En kaliteli meyve suyu markalarından birisi exotic

En kaliteli meyve suyu markalarından birisi exotic


Katkısız ve doğal meyve suyu markası exotic

Bu yazımız da en kaliteli meyve suyu üreten marka hangisi? Sizin için araştırdık. Biliyorsunuz ki maalesef çoğu meyve suyu markalarının içerisinde çeşitli katkı maddeleri bulunmaktadır.  Bu link’de meyve suyu içeriğine koyulan katı maddelerin kanserojen bileşenlerden meydana geldiğin okuyacaksınız.  Özellikle her ne kadar türk gıda kondeksine göre üretim sağlanmış olsa da bunun insan sağlığı için zarar verme özelliğini kaybetmediğini bilmemiz gerekir.

İşte tam da o sırada yapmış olduğumuz araştırmalara göre Geta Tarımın üretmiş olduğu Exotic Meyve Suyu içinde katkı maddesi olmayan ve doğallığını kaybetmemiş olan ender meyve sularından biridir.  Bu sebeple içinde katkı maddesi bulunmayan meyve suyu içmek istiyorsanız mutlaka geta tarımın üretmiş olduğu exotic markaları meyve sularını tercih edin.

Geta tarımın başlıca üretmiş olduğu meyve suları ise şöyle:

Diğer meyve suyu ürünleri hakkında bilgi almak istiyorsanız, kurumun web adresini ziyaret edebilirsiniz.

En kaliteli meyve suyu markalarından birisi exotic


En kaliteli meyve suyu markalarından birisi exotic

Öncelikle şunu belirtmek gerekirse, Solargezi.com ailesi olarak bizler de exotic marka meyve suyu ürünlerini kullanmaktan mutluluk duymaktayız. Bu sebeple araştırma yapmadan önce, önce deneyim sahibi sonra bilgi sahibi olduk. Bu sebeple ürün hakkında bilgi yazmadan önce doğallığından emin olduğumuzu bilmenizi isteriz. Böylelikle katkısız kaliteli meyve suları hakkında belirteceğimiz bu yazı; exotic meyve suyunun web sitesinden alınmıştır.

En kaliteli meyve suyu markalarından birisi exotic

En kaliteli meyve suyu markalarından birisi exotic

Exotic meyve suyu markasının kendi web sitesinde de belirttiği bu güzel yazının içeriği ise şöyle:

“Olduğu gibi”
Kendi doğasıyla barışık olan her şeye denir. Yapaylıktan uzakta, içinden geldiğince büyüyen ve olgunlaşan her şey, olduğu gibidir.

Olduğu gibi olan, dürüsttür. İçinde sahtelik barındırmaz, bu nedenle güvenilirdir.

Olduğu gibi olan, iyisini de kötüsünü de hemen belli eder. Bir maske altına, başka bir renk altına sığınmaz,Neşesi hemen bulaşır, hayat “olduğu gibi” olanla canlılaşır. Çünkü o, her zaman anın içinde, hayatın çekirdeğinde yer almayı sevendir.Bu katkısız hal, çevresine de mutluluk, huzur ve sağlık verir.”

En iyi meyve suyu markası hangisi?

Böylelikle katkısız ve kaliteli meyve suyu içmek istiyorsanız mutlaka geta tarımın üretmiş olduğu exotic meyve suyu markasını tercih edin. 

Bizler bu firmanın ürünleri olarak Greyfurt Sularını tercih etmekten memnuniyet duymaktayız. Mutlaka sizinde bu ürünleri tatmanızı isteriz.

En kaliteli meyve suyu markalarından birisi exotic

Geta tarım exotic meyve suyu

Sağlığınız için kaliteli ve katkısız meyve sularını için

insan sağlığı her şeyden önce çok önemli bu sebeple yediklerimize ve içtiklerimize son derece dikkat etmeliyiz. Bugün sağlıklı zannederek içtiğimiz meşrubatlar veya diğer içecekler sağlığımız için zararlı olabilir. Özellikle meyve suyu satın almadan önce mutlaka ”içindekiler” kısmını okuyarak ve araştırarak alın. Sağlığınız için kaliteli ve doğal olarak üretilen meyve suyu markalarını tercih edin.

Özellikle Exotic meyve suyunun ”içindekiler” kısmına baktığımız da şu resimdeki tabloyu görmekten de mutluluk duyuyoruz.

Exotic içindekiler

Sağlıklı ve kaliteli meyve suyu için exotic meyve sularını tercih edin.

Sağlıklı ve kaliteli meyve suyu markası olarak, içinde koruyucu ve katkı bulundurmaması sebebiyle geta tarımın üretmiş olduğu bu meyve sularını burada blog olarak yazmaktan mutluluk duymaktayız. Çünkü içeriğinde içerik olarak zararlı maddeler görmek istemediğimiz o kadar çok meyve suyu ve meşrubat var ki. Dileriz ki bunu diler firmalardan da görürüz. İnsan sağlığı her şeyden önemli.

İnsan sağlığına değer veren exotic meyve suyu markasını tebrik ediyoruz.

Meyve suyunun faydaları neler?

Exotic Portakal suyunun faydaları neler?

En kaliteli meyve suyu markalarından birisi exotic

Portakal suyu, C vitamini, folat ve potasyum dahil olmak üzere birçok besleyicide yüksektir.

8 ons (240 ml) portakal suyu porsiyon yaklaşık (Güvenilir Kaynak):

  • Kalori: 110
  • Protein: 2 gram
  • Karbonhidrat: 26 gram
  • C Vitamini: Referans Günlük Alımın (RDI)% 67’si
  • Folat: RDI’nın % 15’i
  • Potasyum: RDI’nın% 10’u
  • Magnezyum: RDI’nin% 6’sı

Portakal suyu, güçlü bir antioksidan görevi gören ve bağışıklık fonksiyonunda merkezi bir rol oynayan, suda çözünür bir vitamin olan konsantre bir C vitamini kaynağıdır ( 2 ).

Ek olarak, C vitamini kemik oluşumunu, yara iyileşmesini ve diş eti sağlığını geliştirmeye yardımcı olur (Güvenilir Kaynak).

Portakal suyu ayrıca DNA sentezi için gerekli olan ve fetal büyüme ve gelişmeyi destekleyen folat bakımından zengindir (Güvenilir Kaynak).

Bahsedilmez, kan basıncını düzenleyen, kemik kaybını önleyen ve kalp hastalıklarına ve felce karşı koruyan mükemmel bir mineral potasyum kaynağıdır ( 5 ).

ÖZET Portakal suyu, C vitamini, folat ve potasyum dahil olmak üzere gerekli bazı besinlerde yüksektir.

En kaliteli meyve suyu markalarından birisi exotic

2. Antioksidanlarda Yüksek

Portakal suyundaki antioksidanlar, serbest radikal olarak bilinen antioksidanlar ve dengesiz moleküller arasındaki bir dengesizlik olan oksidatif hasarı önleyerek sağlığı arttırır.

Araştırmalar, antioksidanların genel sağlığı korumak için çok önemli olduğunu göstermektedir. Kalp hastalığı, kanser ve diyabet gibi kronik durumlara karşı korunmaya bile yardımcı olabilirler (Güvenilir Kaynak).

Portakal suyu flavonoidler, karotenoidler ve askorbik asit gibi iyi bir antioksidan kaynağıdır (Güvenilir Kaynak).

8 haftalık bir çalışma, günde 25 ons (750 ml) portakal suyu içmenin, antioksidan durumunu önemli ölçüde arttırdığını ortaya koydu ( 8 ).

Başka bir çalışmada da benzer bulgular vardı, 90 gün boyunca günde 20 ons (591 ml) portakal suyu içmenin, yüksek kolesterol ve trigliseritleri olan 24 yetişkinde toplam antioksidan durumunu arttırdığını bildirmiştir ( 9 ).

Ayrıca, 4.000 yetişkin üzerinde yapılan bir çalışmada, portakal suyu, çay, meyveler , şarap, takviyeler ve sebzelerin yanı sıra, ortalama Amerikan diyetindeki en iyi antioksidan kaynaklarından biri olarak kabul edildi ( 10 )

ÖZET  Portakal suyu, antioksidanlarda yüksektir ve hastalıkların önlenmesine yardımcı olmak için antioksidan durumunun artmasına yardımcı olabilir.

Exotic Nar Suyunun Faydaları Neler?

Exotic nar suyunun faydaları neler

Nar Suyunun Faydaları

İşte narın potansiyel faydalarından bazıları.

1. Antioksidanlar

Nar, tarih boyunca sağlık yararları için yenmiştir. Günümüzde, bu meyvenin suyu sağlıklı diyetlerin popüler bir parçasıdır.

Nar taneleri canlı kırmızı tonlarını polifenollerden alır. Bu kimyasallar güçlü antioksidanlardır .

Nar suyu, diğer meyve sularının çoğundan daha yüksek seviyede antioksidan içerir. Ayrıca kırmızı şarap ve yeşil çaydan üç kat daha fazla antioksidan vardır . Nar suyunda bulunan antioksidanlar serbest radikallerin giderilmesine, hücrelerin zarar görmemesine ve iltihaplanmanın azaltılmasına yardımcı olabilir .

2. C vitamini

Tek bir nar suyu fazla artırdı yüzde 40 olan günlük ihtiyacının vitamini bozuldu pastörize zaman, yani besin en iyi şekilde ev yapımı ya da taze nar suyu için tercih edilebilir C. C Vitamini.

3. Kanser önleme

Nar suyu son zamanlarda araştırmacılar prostat kanseri hücrelerinin büyümesini durdurmaya yardımcı olabileceğini bulduğunda bir sıçrama yaptı . Meyve suyunun prostat kanseri üzerindeki etkileriyle ilgili yapılan çok sayıda çalışmaya rağmen, sonuçlar halen ön planda.

Nar suyunun kanseri önlediğini veya riski azalttığını kanıtlayan uzun zamandır yapılan çalışmalar olmasa da, diyetinize eklemeniz kesinlikle zarar veremez. Şimdiye kadar yapılan çalışmalarda cesaret verici sonuçlar olmuştur ve şimdi daha büyük çalışmalar yapılmaktadır .

4. Alzheimer hastalığının korunması

Meyve suyundaki antioksidanların ve yüksek konsantrasyonlarının Alzheimer hastalığının ilerlemesini durdurduğu ve hafızayı koruduğuna inanılıyor.

5. Sindirimm

Nar suyu, bağırsaktaki iltihaplanmayı azaltabilir ve sindirimi artırabilir. Crohn hastalığı , ülseratif kolit ve diğer inflamatuar barsak hastalıkları olan kişiler için faydalı olabilir .

Nar suyunun ishale yardım edip etmeyeceği konusunda çelişkili inançlar ve araştırmalar olsa da , çoğu doktor kendinizi daha iyi hissedene ve semptomlarınız düzelene kadar kaçınmanızı önerir.

6. Anti-inflamatuar

Nar suyu, yüksek konsantrasyondaki antioksidanları nedeniyle güçlü bir antienflamatuardır. Vücuttaki iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olabilir ve oksidatif stres ve hasarı önleyebilir .

7. Artrit

Nar suyundaki flavonoller osteoartrit ve kıkırdak hasarına katkıda bulunan iltihabı engellemeye yardımcı olabilir . Meyve suyu şu anda osteoporoz üzerindeki potansiyel etkileri için çalışılmaktadır,romatoid artritve diğer artrit ve eklem iltihabı türleri .

8. Kalp hastalığı

Nar suyu, en sağlıklı kalp suyu olarak akıyor. Kalbi ve arterleri koruyor gibi görünüyor.

Küçük çalışmalar , meyve suyunun kan akışını iyileştirdiğini ve arterlerin sert ve kalın olmasını engellediğini göstermiştir. Ayrıca , arterlerde plak büyümesini ve kolesterol birikmesini yavaşlatabilir . Ancak nar, kan basıncı ve statinler gibi kolesterol ilaçlarıyla olumsuz reaksiyona girebilir .

Meyve suyunu içmeden veya nar özü takviyesi almadan önce doktorunuzla konuştuğunuzdan emin olun.


En kaliteli meyve suyu markalarından birisi exotic

Sağlığınız için kaliteli ve içeriğinde katkı maddesi olmayan meyve sularını tercih edin.

Exotic meyve suların sloganı gibi:

Aslında bir şey yapmıyoruz.
Toprak, ağaçlar ve güneş çalışıyor,
biz meyvesini topluyoruz.


Teşekkürler Geta Tarım, Teşekkürler Exotic

Daha fazla bilgi için solargezi.com/blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

SolarGezi

Solargezi Yöneticisi

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Aklınıza takılanları instagram / hikayaler bölümünde cevapladık.
Kapat
Privacy Policy