BlogİherbKöşe yazısı

İherb.com Türkiye | İherb Türkiye | İherb nedir?

İherb Türkiye

İherb.com Türkiye

İherb.com Türkiye

Bu yazımızda İherb.com Türkiye ile ilgili kısa bir bilgi vereceğiz. Öncelikle iherb nedir? neler satar kısmını ele alalım. İherb.com; supplument yurtdışı menşeili e-ticaret alışveriş sitesidir. Buradan yapacağınız supplumentler reçeteniz olması ve gümrük kurallarına tabi olduğu taktirde rahatlıkla gelir. İherb.com Türkiye‘ye kargo gönderimi yapmaktadır. Gümrük kuralları dahilinde sizden istenilen evrakları eksiksiz gönderdiğiniz de buradaki alışverişiniz sorunsuzca sağlanır.

*Yeni: İherb üzerinden takipli kargo ile supplument getirme.

İherb.com Türkiye  iherb Nedir?

İherb nedir

İherb.com Türkiye İherb yurtdışı menşeili supplument satan bir e-ticaret sitesidir. Türkiye’ye gönderim yapmaktadır. Fakat Türkiye’nin bu siteden getirebileceğiniz her ürün için uyguladığı bazı gümrük kuralları vardır ve bu kurallara uymanız gerekir.

İherb.com Türkiye ürün getirme kuralları neler?

İherb.com Türkiye ürün getirme kuralları neler

Daha önceki yazımızda belirtmiş olduğumuz gibi buradan kolaylıkla ürün getirebilmenin en önemli 1 adet doktor reçetesine sahip olmanızdır. Bundan sonraki uygulanması gerekilen kuralları buradan bakabilirsiniz.

İherb.com üzerinden Türkiye’ye ürün satın alabilirsiniz. Yalnız buradan ürün satın almadan önce bazı kuralları buradan görebilirsiniz.

İherb.com Türkiye Gümrük Vergisi Nedir?

İherb.com Türkiye Gümrük Vergisi Nedir

Satın aldığınız her ürün üzerinden %20 gümrük vergisine tabisinizdir. Örneğin; 100 liralık bir supplument satın aldığınızda bunun 20 TL‘sini vergi olarak öderseniz. Şu an için %20 + 22 TL Gümrük sunum ücreti ve 2.2 damga vergisi vardır.

İherb.com ile ilgili sorun yaşar mıyım?

İherb Türkiye

İherb.com Türkiye

Genellikle iherb.com üzerinden satın alınan ürünlerle ilgili sorun yaşanmıyor. Tek yapmanız gereken belli başlı kuralları bilmek ve ona göre alışveriş yapmak. Onun haricinde 1 adet doktor reçetesinin olması işini kolaylaştırır ve ürünleriniz size sorunsuz teslim edilir. Burada önemli olan kural doktorun size satın alacağınız ürünü gerekli görmesi ve bunu reçete etmesidir. Şunu da unutmamak gerekir ki İherb.com üzerinden sıvı ürün satın alamazsınız. Türkiye’ye iherb üzerinden sıvı ürün getirmek yasaktır. Zaten site üzerinden bu sebeple satışına izin verilmemektedir.

İherb.com’dan alışveriş yapmak kolay mı?

iherb.com’un kullanıcı ara yüzü ve kullanımı kolaydır. Bu sebeple alışverişinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun dahilinde adresinizi ve gönderim hedefinizi ayarladığınızda ürünler Türkiye’ye gönderilir. Bu site üzerinden gelen tüm kargolar önce gümrük kontrolüne girer. Fakat bu sizi hemen korkutmasın. Tüm süreçler hızlı ilerler. Evraklarınız tam olursa ürünler size sorunsuzca teslim edilir.

İherb.com ne gibi avantajlar sağlar?

Buradan alacağınız ürünlerin orijinalliği konusunda sıkıntınız olmaz. Türkiye’ye göre çok daha uygun fiyatları vardır. Aynı zamanda üretim tarihlerine önem verilir. Buradan satın alacağınız ürünlerle ilgili kullanıcı yorumlarını okuyabilir, daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Gerekli görülmesi taktirde kullanıcı yorumlarını translate kullanarak rahatlıkla okuyabilirsiniz. Burada satılan bir çok ürün hem uygun, hem ucuz, hem de kaliteli ürünlerdir.

Türkiye’de satılmayan bir çok ürün İherb.com’da var

İhtiyaç duyduğumuz fakat ulaşamadığımız. Hatta doktorumuzun bize gerekli gördüğü uygun supplumentleri Türkiye sınırları içerisinde bulamadığımız zamanlarda oluyor. Bu sebeple Türkiye’de satılamayan bir çok supplument ürününü İherb.com’da bulmak mümkün. Bu ürünlerden doğru bir şekilde yararlanmak için mutlaka doktor tavsiyesi gerekir. Doğru ürünü doğru kullanırsak sağlığımızda bir çok olumlu etkileri görebiliriz.

iherb türkiye’ye gönderiyor mu?

Evet İherb.com Türkiye ‘ye ürün gönderir.

iHerb.com’dan alışveriş yapan var mı?

Türkiye’de bir çok aktif internet kullanıcısı, İherb.com üzerinden supplument ürünleri satın almaktadır. Ürünler gümrük kuralları dahilinde sorunsuzca gelmekte olup, teslim edilmektedir. Kuralları okumadan önce sipariş vermemeniz gerekir.

Yurtdışından Supplement Almak

İherb.com Türkiye için uygun ve kaliteli fiyat avantajıyla ve yurtdışı supplument farkıyla ürünlerinizi kolaylıkla satın almanızı sağlar.

iHerb Türkiye Supplement Gümrük

İherb.com üzerinden suppument satın almadan önce gümrük kurallarını bilmeniz gerekir. Bu kurallar çok zor değil ve öğrenmeniz 1 dakikanızı almaz.

Kuralların başında;

Doktor reçetesi

Doktor reçetesine reçete edilen supplument isimleri

Adetleri

Tc kimlik no

Doktor Reçetesi kaşe imza ve sizin telefonunuz.
Bu kurallara uyduğunuz taktir de ürünlerle ilgili sıkıntı yaşamayacağınızı umuyorum.

İherb.com üzerinden nasıl indirimli ürün satın alırım?

İherb.com Türkiye üzerinden indirimli supplument ve ürün satın almak için iherb sitesinin sizlere sunduğu promosyon GUR2236  kodunu kutucuğa girmeniz yeterli.

İherb.com Türkiye ile ilgili karşılaşacağınız sorunlar neler?

Sizden istenilen evrakların eksik olması dahilinde iherb.com ile ilgili sorun yaşayabilirsiniz. Bu sorun iherb.com ile ilgili değil tamamen sizin ve gümrük ile aranızdaki iletişimi kapsar. Yukarıda belirtmiş olduğumuz evraklardan biri eksikse sorun yaşamanız muhtemel olabilir. Fakat iletişim yolu ile bunu basit bir şekilde çözebilir, eksik evraklarınızı tamamladığınız taktir de ürünler size gönderilir. Fakat buradaki süre genel olarak 7 gün içinde olmalıdır.

iHerb alışveriş 2021
Bir çok iherb Türkiye kullanıcısı iherb.com üzerinden 2021 yılında alışveriş yapmakta ve ürünlerini (evrakları olması dahilinde) sorunsuzca teslim almaktadır. Ürünlerin dağıtımını PTT kargo yapmaktadır. Ürünler yurtdışından Türkiye’ye DHL kargo ile gelir.

İherb Kargo Takip

İherb.com üzerinden satın alacağınız ürünleri iherb sistemi üzerinden kargo takibini yapabilir veya iherb üzerinden yönlendirildiğiniz dhl sayfasından da kargo takibini sağlayabilirsiniz.

İherb’de en çok satan ürünler

İherb üzerinden genellikle satın alınan ürünler arasında kolajen (Collogen) veya bir diğer adıyla Kollajen‘dir. Daha fazla bilgi ve içerik İherb’com’da satın ürünler listesine buradan bakabilirsiniz.

iHerb İndirim Kodu

İherb üzerinden satın alacağınız tüm ürünler için kullanacağınız indirim kodu GUR2236‘dır

Daha fazla soru ve cevap için bilgi@solargezi.com adresinize yazabilir veya blog içeriklerimizi takip edebilirsiniz.

5 7 votes
Article Rating

SolarGezi

Solargezi Yöneticisi

Subscribe
Bildir
guest
11 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
iherb.com suplement ürün getirme | Yurtdışından nasıl suplement getirilir|
Mayıs 3, 2021 11:04 am

[…] *Yeni: İherb.com Türkiye Tıkla… […]

trackback
Yurt dışından reçete ile ilaç getirmek | Yurtdışından Nasıl İlaç Getirilir| Solargezi.com
Mayıs 3, 2021 11:07 am

[…] *Yeni: Türkiye için İherb tıkla… […]

trackback
İherb İndirim Kodu 2021 | İherb indirim kodu | İndirimli ürün satın al
Mayıs 9, 2021 6:50 pm

[…] yazımızda İherb.com Türkiye üzerinden indirimli satın alacağınız ürünler hakkında kısa bir bilgi ve indirim kodunu […]

Hatice
Hatice
Kasım 18, 2021 9:07 am

Sadece supplementlere mi reçete gerekiyor? Mesela epsom tuzu alırsam sorunsuz gelir mi? Tecrübe ettinizm mi acaba?

trackback
İherb’den Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeli? – SolarGezi.com
Ekim 22, 2022 11:11 am

[…] […]

trackback
İherb üzerinden ürün getirmek hala uygun mu? | Solargezi.com
Kasım 13, 2022 3:48 pm

[…] İherb üzerinden uygun fiyatlı ürün getirmenin bir diğer yolu ise başkalarının paylaşmış olduğu indirim kodlarından yararlanmaktır. İherb referans sistemi sayesinde ürünlerin daha uyguna satın alınabilmesi için hem ürünleri alan hem de satan kısmın koruyan bir sistem geliştirmiş. Örneğin; Gur2236 indirim kodu kısmına yazdığınızda ürünleri %5 veya %10 varan indirimli satın alma fırsatını sunar. En azından hiç bir kampanya yoksa ve iherb üzerinden hızlı bir şekilde ürün satın almak istiyorsanız (Supplument ve Ürün Aciliyetiniz Varsa) bu indirim kodunu kullanarak ürünleri indirimli satın alabilirsiniz. […]

trackback
Dünyadaki 3 Önemli Vitamin ve Mineral Eksikliği - Solargezi Forum
Ocak 7, 2023 11:58 am

[…] sıralamış olduğumuz ürünleri doktor reçeteniz var ise iherb üzerinden getirmek […]

Enes
Enes
Şubat 9, 2023 11:26 pm

Merhaba ashwagandha almak istiyorum doktor reçetesi gerekli mi

Last edited 9 ay önce by Enes
trackback
İherb Üzerinden Takipli Kargo İle Supplument Nasıl Getirilir?
Ağustos 21, 2021 9:11 am

[…] blog yazılarımızda iherb nedir? İherb üzerinden nasıl ürün getirilir? İherbten alışveriş yapabilme gibi konuları ele […]

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
Paylaş
Bağlantıyı kopyala