AlışverişBlogİherbSağlık

İherb Üzerinden Takipli Kargo İle Supplument Nasıl Getirilir?

İherb Üzerinden Takipli Kargo İle Supplument Nasıl Getirilir?


Önceki blog yazılarımızda iherb nedir? İherb üzerinden nasıl ürün getirilir? İherbten alışveriş yapabilme gibi konuları ele almıştık. Tabi bu blog yazıların içerisindeki en önemli detay; ”Doktor Reçetesi” idi. Doktor reçeteniz olduktan sonra işiniz çok kolay.

*Yeni: Ayrıca ödülleriniz var ise kargo ücretinizden düşer böylelikle iherb üzerinden sadece Türkiye’ye kadar olan kargo sürecini bakiyenizden (ödüllerizden) ödemiş olursunuz. İlgili yazı.

Bu yazımızda ise iherb‘den satın alınan ürünlerin kargo takibinin yapılması ile ilgili konuya değineceğiz. Konu içeriğinin kapsadığı alanlar şöyle:

1- İherb üzerinden satın aldığım ürünler gelmiyor.

2-Tebligat tarafıma hala gelmedi.

3-Ürünlerin neden kargo takibini yapamıyorum.

4-Kargo takip numarasını ptt kargo sitesine giriyorum, barkod bulunamadı diyor.

5-İherb kargo takibi sorunu.

6- Ürünlerim ist – Upim Türkiye’de fakat ürünler tarafıma teslim edilmedi. 

İherb Kargo Takibi

Aslında tüm bu sorunların tek bir cevabı var. Ürünlerin kargo takibinin yapılıyor olmasıdır. Önceki blog yazılarımızın içeriklerinde şunu vurgulamıştık. İherb de ürünlerin kargo takip süreçleri, supplumentlerin yurtdışından, yurtiçine kadar ki olan süreçleri kapsıyordu ve siz sadece ürünler yurtdışından yurtiçine girmiş mi? ki olan kısmını öğrenebiliyordunuz. İherb bu durumlardan çok sorun yaşamış olmalı ki artık sizlere ürünlerin hem yurtiçi hem de yurtiçi kargo seçeneği ve takibini yapma seçeneği sunuyor.

İherb ürünlerin yurtiçi kargo takibi nasıl yapılır?

Çok fazla uzatmadan, iherb.com üzerinden satın alabileceğiniz herhangi bir supplumentin Türkiye’ye gelmesi için iki kargo seçeneği sunuluyor.

1-Ürünün Yurtdışından Yurtiçine kadar ki olan süreci. (Yani ürünün takibi sadece buraya kadar yapılır) Yurtiçi hareketini göremezsiniz.

2-Ürünün hem yurtiçi hem de yurtdışı kargo takibini yapabilirsiniz. Bu aslında size gümrük memurları ile kargo takip numarası üzerinden ürünlerin bulunması ve kolayca yönlendirilmesinin önünü açıyor. Çünkü GM ile başlayan kargo takip numaraları 1- kısımda belirtmiş olduğumuz gibi aslında  ürünün sadece Türkiye’ye gelip gelmediğini belirtir.

Ama bu seçenekte ürünlere yeni barkod eklenir ve bu barkod ile ptt üzerinden ürünlerin takibini yapabilirsiniz ve kolaylıkla getirebilirsiniz.

İherb’den ürünleri kargo takipli nasıl satın alabilirim?

İherb Üzerinden Takipli Kargo İle Supplument Nasıl Getirilir?

Bunu resimle göstermek daha açıklayıcı olacaktır. ,

Resim: 1 Gelişi güzel iherb üzerinden ihtiyacım olan herhangi iki ürünü seçtim. Bu seçmiş olduğum ürün lokasyon vb ürün gönderim seçeneklerine göre bana takipsiz kargo ile 8.88 TL’ye geliyor. 2. Resimde bunu takipli kargo seçeneği olarak değiştireceğim.

İherb Üzerinden Takipli Kargo İle Supplument Nasıl Getirilir?

Resim: 2 Ürün sayfasına geldiğimde imleci biraz aşağı kaydırdığımda kargo seçeneklerini göreceğim. Sistem bana bu iki ürün ile ilgili kargo seçeneği sunuyor.


İherb Kargo Takibi

Resim: 3 Eğer ki üst kısımdaki seçeneği seçersem ürünlerin takipli olacağı ile ilgili hemen oradaki (Tracking to) ile başlayan cümleyi göreceksiniz. Buradaki tek fark ürünlerin ücret farkı. Bu ücret farkı aldığınız ürünlerin sayısına ve seçeneklerine göre değişebilir. Benim seçmiş olduğum ürünlerde 8.88 TL’den 28.68’TL‘ye yükseldi. Pek farkı yok  gibi.


İherbden kargo takipli ürünler nasıl getirilir


İherb Üzerinden Takipli Kargo İle Supplument Nasıl Getirilir?

Özet olarak 20 TL gibi bir fark ile ürün listesinden kargo seçeneği değiştirerek ürünleri iherb takipli kargo seçeneğine dönüştürdüm. Ürün sayfasında ürünlerin yurt içi kargo takip seçeneği eklenecektir. Bu aynı zamanda tebligatta bulunan, size verilen kargo takip numarası ile aynı oluyor. İherb Üzerinden Takipli Kargo İle Supplument Nasıl Getirilir? blog yazısının cevabını vermiş olduk.  

Not: Fiyatlar kurlara göre değişkenlik sağlayabilir.

İherb kargo takibi ile ilgili herhangi bir sorun yaşadığınızda, bizlerden ücretsiz destek alabilirsiniz.

bilgi@solargezi.com

5 5 votes
Article Rating

SolarGezi

Solargezi Yöneticisi

Subscribe
Bildir
guest
8 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
İherb.com Türkiye | İherb alışveriş rehberi | Kısa Anlatım | Kurallar
Ağustos 21, 2021 9:14 am

[…] *Yeni: İherb üzerinden takipli kargo ile supplument getirme. […]

Animal
Animal
Ağustos 23, 2021 8:09 am
Reply to  SolarGezi

Merhaba kolay gelsin.
Sipariş verirken adreste ve isimde Türkçe karakter olmayacak mı?
ş,ç,ğ,ö,ü malesef ismimde ve adreste mevcut. Türkçe karakter kullanmadan yazarsak tebligat geldiği zaman kimlikteki(reçetedeki) isimle tebligattaki isim birebir aynı olmayacak.
(Bu arada adresi Türkçe karakter kullanarak normal bir şekilde yazdığımda ABD’den Almanya üzeri gelen kargoda adres bulunamadığı için İstanbul gümrükten geri döndü.)

Animal
Animal
Ağustos 23, 2021 8:18 am
Reply to  SolarGezi

Merhaba kolay gelsin.
Sipariş verirken adreste ve isimde Türkçe karakter olmayacak mı?
ş,ç,ğ,ö,ü malesef ismimde ve adreste mevcut. Türkçe karakter kullanmadan yazarsak tebligat geldiği zaman kimlikteki(reçetedeki) isimle tebligattaki isim birebir aynı olmayacak.
(Bu arada adresi Türkçe karakter kullanarak normal bir şekilde yazdığımda ABD’den Almanya üzeri gelen kargoda adres bulunamadığı için İstanbul gümrükten geri döndü..)

trackback
İherb üzerinden ürün getirmek hala uygun mu? | Solargezi.com
Kasım 13, 2022 3:47 pm

[…] uygun fiyata getirmek mümkün. Tabi bir üst noktada belirtmiş olduğumuz gibi bu kısımda doktor reçetesi şart konuluyor. Çünkü ürünler gümrük kısmında doktor reçetesine tabi tutuluyor. Yani […]

trackback
İherb'den Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeli? - SolarGezi.com
Kasım 13, 2022 3:49 pm

[…] tarafınıza geldiğinde ürünün Türkiye içi kargo numarası yazılır / Verilir yeniden bu kargo koduna göre de takibini sağlayabilir ve yine bu kod üzerinden gümrük ile iletişime geçer, […]

trackback
İherb Kargo Ücretlerini Ödüllerinizden Düşüyor - SolarGezi.com
Kasım 17, 2022 1:38 pm

[…] aldık. Ürün adet sayısını arttırınca kargo ücreti ekstra olarak daha da düştü. Bunu bu yazımızda belirtmiştik dilerseniz detaylı […]

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
Paylaş
Bağlantıyı kopyala