamam diyorsunuz ama durum öyle değil) ürünler gümrüğe gider ve bekletilir. Eğer ki reçete yok ise imha edilir veya geri gönderilir.

2-Kimlik bilgilerinizin alışveriş yaptığınız isim ve soy isimle tutarlı olması.

(Farklı kişi isimlerinde  TC KN tutmaz ise ürünler tarafınıza iletmez yani reçete ile isim ve tc kn sizin adınıza olması gerekir)

3- Tebligat

Tebligat önemli. Tebligat tarafınıza geldiğinde ürünün Türkiye içi kargo numarası yazılır / Verilir yeniden bu kargo koduna göre de takibini sağlayabilir ve yine bu kod üzerinden gümrük ile iletişime geçer, iletişimi kolaylaştırırsınız.

4-Tebligat çok önemli.

Tebligat elinizde ulaştığı için takip no da ulaşıyor yani gümrük memurları ile takip no üzerinden haberleşebiliyorsunuz.

5-Takip Numaraları PTT merkezlidir. 

Tarafınıza verilecek takip kodu PTT merkez numaralıdır. Bu numara üzerinden reçete ve kimlik bilgilerinizi resimli bir şekilde ekleyerek ürünlerinizi rahatlıkla getirebilirsiniz.

Bu 5 şeye dikkat edin gerisi çok kolay.

İherb'den Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

İherb’ten satın almış olduğum ürünler ne zaman tarafıma ulaşır?

Ürünleri satın aldıktan sonra tamamen şans işi. Açık söylemek gerekirse, ürünler tarafınıza 5 iş günü içerisinde de gelir 10 iş günü içerisinde de gelebilir 1 ay süre içerisinde de gelebilir. Yani bu durum; oturduğunuz bölge, ilçe ve PTT kargonun çalışma standartlarına göre değişebilir. Ya da gümrük idaresinin yaptığı işlemlere göre de değişebilir ama siz ortalama 21 gün deyin. Kafanız rahat olsun.

Reçetem yok ve doktor reçete yazmıyor ne yapmalıyım?

Maalesef yukarıda belirtmiş olduğumuz 1.madde de belirttiğimiz gibi… Ürünler size teslim edilmez. Reçete ön şart yani böyle bir durumda sistem size ürünleri size satsa bile, gümrük sizden reçete ister. Kurallar bu şekilde. Bu yüzden reçeteniz yok ise iherb üzerinden alışveriş yapmayın.

Ayrıca iherb indirim kodu için burayı tıklayabilirsiniz.

(Güncelleme 08.11.2022)


Daha fazla bilgi ve içerik için bizi instagram üzerinden takip etmeyi unutmayın.

0 0 votes
Article Rating

SolarGezi

Solargezi Yöneticisi

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Paylaş
Bağlantıyı kopyala