BlogSağlık

En yüksek ph hangi su da var?

En yüksek ph hangi su da var?


Değerli ziyaretçilerimiz bu yazıda ”Yorum” bölümü açılmıştır. Sizlerde yorum kısmına bildiğiniz markaların ph su değerlerini yazarak diğer ziyaretçilerin bilgilenmesi konusunda katkıda bulunabilirsiniz.

Sol tarafta bulunan Ph su yorum tıklayarak evinizdeki ph su markalarının değerlerini diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Yeni yazı: Suyun kaliteli olup olmadığını nasıl anlarız.

2020-2021 Güncel Su PH oranları

Bu yazımız da sizler için güncel olarak su markalarının ph oranını araştırdık.

En yüksek ph hangi su da var?

Öncelikle belirtilmeli ki su da ki ph oranının  yüksek olması içindeki oksijen oranın da  yüksek olması demektir. Bu sebeple verimlilik açısından son derece yararlı olan ph değerlerini baz alırsak, hangi içme suyunu tercih edebileceğimizin kararını da vermemiz gerekir. Yaz aylarının başlamasıyla günde ortalama 3 litre su tüketmemiz gerektiğini uzmanlar söylüyor.

Bu sebeple gündelik ihtiyacımız olan suyu ne kadar etkin kullanabilirsek vücudumuza o kadar çok katkıda bulunmuş  oluruz.

insan vücudu için gerekli ph derecesi ortalaması 7.5 tutulmaya çalışılırken dış etkenlerden sebeplerden ötürü ph dengesi 4 oranlara kadar düşebilmektedir. Bu da kanser türevlerinin başlangıcına davet çıkarmaktadır.

Bu araştırma 2019 yılını da kapsamaktadır.

Not: Bazı firmaların ph değerleri değişebiliyor. Firma yetkilileri bu değişimi bizlere bildirirse, bizler de blog yazımızdaki ph değerlerini değiştiririz. Araştırmalar; su analizlerine ve numunelerine göre yapılmıştır.


En yüksek ph değerleri olan su markalarını listeledik

Ph oranının en yüksek olduğu su markası:

1.sırada dengeli mineral yapısı ve yüksek alkali (ph 8,81) değer olan mavidagsu

Ph

2.sıra da  (8,5 PH ) yüksek alkali torosların en güney ucu olan Amanos Dağlarının Kızıldağ bölgesinden çıkartılan kızıldağ su markasıdır.

kızıldağ su ph

3.sırada ( 8.45 PH) Munzur su.

Ph değeri en yüksek olan su markası

4.sırada (8,30 PH) Kardelen Su

Not: Ph değerinin önemi olduğu kadar iletkenlik değerlerinin önemli olduğunu da belirtmek isteriz. Su kalitesinin belirlenmesinde araştırılan parametrelerden birisi de suyun iletkenlik değerinin belirlenmesidir. İletkenlik çözelti içinde iki elektrot arasındaki elektrik akımıdır. Elektrik akımı geçişi çözelti içindeki iyonlar tarafından yapılmaktadır. İletkenlik suyun saflığını belirleyen bir özelliktir.

Bu makale de ph oranı yüksek olan 4 su markası listelenmiştir.

Diğer markalar da bulunan Ph değerleri ise şöyle:

Saka su: 8.22

Aroma: 8.15

Hayat: 8.0

Elmacık: 7.96

Vakıf Taşdelen: 7.94

Erikli : 7.82

Nestle: 7.68

Sırma: 7.62

Damla7,57

Abant: 7,50

Fuska: 7.5

Assu 7.6

Sultan Su: 7.24

Uludağ: 7.18

Hamidiye: 7.12

Buzdağ 7.1

Çobanpınar: 7.00

Güzelpınar: 7.0

Pınar: 8.0 (Sporcu şişesi için kendi sitesinde bu değer verilmiştir.)

Bu değerler üretici firmanın değişim politikasına göre değişebilir. Doğru ve detaylı bilgi için firmaların  web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca: Günlük su tüketimi ne olmalı? İçme suyunun faydaları neler?


Not:Pınar su ile ilgili resmi sitesinden sadece sporcu şişe üzerinden ph verisi aldık. Bu sebeple de yukarıda verilen 8.0 ph değeri; sporcu şişesidir.

Not: Ph değerleri pet şişelerin boyutuna göre farklılık sağlayabilir.

Solargezi.com olarak öncelikle cam şişede su içmenizi öneriyoruz. Pet şişeleri sıcak ortamlardan uzak tutup güneşten koruyarak sağlığınıza katkıda bulunabilirsiniz.
Su yaşamdır.


Ph su değerleri

su ph değerleri kaç olmalı

Ayrıca Bkz: Günlük ne kadar su tüketmeliyiz?

Genel olarak, yoğun şekilde arıtılmış suların – remineralize edilmiş olsalar bile 7’nin altında bir pH değerine sahip olduğunu göreceksiniz. Yeraltı kaynaklardan alınan ve hiçbir şekilde arıtılmayan veya değiştirilmeyen sular, ideal olan 7.2 ve  7.8 arasında bir pH’a sahip olacaktır.

Ph değerleri kaç olmalı?

ph tablosu

Peki, pH su için ne anlama geliyor? Temel olarak, pH değeri, suyun sert veya yumuşak olup olmadığının gösterir.  Saf suyun pH değeri ‘ı 7’dir. Genel olarak, pH değeri 7’den düşük olan suyun asidik olduğu ve pH değeri 7’den büyük olan suyun bazik olduğu kabul edilir. Yüzey suyu sistemlerinde pH için normal aralık 6,5 8,5 ve yer altı suyu sistemleri için pH aralığı 6 ile 8,5 arasındadır. Alkalite, suyun, suyu daha asidik hale getirme eğiliminde olan pH’taki bir değişime dayanma kapasitesinin bir ölçüsüdür. Suyun aşındırıcılığını belirlemek için alkalilik ve pH ölçümü gereklidir.

Su da ki ph neyi ifade eder?

Ph su değerleri

Genel olarak, pH <6.5olan su asidik, yumuşak ve aşındırıcı olabilir. Asitli su, demir , manganez , bakır , kurşun ve çinko gibi metal iyonları içerebilir. Başka bir deyişle, asitli su yüksek seviyede toksik metal içerir. Asitli su, metal borularda erken hasara neden olabilir ve metalik veya ekşi bir tat gibi ilgili estetik sorunlara neden olabilir. Ayrıca çamaşırları lekeleyebilir ve lavabolarda ve kanalizasyonlarda “mavi-yeşil” renk lekelenmesine neden olabilir. Daha da önemlisi, bu toksinlerle ilişkili sağlık riskleri vardır. Düşük pH’lı su sorununu tedavi etmenin birincil yolu, nötrleştirici kullanmaktır. Nötrleştirici, suyun ev tesisatlarıyla reaksiyona girmesini veya elektrolitik korozyona katkıda bulunmasını önlemek için suya bir solüsyon besler. Tipik bir nötrleştirici kimyasal soda külüdür. Sodyum karbonat olarak da bilinir. PH> 8,5 olan su, suyun sert olduğunu gösterebilir. Sert su sağlık riski oluşturmaz, ancak estetik sorunlara da neden olabilir. Bu problemler arasında suya alkali bir tat (o sabah kahvesi tadı acı!), Bulaşıklar, kaplar ve çamaşır havzalarında tortu birikintileri oluşumu, sabun ve deterjanların köpürtmesini sağlama zorluğu ve giysi üzerinde çözünmeyen çökeltilerin oluşumunda yer alır.

En iyi içme suyu  markası hangisi?

Bu sorunun en net yanıtı ph su değerleri tablosudur. Tabloya bakarak ph değerlerine göre su markalarını  seçebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken hususlardan birisi su da bulunan iletkenlik oranıdır. Aynı zamanda bazı sularda alüminyum tespit edilmektedir. Su alırken; su şişelerin üzerinde bulunan TE (tespit edilemedi) ibaresine dikkat edin.

 Suyun pH değerine bakmanın doğru yolu budur. PH değeri bize suyun ne kadar asidik veya bazik olduğunu gösterir, ancak sudaki onu oluşturan maddelerdir. Sudaki çözünmüş maddeler bize zarar verebilir.

Sağlığınız için cam şişe sularını için. 

PH su tablosu

Suyun Faydaları Neler?

suyun faydaları neler

Su, kayganlaştırıcı olarak görev yapar
Su, sindirimde ve hemen hemen tüm diğer vücut işlemlerinde kayganlaştırıcı olarak işlev görür. Tükürükte bulunan su, yemeğin yemek borusunun içinde kolayca kaymasını sağlayarak çiğnemeyi ve yutmayı kolaylaştırır. Su aynı zamanda eklemlerimizi ve kıkırdakları da yağlar ve onların daha iyi hareket etmelerini sağlar. Susuz kaldığında, vücut eklemlerden uzakta su akıtır. Daha az yağlama daha fazla sürtünmeye eşittir ve potansiyel olarak yaralanmalara ve artritlere yol açabilecek eklem, diz ve sırt ağrısına neden olabilir. Gözlerimizin bile iyi çalışması ve sağlıklı kalması için bol miktarda yağlamaya ihtiyacı vardır.

Su vücut ısısını düzenler Vücudumuz
aşırı ısınmayı ciltte ter bezlerinden terleme yoluyla ve soğutma etkisi yaratan buharlaşma yoluyla kontrol edebilir. Kan ayrıca, cildin serinleyebileceği yüzeye yakın bölgelere yönlendirilir ve daha sonra vücudun içine geri taşınır. Soğuk bir ortamda, cilt, kanı dış yüzeyden uzatarak ve vücuttaki ısıyı koruyarak vücut ısısını korur. Suyun hücresel sistemlerimiz içindeki hareketi aynı zamanda% 92 sudan yapılan hayati kan plazmasını da taşır. Kan plazması, vücudun pH‘ının tamponlanmasın da, bağışıklık sisteminden antikorların dolaşımında ve hepsinin uygun vücut sıcaklığının korunmasına yardımcı olan ozmotik dengenin düzenlenmesinde kritik bir rol oynar.

Yeteri kadar su içiyor musunuz?

Yeteri kadar su içiyor musunuz

İçme suyunun sağlıklı kalmamıza yardımcı olacağını hepimiz duyduk. Ama gerçekten ne kadar yeterli?

Uzmanlar her zaman ortalama olarak günde sekiz ons gözlüklerin yeteceğini söyledi. Ancak, bu yeterli olmayabilir. Sekiz harika olsa da, her bireyin ihtiyaçlarını karşılamak için miktarların gerçekten uyarlanması gerekir.

Yetişkinlerin çoğu, normal vücut fonksiyonları ile günde iki ila üç litre su kaybedecek, ancak daha sıcak ortamlarda yaşayan veya daha sıcak ortamlarda çalışanlar daha fazla kaybedilme eğilimindedir. Örneğin sporcular , vücut sıvılarını dengelemek için daha fazla su içmelidir. Bu insanlar için, daha fazla su içmek, terleme yoluyla ve vücut sıcaklığının düzenlenmesiyle yaşadıkları daha büyük su kaybını telafi edecektir .

Vücudumuz% 55-70 sudan oluşur, ancak kendini yenilemez, bu nedenle içme suyu sağlıklı bir dengenin korunmasına yardımcı olur. Fakat yine de çoğu kimse bilmeden çoğu zaman susuz kalmış olarak dolaşacaktır. Çünkü susuzluk zayıf bir dehidrasyon göstergesidir . Biri susadığında, çok geç oldu! Veya biri susadıysa, vücudu gerçekten doldurmayan bir içeceğe gidebilirler. Soğuk bir soda aşağıya doğru düştüğünü hissedebilir, kafeinli içeceklerin nemlendirilmeleri amaçlanmamıştır. Su dehidrasyon için en iyi çözümdür. Hafif dehidrasyon oluşursa, kişinin enerji seviyesini ve zihinsel işlevini azaltabilir ve vücuttaki stresi artırabilir. Şiddetli dehidrasyonun çok daha fazla zararlı etkisi olabilir. İçme suyu söz konusu olduğunda üç önemli kural vardır:

  1. Susuzluğunu gidermek için iki kat daha iç.
  2. Susuz kalmayı önlemek için gün boyunca sık sık içilmelidir.
  3. Günde en az sekiz bardak veya her 20 kilo vücut ağırlığında bir bardak için. Örneğin, sıcak iklimlerde egzersiz yapmayan veya çalışmayan 150 kiloluk bir insan için 7.5 bardak gerekir.

Sağlığınız için BPA içermeyen şişelerde su tüketin.

Su içmek sağlığınız için çok önemlidir.

Unutmayın, ph ve iletkenlik suyun kalitesini ve değerini arttırır.

Kaynak: Solargezi.com araştırmasıdır.

5 1 vote
Article Rating

SolarGezi

Solargezi Yöneticisi

Subscribe
Bildir
guest
9 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Erol
Erol
Kasım 24, 2019 5:22 am

Burda saka suyu niye yazmadiniz saka su hem doğal minaralli hem ph 8.22 ve tadida muhteşem

Yusuf
Yusuf
Aralık 25, 2019 11:42 am

SERSU 7,96

trackback
Günlük ne kadar su içmelisiniz | Blog - Yazısı | Solargezi.com
Nisan 19, 2020 5:49 pm

[…] için su’da ki ph değerleri kaç […]

gfgdg
gfgdg
Ekim 3, 2019 8:23 pm

Trabzon bulak su 8.41

cemil
cemil
Nisan 27, 2022 1:34 pm

Damla Köyceğiz ph 8,9 tadı da çok güzel.

Hakan
Hakan
Ekim 7, 2019 10:26 am

Bursa muradi suyu 7.97 ve bence gerçekten çok güzel bir su

Johnny sins
Johnny sins
Mayıs 14, 2019 6:21 pm

meraba

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
Paylaş
Bağlantıyı kopyala