BlogYemek

Etiler Büfe Halil İbrahim | Lezzeti Araştırdık | Tam puan verdik.

Etiler Büfe Halil İbrahim


Bu yazımızda Etiler Büfe Halil İbrahim’in lezzetinden bahsedeceğiz.

Öncelikle başlıkta belirtmeliyim ki bu yemeklerin lezzeti, kalitesi ve fiyatı kişinin tercihlerine göre değişebilir. Bu blog yazısı gürkan duman tarafından yazılmış olup, Etiler Büfe Halil İbrahim’in ev yemeklerinin güzelliği vurgulanmak için yazılmıştır.

İstanbul’da uygun ve kaliteli yemek yiyebileceğiniz güzel bir lokantayı keşif ettim ve senelerden beride buradan yemek yemeyi uygun görüyorum. Bir çoğumuzun ortak noktası kalite ve lezzeti aynı anda yaşamak ve tatmak tabi birde bunun birde fiyat orantısı var ki… Fakat doğru frekansı tutturduğunuz da rakamlar bazen geri planda kalabiliyor. Hani sabit mekan olsun. 5 kere yiyeceğime 3 kere yerim ama kafam rahat etsin diyorsanız Etiler’de bulunan Halil İbrahim Büfenin uygun yer olabileceğini söyleyebilirim.

Büfe Halil İbrahim - Etiler Akatlar

#Konudışı

”Çok eskiden gitmiş olduğum bir restoran da Tahsin abi bana şöyle demişti. Bana et getirene demiştim ki; ”Kardeşim” ete zam yapılması gerekiyorsa zam yap. Ben kaliteden taviz vermek istemiyorum. Müşterimi de kaybetmek istemiyorum. Bana gelen insanlarda bu yüzden geliyor zaten.”

Diyerek konuya geçiyor, bu lokantadan biraz bahsetmek istiyorum.


1- Etiler Büfe Halil İbrahim

Büfe Halil ibrahim İstanbul Etiler Karanfilköy’de bulunan bir restoran işletmesidir. Başında büfe yazdığına bakmayın. Burası restoran görünümlü geniş alana sahip bir işletmedir. Arka bahçesinde oturma alanı vardır. Temizlik ve hijyene son derece önem veriyorlar. Gelelim yemek konusuna. Etiler Akatlar Karanfilköy de bulunan büfe halil ibrahimin sabit bir müşteri kitlesi vardır. Burada yemekler son derece önemle ve güzellikle yapılır. Tabi her restoran için bu olmazsa olmaz bir kuraldır. Ama burada bu kuralın dışında muhteşem yemek lezzetleri için senelerden beri aynı düzen içerisinde çalışan bir ekibe daha doğrusu iki kardeşe sahiptir.

Mustafa ve Yusuf abi burayı çeviren çevreleyen ve yemek lezzetleri konusunda hassasiyetlerini ön plana çıkararak müşterilerini daimleştiren, müşterilerine önem veren ve daimi yapan aynı zamanda bunları samimiyetle çerçeveleyen lezzet anlayışına sahiptir. Tabi tüm bunların dışında yemeklerin lezzeti tartışılmazdır. Resimlerden de görülebileceği gibi görünüm itibari ile kalitesini tabakların dışına çıkaran lezzeti vardır. Deyim yerindeyse sağlıklı olan ev yemekleri yapmaktadır. 

Büfe Halil İbrahim Ev Yemekleri-min

İstanbul’da Kaliteli Yemek Yapan Mekan

İstanbul’da kaliteli yemek yapan mekanlar arasında benim birinci sırada önem verdiğim yer; Büfe Halil İbrahim’dir. Burayı kesinlikle lezzet açısından tatmanızı tavsiye ediyorum. Hijyen ve temizlik konusunda hassas davranıyorlar. Yemek yağlarını kaliteli kullanıyorlar. Tatlılarda bulunan süt ve malzemeleri kaliteli kullanıyorlar. Zaman zaman kullanım esnasında markaları sizlerde görebilirsiniz.

Etilerde ev yemekleri yapan yerler-min

Büfe Halil İbrahim İle İlgili Anekdot

Burayı size iki sözle anlatabilirim.

1- Kimse buraya benim kara kaşım kara gözüm için gelmiyor. Lezzetli ve kaliteli olduğu tercih ediyor. (Demişti Mustafa Abi)

2- Burada ev yemekleri için vereceğiniz parayı diğer lüks restoranlarla ölçümlendirecek olsak, emin olun lüks restorandan 5-10 kat daha az para öderseniz buraya. Belki de onunda çok daha azı.  Yani demem o ki buradaki yemek kalite seviyeleri lüks restoranlardaki kalite ve yemek lezzetiyle aynı ve çok daha ucuz, uygun.

İstanbul’da tercih edebileceğiniz ev yemekleri mekan rehberi

İstanbul’da ev yemekleri yapan mekanlar içerisinde yer alan Etiler Büfe Halil İbrahim aynı zamanda menüsünde ızgara çeşitleri de bulundurmaktadır. Kanat, tavuk, ızgara köfte gibi seçenekleri de mevcuttur. Ev yemekleri olarak da menüsünde  orman kebabı, karnı bahar, karnı yarık, ıspanak, kemik haşlama, mantar sote, prinç ve bulgur pilavı, tavuk, mercimek, ezogelin çorbası, arnavut ciğeri (her gün menüde bulunur) Diğer menüler günlere ve de mevsimlere göre değişkenlik sağlayabilir.

İstanbul Ev yemekleri yapan mekanlar listesi-min

Neden ev yemekleri ve neden Etiler Büfe Halil İbrahim?

Burayı seçmenizdeki en önemli kriter; başta söylediğimiz gibi karakaş karagöz değil. Buranın yemek lezzetleri bir çok 5 yıldızlı restoranla eş değer lezzete sahip. Bunu okurken fiyat konusunda korkmanıza gerek yok. Yemekleri uygun fiyatlıdır. Buranın müşterileri başta belirtmiş olduğumuz gibi sabittir. Ve çoğunlukla reklama ihtiyaç duymuyorlar. Belli bir kitle ve onun getirdiği kitleler var. Yemekleri az söyleyebilirsiniz. Örneğin; az karnı bahar, az mercimek çorbası, az karnı yarık gibi. Fiyat konusunda kesinlikle müşterisini üzmeyen tatmin olabileceğiniz bir menüye sahip. Buraya makam araçları sürücüleri de çok tercih etmektedir. Otopark sorunu yaşamazsanız ücretsiz vale hizmeti veriyorlar. Ve bunun için ücret almıyorlar ve buna da yemeklere yansıtmıyorlar diyerek tebessüm edebilirim. 🙂 ve Ücretsiz çay servisi vardır. Bu da Yemeklere yansımaz.

Etiler Büfe Halil İbrahim-min

Büfe Halik İbrahim Nerede?

Büfe Halil İbrahim; Etiler Karanfilköy semtinden karanfilköy külliyesinin tam karşı çaprazında bulunan bir restorandır. Adres: Akat, Manolya Sk. No:155, 34335 Beşiktaş/İstanbul 

Telefon numarası: (0212) 351 33 42

İlgili kişiler Mustafa ve Yusuf Beydir.

İstanbul’da ev yemekleri yapan diğer mekan listesi

Ev yemekleri yapan mekan listelerin başında 2 restoran önerebilirim.

1- Kasımpaşa Deniz Lokantası

 Camiikebir, Çaydanlık Sk. No:2, 34440 Beyoğlu/İstanbul

2- Mecidiyeköy Kardeşler Büfe

 Fulya, Celal Atik Sk. No:6, 34394 Şişli/İstanbul

Araştıran: Gürkan Duman

Daha fazla bilgi için blog yazılarımızı takip edebilirsiniz.

5 2 votes
Article Rating

SolarGezi

Solargezi Yöneticisi

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Paylaş
Bağlantıyı kopyala