İç Mekan Aydınlatma Seçimleri Nasıl Olmalı?

 

İç Mekan Aydınlatma Seçimleri Nasıl Olmalı

 

Bu haftaki teknoloji blog aydınlatma yazısında iç mekan aydınlatmaları ile ilgili kısa bir bilgi vermek istedik. Evimizin her anında iç mekanlarımıza daha güzel ve dekoratif görünüm kazandırmak için iç aydınlatmalara ve tasarımlarına önem veririz. Aydınlatma; temel ve işlevsel olarak ışık teminini (ihtiyacını) karşılasa da tasarım ve görünüm açısından estetik yansımaları olan bir armatür olduğu için; farkındalık sağlaması açısından dizaynına da önem verilmektedir. Yani aydınlatmanın yaydığı ışık gücü kadar, tasarımı son derece önemlidir. Proje bazlı aydınlatma çalışmalarında mimari çizim destekleriyle birlikte hangi aydınlatmanın nerede kullanılacak bir tercih sunum meselesi olabiliyor. Ancak mimarlar bu konuda tecrübeli oldukları için proje bazlı çalışmalarda müşterilerine daha iyi seçenek ve sunum gösterebiliyorlar.

 

İç Mekan Aydınlatma Seçimleri Nasıl Olmalı

Peki  İç mekan aydınlatma seçimleri nasıl olmalı?  İç mekan aydınlatmalarında nelere dikkat etmeliyiz ve hangi aydınlatma armatürlerini kullanmalıyız? Burada dikkat etmemiz gerekilen konu kesinlikle aydınlatmanın tasarımlarına bakmamalı. Yani tasarımsal faktörlerinden ziyade teknik ve donanım kısımları daha fazla ön planda olmalı. Örneğin; yanlış aydınlatma seçimlerinde (Tasarımları güzel olsa dahi) göz  yorma, dikkat dağıtma, baş ağrısı yapma gibi olasılıklarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Yani burada önemli olan aydınlatmanın işlevsel özelliği ile tasarımın aynı birleşmesi ve ortak sonuç vermesi ve buna yakın hizmet sağlaması. Bunları minimize etmek için genellikle aydınlatma tasarımcıları, teknik uzmanlar veya mimarlar ile çalışılır. Deneme yanılma yöntemi de uyum ve sağlık açısından yine bir seçenektir?

Nasıl aydınlatma seçmeli?

 

İç Mekan Aydınlatma Seçimleri Nasıl Olmalı

Aydınlatmanız nasıl olmalı? Sorusuna öncelikle aydınlatma armatürlerini seçmeden önce kesinlikle ürünlerin kalitesi ön planda olmalı. Burada yine dikkat etmemiz gereken kısım; aydınlatmada kullanılan ledlerin ve aydınlatma driver (sürücülerinin) kaliteli olması. Her ne kadar başta belirtmiş olduğumuz gibi tasarımlarını ve işçiliği ön planda tutuyor olsak da; aydınlatmanın iç kısımlarındaki ledlerin doğru dizilimi; led tarak seçenekleri, driver tercihleri, ledlere verilecek voltajın doğru olması gibi teknik sebepler de ön planda olmalı. 

Doğru aydınlatma nasıl sağlanır peki?

Doğru aydınlatma nasıl sağlanır peki

Doğru aydınlatmanın sağlanabilmesi için sadece üreticilerden aydınlatma satın almanızı tavsiye ederiz. Mimari proje harici bireysel kararlarınız da mutlaka aydınlatma tasarımlarına bakarak aldanma yoluna gitmeyin. Üretim yapan aydınlatmalar da aydınlatma armatürü ile bilinmesi gerekilen tüm konularda hakimiyet söz konusudur. Yani daha çok sizlerin isteğinize göre şekillenebilen bir ürün değil; teknik ve özellik olarak size en yakın ürünlerin sunulması ve bunların tasarımlarıyla aynı orantısının yakalanması baz alınır. Aydınlatmanın işlevsel olarak kişisel bağlamda göz sağlığınız açısından tercihlendirilme gibi bir opsiyonu vardır. Bu yüzde doğru aydınlatma ve doğru ürün satıcıları sizin doğru aydınlatma ürününü seçme açısından çok önemli bir noktada yer  alır. 

Peki bunu hangi aydınlatma firması sağlar?

İç Mekan Aydınlatma Seçimleri Nasıl Olmalı

Doğru aydınlatma ürünü satan, teknik ve donanım açısından proje bazlı veya proje harici bireysel aydınlatma armatürlerini müşterilerine kalite seviyesi en yüksek şekilde sunan bir firma önerebiliriz. 

Bazplan Aydınlatma

Bazplan Aydınlatma

Bazplan.com kaliteli led aydınlatma armatürleri satan bir firmadır. Teknik ve donanım açısından her türlü doğru bilgiye sahip, sizi doğru aydınlatma armatürlerine yönlendirebilecek tecrübeye sahiptirler. Bir çok mimarlarla iş birliği ve çalışmalar içerisinde olup; bir çok müşterisine aydınlatma hizmetleri sağlamaktadır. Teknik açıdan ledlerin tasarımları ile uyumlu bir şekilde dizilmesi; ledlere homojenlik testi yapılması ve test güvenlik raporlarının tek tek arşivlerinde tutulması yine bu aydınlatma firma açısından önemli bir tutumdur. Aydınlatma satış sonrası destek hizmetleri ile birlikte müşterilerine karşı oluşabilecek en küçük problemde müdahale edebilecek teknik ekibe ve yeterliklere sahiptir. 

Bazplan aydınlatma bugün bir çok kurumsal ve bireysel müşterileriyle güçlü referanslara sahip bir aydınlatma şirketidir. 

Dekoratif led aydınlatmalar

İç Mekan Aydınlatma Seçimleri Nasıl Olmalı Dekoratif Led Aydınlatmalar

Bazplan özellikle dekoratif led aydınlatmalar ve iç mekan led aydınlatmalarla ilgili hizmet veren bir şirkettir. Binlerce aydınlatma armatürü, yenilikçi tasarımları, mimari çözüm ve öneri hizmetleri ile birlikte bir çok değerli müşterisine hizmet vermektedir. Aydınlatma; bir çok sektörü içine alan özellikle mimarlık şirketlerinin en değer verdiği bir sektördür. Dekoratif led aydınlatmalar seçim ve tercih öncesi en çok arama hacmine sahip olan anahtar kelimesinde yer alır. Bugün tüm dünyada milyonlarca dekoratif led aydınlatma ürünü satılmaktadır. Aydınlatma tasarımları; dekoratif aydınlatmalar için önemli bir noktadadır. 

Bir önceki blog/teknoloji yazılarımız:

Aydınlatma firması seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

En iyi aydınlatma firması hangisi

CLOSE
CLOSE
Share via
Copy link
Powered by Social Snap