BlogSağlık

Hangi Marka Kolloidal Gümüş Suyu İyi? | Solargezi.com

Hangi Marka Kolloidal Gümüş Suyu İyi?


Bu yazımızda sizlere kolloidal gümüş suyundan bahsetmek istiyoruz. Gümüş suyu eski zaman dilimlerinde doğal antibiyotik olarak kullanılan antiseptik ve anti bakteriyel özelliklerine sahip gümüşten üretilen saf bir sudur. Gümüş çubukların saf suya elektrik akımı verilmesiyle çözülmesi sağlanır. Geçmiş zaman dönemlerinde henüz daha sentetik antibiyotik ilaçlarının üretilmediği zamanlarda gümüş suyunu insanların antibiyotik olarak kullanıldığı söylenir. Özellikle 1900 yıllarda kolloidal gümüş suyunun kullanıldığı en yaygın dönemler olarak bilinir.

Gümüş Suyunun Faydaları Neler?

Gümüş suyunun faydaları; bakteri, parazit, mantar gibi patojeni gibi durumlarda etkisini kısa sürede gösterebilen gümüşten üretilen anti bakteriyel bir sudur. Bugüne kadar bir çok internet sitesinde yer alan bilgilerde olduğu gibi yaklaşık 650 patojene karşı etkili olduğunu söylenmektedir. Bununla ilgili kaynaklar kısıtlı olsa da henüz daha hap antibiyotiklerin gelişmediği zamanlarda gümüş suyunun yaygın olarak kullanıldığı söylenir. Özellikle mikrobik hastalıklarda, enfeksiyon durumlarda gümüşün etkisi oldukça hızlı ve doğaldır. Bilindiği gibi gümüşten yapılan yara kremleri bile vardır. Bu kremler yaraları hızla iyileştirmede öncü sağladığı için, ilaç firmaları tarafından da üretilmektedir. Buna silverdini örnek verebiliriz.

Gümüş suyu seçimlerinde nelere dikkat etmeliyiz?

Öncellikle gümüş suyunun kullanım amacını belirlemek daha doğru bir tercih olacaktır. Gümüş suyunun bir çok hastalıklarda etkili olduğu söylenilmektedir. Bu yüzden gümüş suyu seçimlerinde dikkat edilmesi gerekilen hususlar arasında ”Gümüş suyu” ne kadar nano metrik parçalara ayrılırsa o kadar iyi verim verir. Gümüş suyunun iyi olduğunu anlamak için nano metre yapıda olmasına önem verilmelidir. Örneğin; ppm değerleri de bunu belirleyen faktörler arasındadır.

Nanometre Gümüş Suyu

Gümüş suyunu kolloidal (colloidal) yapan asıl değer nanometre değerlere sahip olmasıdır. Her firma bu veya her üretici bunu yapabilecek ekipmanlara sahip olmayabilir. Gümüş partikülleri ne kadar küçük olursa, hücre içine girebilmesi o kadar mümkün olabiliyor. Bu sebeple gümüş suyu üretimi de burada önemli arz ediyor. Şayet üretiminde yanlış teknik kullanılırsa durumun toksisite olması da kaçınılmaz olur. Buda sağlığınız için zararlı bir durum teşkil eder. Nanometre gümüş suyunu üretmek zordur ve bunun için kendini (rüştünü) ispatlamış firmalardan sağlamak daha doğru olacaktır. Çünkü en küçük partikül gümüş suyu demek, en küçük nano metre demektir. En küçük nanometre, bakteri, parazit ve dna’sına girebilmek demektir. Bu sebeple bunun çalışmalarını yapan ve arge üzerinde duran firmaları araştırmak ve bilmek daha doğru bir tercih olacaktır.

Gümüş Suyu Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kolloidal (colloidal) gümüş sularını seçerken yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi en küçük partiküle sahip olması ve nano metre boyutunda olmasına dikkat etmeliyiz. Ve üretimini yapan firmaların ar-ge laboratuvar gibi çalışmalarını da yakından takip etmeliyiz.


En iyi kolloidal gümüş suyu markası hangileri?

En iyi gümüş suyu markası için burada önerebileceğimiz iki markanın ürettiği ürünü baz alabiliriz.

1-Argentyn 23

Hangi Marka Gümüş Suyu İyi

2-Sovereign Silver

En iyi gümüş suyu markası hangisi - Soveregein silver

Peki bu iki gümüş suyu markası nerede satılır?

Düzeltme: İherb’de bu ürün eskiden sepete eklenemiyordu likit satışı yasaklı olduğu için fakat şimdi eklenebiliyor.

İlgili ürün 1

İlgili ürün 2

     Ürünle ilgili kullanıcı yorumlarını buradan translate kullanarak çevirebilirsiniz.


Özellikle Argentyn 23 markalı gümüş suyunun en büyük detayı 0.8 nanometreye kadar gümüş partikülü boyutunda gümüş suyu sağlaması. Bir diğer marka ise Sovereign silver bu iki markanın üreticisi de aynıdır. Fakat Argentyn 23, Sovereign silver’den daha pahalı ve daha üstündür. Hatta Argentyn 23 üretminde sağlık çalışanlarının bağışıklık sistemini baz aldığı söylenir. Yani bir nevi sağlık çalışanları için üretildiği ile ilgili bazı yazılar vardı.

Argentyn 23 nedir?

En küçük nanometre gümüş partikülüne sahip olduğu söylenen gümüş suyu markasıdır.

Argentyn 23 Türkiye’de Satılıyor Mu?

Argentyn 23 markalı gümüş suyunun Türkiye’de satışı yoktur. Sadece yurtdışı bazlı e-ticaret sitelerinde ve yurtdışında bulunan eczanelerde satışı yapılmaktadır.

Sovereign silver ile Argentyn 23 arasında fark var mıdır?

İki markanın üreticisi de aynıdır. Tek fark ppm farkıdır.

Sovereign Silver nedir?

Sovereign silver antiseptik ve antibakteriyel özelliklere sahip gümüş suyu markasıdır.

Hangi Marka Kolloidal Gümüş Suyu İyi?

Hangi Marka Kolloidal Gümüş Suyu İyi? Biz bu iki ürünü baz alarak bahsettik. Bu ürünlerle ilgili yurtdışı e-ticaret sitelerinde yapılan bir çok olumlu yorum ve geri bildirimler var. Ayrıca bu iki markayı üreten firmada köklü ve uzun zamandır müşterilerine hizmet veren firmalarda. Ürünlerin yurtdışı bazlı eczanelerde satılması da güven açısından önemli bir yaklaşım sergiliyor. Yine yorumlara baz alarak yapılan paylaşımlarda bir çok yabancı doktorun enfeksiyon durumlarda bu iki markayı önermesi, güven açısından önemli bir durumu teşkil ediyor. Böylelikle en iyi iki marka gümüş suyunu Argentyn 23 ve Sovereign silver baz alabiliriz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi maalesef bu iki markaya ait ürünler Türkiye’de bulunmuyor. 

Ek olarak bu ürünlerin fiyatları çok pahalıdır.

Argentyn ile ilgili yorumlara iherb ve amaozon üzerinden ulaşabilirsiniz. Daha fazla bilgi ve içerik için blog sayfamızı takip edebilirsiniz.

4.8 13 votes
Article Rating

SolarGezi

Solargezi Yöneticisi

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Güzel Yazı
Güzel Yazı
Aralık 9, 2022 4:36 pm

En iyi gümüş suyu paylaşımı için teşekkürler.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Paylaş
Bağlantıyı kopyala