Saç çıkarma yöntemleri neler Dökülen saç geri gelir mi

Saç çıkarma yöntemleri neler Dökülen saç geri gelir mi
5 (100%) 4 votes

Saç çıkarma yöntemleri neler Dökülen saç geri gelir mi


Read this article using the language of your country

Bu makaleyi ülkenizin dilini kullanarak okuyabilirsiniz.

 

saç çıkarma 2019

 


Saç çıkarmayla ilgili kısa soru cevap

Not 1: Burada yazılan yazılar kişisel görüşe dayalıdır. Her insan da aynı etki etmeyebilir. Ve aynı sonucu vermeyebilir. Bu insanın yapısına göre ve genine ve genetiğine göre değişim sağlayabilir. Bu sebeple burada yazılanlar sadece bilgi amaçlı olup hiç bir şekilde satış, umut vs gibi duyguların sömürülmesi gibi şeyler söz konusu değildir.

Not:2 Özellikle  minoxil ! kullanacak olanlar kesinlikle dikkat etsin, kullanmadan önce bir kez daha düşünsün. Yan etkilerine dikkat etsin. Minoxil ! kullanmayı bıraktıktan sonra kendi adıma konuşacak olursam, bariz dökülmeler tekrar başladı. 

Not:3 Bu blog kesinlikle ürünlerin reklamlarını yapmak değil, deneyimlerini sunmak için yayınlanmıştır. Her kişi de etki etmeyebilir. Lütfen burayı okuyan kişiler saçım hemen çıkacak diye 100%100 bir umuda kapılmasın.

Not:3 Sizler için saç çıkarma ile ilgili soru cevap yayınladık. Orada aklınıza takılan sorularla ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz.

Not:4 Mutlaka ama mutlaka doktra gidin. Saç dökülmesinin sebebi iç nedenler m? Yoksa dış nedenler mi? bunu bir kaç basit bir testle öğrenebilirsiniz. Hepimiz ilk okuduğumuzu ya da ilk gördüğümüzü okuyarak saç çıkarma işlemini gerçekleştirmek istiyoruz. Fakat Tıp bizlere yardımcı olmak için var? Bu yazıların doktor sonrası okunması daha fazla etkili olacaktır. Mutlaka doktora gidip gerekli testleri yaptırın.


Bu başlığımızda görüldüğü gibi erkek tipi saç dökülmelerinde dökülen saçların nasıl geri getirileceğini paylaşacağız. Özellikle erkek tipi saç dökülmeleri erkeklerin korkulu rüyası haline dönüşebiliyor. Takıntı haline dönüşüm sağlaması halinde ise büyük bir öz güven kaybına neden oluyor. Bu bölümde ise 9 ay gibi süreçte dökülen saçların yerine gelmesi için bazı bireysel çalışmalar yapıp gözlemleme yoluna girdim ve saçlarımın çoğaldığını fark ederek 9 ay gibi süreç de nasıl saç çıkarılır sorunun cevabını vermek istedim.

Saç çıkarma öncesi ve sonrası

Saç çıkarma yöntemleri neler Dökülen saç geri gelir mi

+

Saç çıkarma yöntemleri neler Dökülen saç geri gelir mi
Saç çıkarma yöntemleri neler Dökülen saç geri gelir mi

***Saç çıkarma yöntemleri neler Dökülen saç geri gelir mi

Saç çıkarmayla ilgili sık sorulan sorular


Lütfen bu konuyu okuduktan sonra sıkça sorulan sorulara geçiş yapınız. Çünkü orada aklınıza takılacak her şey mevcut. Daha önce kullanıcıların sorduğu sorular, sorulması gereken sorular, sorular ve cevaplar olmak üzere nitelik bir şekilde cevaplandırılmıştır. 

Soru 1:

En çok ve sık soruların içerisinde minoxili bıraktıktan sonra saçlarım dökülür mü? sorusu oldu.

Cevap: Burada → https://www.solargezi.com/sac-cikarmayla-ilgili-sik-sorulan-sorular/


 

Kolajenin saç için faydaları (yeni eklendi)

 

Saç çıkarmak için kullanılan ilaçlar…

Aşağıda saç çıkarma işlemleri ile ilgili 2 farklı seçenek (yol) gösterilmiştir. Bu seçeneklerden birisini seçerek hareket edebilirsiniz. 

1.Seçenek Saç çıkarma

Kirkland minoxidil forte (Forte 100%5 Serum)

Biotin 1000 mg (Natrol Biotin)


2.Seçenek Saç Çıkarma Ürünleri

Kerastase Densifique (Yoğunlaştırıcı)

Kerastase Densifique Bain (Biotin + Taurine )

Not: Saç çıkarma yöntemlerini denemeden önce mutlaka doktora test yapmak için başvuru yapın. 

1-Biotin testi

2-Demir testi gibi…


1.Seçenek saç ürünleri içerikleri

Türkiye kirkland minoxidil forte         

Ayrıca biotinin saç çıkarma ile ilgili olan etkisini aşağıdaki makaleyi tıklayarak okuyabilirsiniz.


2. Seçenek saç ürünleri içerikleri

 


         


Bu ürünlerin bazıları Türkiye’de satılmamaktadırYazının sonunda ürünleri nereden satın alabileceğinizi ve nasıl tedarik edeceğinizi belirteceğim. 

Özellikle erkek tipi saç dökülmelerin önüne geçmek için bazı önlemler alınması gerekiyor. Saç çıkarmanın en başarılı yöntemlerinden birisi saç dökülmelerini engelleyerek, çıkacak olan saçın dökülen saçlardan daha fazla olmasını sağlamak ve hedeflemektir. Bu sebeple saç çıkarmaktan önce saç dökülmesini engellemek için bazı önlemler almak gerekiyor. Saç çıkarma yöntemleri neler Dökülen saç geri gelir mi

Ayrıca kolajenin saç sağlığı bakımından önemiyle ilgili aşağıdaki blog yazısına göz atabilirsiniz.

Saç dökülme nedenleri neler?

 • Strese bağlı saç dökülmeler
 • Genetik saç dökülmeler
 • Vitamin eksikliği
 • Biotin eksikliği
 • Uykusuzluk ve yorgunluk
 • Dengesiz beslenme
 • Yeteri miktarda su içmeme

Saç çıkartma 2019

Nasıl saç çıkarılır?

Saç çıkarma yöntemleri neler Dökülen saç geri gelir mi

Gibi başlıca maddeleri baz alırsak saç dökülmesinin genel problemini fark etmiş olup, bunu aza indirmek için bazı önlemler alabilirsiniz. Bu maddelerin belirlenmesi ve tespit edilebilmesi için de bazı testlere ihtiyaç duymalısınız. Bu eksiklikleri anlamanızın en iyi yolu doktor kontrolüne girmektir. Doktorunuz saç dökülmesi ile ilgili gerekli testleri yapıp sonuçları istedikten sonra, vücudunuz da hangi elementlerin / maddelerin eksik olduğunu öne çıkaracaktır. Bu sebepte saç dökülmesini önlemek için gerekli vitamin ve mineralleri doktor reçetesi ile almanız sağlanacaktır. Bu konuda doktorunuz sizin en iyi rehberiniz olacaktır.

Saç çıkarma yöntemleri neler Dökülen saç geri gelir mi

Öncelikle saç dökülmesinin önüne geçebilmek için saç dökülmesinin nedenlerini araştırmak çok daha iyi mantıklı sonuç olacaktır. Baştada dediğimiz gibi dökülen saçlar ile çıkacak olan saçlarının oranını olumlu bir şekilde belirlersek, yeni saçların gözle görülür farkındalığını ön plana çıkarmış olacağız. Yani gelen gideni aratmasın diyerek öncelik olarak saç dökülmesini en aza indirgemek gerekiyor.

Tüm bunlara dikkat ettiğiniz zaman saç çıkarma yöntemlerini hızlandırmış olursunuz. Aşağıda şahsımın iki adet öncesi ve sonrası olmak üzere iki adet şahsımın resmini paylaşacağım.”

Saç çıkarma 2019

Yukarıda saç çıkarmak için kullanılan maddeleri sıraladık şimdi ise nasıl kullanılacağı ile ilgili içerik bilgisi verelim.

Saç çıkarma Solüsyonu


2-Ürün (Minoxidil Kirkland Forte) Serum

2-Ürün (Minoxidil Kirkland Forte) Serum

Dökülen saçları geri kazanma yolları

Öncelikle ülkemizde satılan minoxil forte deri sprey ile aynı etken maddeyi kullanan fakat amerikan malı olan bir üründen bahsetmek gerecek. Minoxilin daha önceki  farklı bir kullanım amacı var iken; yan etki olarak tüylenme yaptığı için saç çıkarma yöntemi amacı ile de tercih edilmektedir. Saç çıkarma solüsyonu Kirkland minoxidil ülkemizde fazla satılmamak ile beraber çok az e-ticaret sitesi tarafından satışa sunulmaktadır. Bu sebeple fiyat oranları ürünün yurt dışı satış fiyatı oranlarına göre çok daha pahalı. 

Minoxidil kirkland forte aslında rogaine saç çıkarma ürünü ile aynı maddeyi kullanıyor fakat rogaine’e göre çok daha ucuzdur. Ucuz ve etkili olması sebebiyle saç çıkarma solüsyonu kirkland minoxidil‘i tercih ettik ve yazdık. Dilerseniz bütçeniz rogaine almaya uygun ise; onu da tercih edebilirsiniz.

Öncelikle; . Kirkland minoxidil forte yan etkileri olan bir üründür. Yan etkilerden bazıları ise şöyledir. Deride kaşıntı; saç diplerinde kuruma, kalp çarpıntısı, miğde bulanması, baş dönmesi gibi bazı yan etkilere sahiptir.

Dikkat: Özellikle kullanmadan önce mutlaka alerji testine girmeli ve doktorunuzdan reçete ile satın almalısınız. Bu ürünü zaten doktor reçetesiz kullanmamalısınız. Bu sebeple kesinlikle doktorunuza danışın ve bu ürünü satın almak istediğinizi söyleyin. Yalnızca doktorunuzun bu ürünü size gerekli görüp görmemesi halinden emin olun. Bu ürün sizlere sunulmadan önce; Kan değerlerinize; genetik testlere, deri ve saç ve deri diplerine baktırın. Bunun için tek bir doktorla değil bir kaç doktor ile bu durumuzu teyit edin.


En çok sorulan sorular

Saç çıkarma 2018

Soru: 2018-2019 yılında saç çıkartmak için yapılan bilimsel araştırmalar yetersiz mi? 


Cevap: Günümüz de saç çıkartmak için yüzlerce saç çıkarma yöntemi denenmektedir. Bunların içinde etkili olan yöntemler de var. Fakat bunun için ciddi anlamda eksiksiz saç bakımları yapmanız gerekmektedir.

14 günde saç çıkaran ilaç

Soru: 14 günde yani iki haftada saç çıkarmak mümkün mü? 

Cevap: Eğer ki böyle bir şey söz konusu olsaydı yakınlarımızdan, çevremizden, tanıdıklarımızdan duyardık. İnternette saç çıkarma ile ilgili bir sürü bilgi kirliliği var.

Saç çıkaran solüsyon

Saç çıkarma yöntemleri ile ilgili yukarıda iki tercih sunduk. Bunlardan bir tanesi de aşağıdaki yazıda bulunan minoxil fortedir.

 

Ayrıca minoxil forte ile ilgili daha fazla bilgi almak için aşağıda bulunan yazıya tıklayarak ulaşabilirsiniz…

Saç çıkarma yöntemleri neler Dökülen saç geri gelir mi


Kirkland Minoxidil Kullanım Şekli

Kirkland Minoxidil Kullanım Şekli

Saç çıkarma yöntemleri neler Dökülen saç geri gelir mi

Kirkland minoxil hakkında bir kaç bilgi verdikten sonra nasıl kullanılacağı ve neler ile kullanılacağı ile ilgili kısa bir bilgi vereyim.

Öncelikle ürün 3 veya 6 şişedir.  Her 1 şişenin 1 ay kullanım hacmi vardır. 1 şişe minoxidil 30 ml’dir. Serumdur. İlaç ise sıvıdır. Haliyle 6 şişe olanın kullanım hacmi de 6 aydır. 

Serum çubuk şeklindedir. Hava ile (şiringa) gibi sıvı tüpten çekilir saç diplerine masaj yolu ile uygulanır. Çubuk hacmi 1 ml’dir. Yani günden 1 ml saçınıza sürmek gerekiyor. Saç derinize masaj yaptıktan sonra ilacı saç diplerine yedirip deri altına geçmesini sağlayın. 

4-Çapraz Aralıklı Geniş ve Büyük Tarak

Saçlar nasıl taranmalı

Daha sonrasında ise yukarıda bahsetmiş olduğum tarak aralıkları geniş olan tarağı da saçlarınıza şekil verecek şekilde tarayın. Tüm bunları yaptıktan sonra saçlarınızı beklemeye geçirerek kurumasını bekleyin. 

Dermapen veya dermaroller öncesi kullanıldığı zaman daha fazla etkili olduğu söylenir.

Not: Sizlere tavsiyem sıcak bir odada kurumasını beklemeyin. Sıcak bir ortamda bulunmak yerine daha çok serin ve steril bir ortamda olmanızı tavsiye ederim. 

Kirkland minoxil forte ile ilgili görüşlerim şimdilik bu kadar. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus doktorunuzun size bu ürünü uygun görüp görmemesi ve alerji testi yapıp yapmamasıdır.


Saçlarınız için biotin kullanmadan önce mutlaka biotin testi yaptırın

3- Biotinin saç için önemi ve faydaları

3- Biotinin saç için önemi ve faydaları


Saç çıkarma yöntemleri neler Dökülen saç geri gelir mi

Saç çıkarma yöntemleri neler Dökülen saç geri gelir mi

Biotin; saç ve tırnak gibi keratin içeren yapı maddelerinin olmazsa olmazıdır. Kısacası saç ve tırnak için biotin çok önemli bir maddedir. Saçlar da biotin eksikliği görülmesi halinde saçların dökülmesi kaçınılmazdır. Bu sebeple yukarıda belirtmiş olduğumuz yöntemlerle birlikte biotin kullanıldığı zaman, saç çıkarma yöntemlerinden en önemli seçeneği denemiş oluruz. Biotin hapını kullanmadan önce mutlaka doktorunuz tarafından biotin eksikliği tanısı koyulması gerekmektedir. Bu sebeple doktor reçetesi ile biotin hapı alabilirsiniz.

Öncelikle piyasa da oldukça biotin hapları bulunmaktadır. Fakat tüm dünyanın kullanmış olduğu bir ve memnun kaldığı bir markadan sizlere bahsetmek istiyorum. Fakat bunu belirtmeden önce biotin ile ilgili kısa bir özet geçmek istiyorum.

Öncelikle biotin maddesi ekmeğin içinde bile bulunan bir maddedir. Fakat bizler daha kaliteli bir biotin almamız için kaliteli markaları seçmek zorundayız. İnsan vücudunun günlük biotin ihtiyacı 300 mg’dır. Eğer ki bu miktardan fazla biotin alırsanız vücut gerekli görmediği için depolanmaz ve karaciğer tarafından atılır. Vücudumuzu yormamak için yüksek dozajda biotin içmenize gerek yok. 500 mg  veya 1000 mg biotin hapları işinizi görecektir.

En çok tercih edilen biotin markası ise; Natrol biotin markasıdır. Dünya da bir çok kişi tarafından tercih edilen haplardan biridir. 

 Minoxil Forte + Biotin hapı, üçlüsü saç çıkarma yöntemlerinin arasında etkili olan çözümlerden birisidir. Yukarıdaki saydıklarım bu 3’lünün temel açıklamalarından birisidir aslında…

Biotinin saç için önemi ve faydaları keratin içermesi sebebiyle saçlarda canlılık ve doygunluk hissi ve görüntüsü sağlamasıdır.


4-Çapraz Aralıklı Geniş ve Büyük Tarak Kullanın

4-Çapraz Aralıklı Geniş ve Büyük Tarak

Dökülen saçlar nasıl geri gelir


Saç dökülmelerinin en çok neden olduğu şeylerden birisi de saçlara doğru şekil vermemek veya dar açılı taraklarla yanlış şekil vermek. Çap aralığı dar olan taraklarla saçları taramak, saçlarınızı döken sebeplerden birisidir. Bizlerin birinci hedefi saç çıkartmak değil, saç dökülmesini engellemektedir. Bu sebeple saçlarınıza doğru şekil vererek, saç dökülmelerini engelleyebilir, saçlarınızı geri kazanmakta artı bir rol oynayabilirsiniz.

Geniş açılı, tel aralıkları büyük olan tarakları kullanmanızı ve saçlarınıza doğru şekil vermenizi öneriyoruz. Minoxil (Minoxidil) Kullanım sonrası saçlarınıza geniş açılı tarak ile şekil vererek kurumasını sağlayabilirsiniz. Saçların taranması, saçların en iyi masajıdır. Saçlarınızı günlük olarak mutlaka tarayın ve şekil verin.  Sürmüş olduğunuz etken maddenin (Minoxilin) Saç diplerinde daha kalıcı olmasını isterseniz; saçların yukarıya doğru taranmasını tavsiye edebilirim.

Saç çıkarma yöntemleri neler Dökülen saç geri gelir mi


 

Tüm yazdıklarımızı unutun...

Tüm yazdıklarımızı unutun...

Yukarıda sunmuş olduğumuz yöntemler ve maddeler sizlere zahmetli ve eziyetli bir o kadar da riskli olarak geliyorsa; tüm yazdıklarımızı unutun. Sizlere biraz daha pahalı fakat bir o kadar da etkili bir üründen bahsedeceğim.

Kerastase Densifique Yoğunlaştırıcı

Kerastase Densifique Yoğunlaştırıcı

Saç çıkartma yöntemleri

Kerastase Densifique Yoğunlaştırıcı olarak piyasaya sürülen kerastase ürünü; saç çıkarma konusunda yapmış olduğu araştırma ve deneyimlere göre en umut verici saç çıkartma yöntemi. Kerastase Densifique ürünü piyasaya ilk çıktığı zaman serum olarak tanıtılmıştı. Erkek tipi saç dökülme, Unisex saç dökülme olarak iki bölüme ayrılmıştı. Daha sonrasında  yeni üretim serileri ile birlikte ürün içerik değişik modellerine giderek, son ürünüyle birlikte Kerastase Densifique Jel Yoğunlaştırıcı olarak piyasada yerini almaktadır. Şu an da Kerastase Densifique Yoğunlaştırıcı kutusunun içerisinde 1 tüpte 6ml jel olmak üzere toplamda 30 adet tüp jel bulunmaktadır.

Toplam kullanım hacmi ise 90 gündür. Bu ürün 90 gün kullanım süresinde 1700 yeni saç teli vermeyi hedeflemektedir. Bir çok insanın üzerinde deneyim ve gözlem yaparak bu kişilerde ise yeni saç artışı gözlemlenmiştir.

İçeriğinde ise;

İÇERİK:
 • Stemoxydine
  cm2 başına önemli ölçüde saç miktarını arttırır.
  Kök hücrelerin en uygun fonksiyonunu gerçekleştirdiği optimum ortamı taklit etme yeteneğine sahiptir. 
 • B3, B5 ve B6 Vitaminleri
  Doğal saç uzamasına yardımcı olur.
 • Dokulandırıcı Polimer
  Daha yoğun bir görünüm için saç tellerini dokulandırır.
  Saç hacmini arttırır, yoğunluk potansiyelini destekler.

Kerastase Densifique Yoğunlaştırıcı Özellikleri

ÖZELLİKLER
 • Kök hücre çevresinde oksijen oranını arttırarak uyumakta olan saç soğanını uyandırır ve aktif olmayan saç köklerinden yeniden saç çıkmasını sağlar.
 • Toplam saç teli sayısı ortalama 100.000’dir ve bu sayının çoğalması mümkündür.
 • Kadınlar ve erkekler için formüle edilmiştir.
 • İlk defa yeni çıkan saçlar ile yoğunluk.
 • Saç tellerini anında dokulandırır.
 • 10 gün sonunda saçları hacimlendirir.
 • 30 gün sonunda saçları  yoğunlaştırır
 • 90 gün sonunda 1700’den fazla yeni saç telleri çıkartır
  *122 kişi 30 gün boyunca test etti ve onayladı.
  **101 kişi 90 gün boyunca her gün test etti ve onayladı.

Kerastase hakkında bilmeniz gerekenler

 • Kérastase’in yeni serumu Densifique, saç yoğunluğunu artırıyor. 
 • Daha dolgun, daha hacimli ve daha parlak saçlara ulaşmak için geliştirilen Densifique, kök hücreler üzerinde yapılan 24 yıllık bir araştırmanın sonucu. 
 • Kérastase’in saç yoğunluğu aktivatörü Densifique, markanın saç yoğunluğunu artırmak için piyasaya sunduğu ilk ürün olma özelliğini taşıyor. 
 • İçerdiği Stemoxydine Molekülü ile kök hücrelerin işlevlerini etkin bir şekilde yerine getirebilmeleri için az oksijenli ortamı sağlayan Densifique, sahip olduğu Yapılandırıcı Polimerler sayesinde de saçlarda anında hacim etkisi gösteriyor.
 • 3 ay boyunca düzenli olarak kullandığınız taktirde 1700 yeni saç teline kavuşmanızı sağlayan Densifique, saçın yenilenme potansiyelini arttırmak için, kök hücreleri, kök hücre ortamını ve üstün yenileyici güçlerini L’Oréal’in patentli molekülü Stemoxydine sayesinde koruyor. 
 • Hayatımız boyunca her bir saç teli aktif durumdan dinlenme (bekleme) durumuna ard arda geçiyor.
 • Uzuyor, dökülüyor, tekrarlayan bir şekilde bu döngü böyle sürüyor. 
 • Stemoxydine teknolojisi sayeside Densifique, uyku halindeki saç folikülünü uyandırıyor ve saç teli oluşumunu tetikliyor.
 • Stémoxydine Molekülü saça anında hacim verme özelliğiyle Yapılandırıcı Polimerler ve ortaya çıkan saçın büyümesini destekleyen B3, B5 ve B6 vitaminleriyle zenginleştirilmiş.

Kerastase Bain Şampuan

Saç çıkarma yöntemleri neler Dökülen saç geri gelir mi


Saç çıkartma yöntemleri neler

Kerastase Bain Şampuan Kerastase Densifique Yoğunlaştırıcı kullandıktan sonra yıkama için kullanılır: 

İçeriğinde ise; Biotin+Taurine maddesi vardır. Hem Kerastase Densifique Yoğunlaştırıcı kullanmak, hemde Kerastase Bain Şampuan kullanmak saç hacmini arttıracaktır. Yani bu ikiliyi set şeklinde kullanmanız yeni saç tellerinin oluşumunda büyük etki edecektir.

Burada en çok dikkat etmeniz gereken; Kerastase Densifique Yoğunlaştırıcı‘yı nemli saçlarda kullanmak. Yani saç kurutma makinesi ile kurutma yapmayın; saçlarınızı Kerastase Bain Şampuan ile yıkadıktan sonra nemli kaldıktan sonra üzerine  Kerastase Densifique Yoğunlaştırıcı sürün. 

İkinci dikkat etmeniz gereken şey. Saç diplerinizi ortadan ayırın ve Kerastase Densifique Yoğunlaştırıcı jeli saç diplerinizin ortasına sürün. Sonrasında geniş açılı tarak ile sağa sola tarayarak jeli yedirin.

Saçlarınızın kurumasını bekleyin. Kafanızı yastığa saç şeklinizin bozulmayacağı şekilde koyun. Sıcak ve soğuk ortamlara çok sık gir çık yapmayın. Daha çok serim ortamlarda durmaya özen gösterin.

 


 

(Saç dökülmesi hakkında bir bilgi)

Saç çıkarma yöntemleri neler Dökülen saç geri gelir mi

 

Saç çıkarma yöntemleri neler Dökülen saç geri gelir mi

Anektod

Eğer genetik saç dökülmesi varsa…

Erkek tipi saç dökülmelerinde saçların daha hızlı kaybedilmesinin altında sağlık problemleri yatmaktadır. Genetik ise 10 senede dökülecek olan saçlarınızı 1 sene gibi kısa sürede de dökebilirsiniz Ya da 20 senede dökülecek olan saçlarınız 2 sene gibi kısa sürede de dökülebilir. Bu sebeple siz bu süreyi ne kadar aza indirgemiş olursanız, saçlarınız o kadar geç dökülecek demektir. Eğer genetik saç dökülmesi varsa, saç dökülmesini yavaşlatmak için bazı önlemler almanız gerekiyor.

Genetik saç dökülmesi motivasyon eksikliğiniz olmasın

Özellikle erkeklerin en çok takıntılı olduğu durumlardan birisi olan genetik saç dökülmesi, genetik olması durumunda ise büyük bir moralsizlik kaynağı haline dönüşebiliyor. Bu durumda erkeklerin kurtuluş yolu araması en mantıklı tercih olacaktır. Bu sebeple asla pes edip; ”genetik saç dökülmesi  zaten hepsi dökülecek” diye bu durumu normal görüp umutsuzluğa kapılması, öz güven kaybına neden olur ve motivasyon eksikliğini ön plana çıkarır. Genetik saç dökülmesini yavaşlatmak için moral ve motivasyon seviyesini üstte tutmak gerekir. Bu nedenlerden  dolayı umutsuzluğa kapılıp, saçları kaybetme korkusu yaşanmamalıdır. Genetik saç dökülmesinde yaşayacağınız moralsizlik saçlarınızın daha fazla dökülmesine sebebiyet verir.

Genetik saç dökülmesi nedenleri

Bu sebeple genetik saç dökülmesi büyük motivasyon eksikliğine neden olup, stresin yolunu da açmış oluyor. Aslında saç dökülmesinin genetik olduğunu kabul ettiğiniz zaman, umutsuzluğa kapılmanız durumunda yeni bir stresin, geçici mutlulukların, büyük takıntıların kapısını aralamış oluyorsunuz. Çünkü o an kendinizi motive etmiş olsanız bile sürekli görünümüz ile ilgili değişimler yaşayıp bu işi psikolojik boyutlara taşıyacağınız için bu işin kurtuluş yoluna girme çabalarına gireceksiniz. Bir gün kendiniz için önemli olmayan herhangi bir şey yarın sizin için takıntı haline dönüşebilir. Çünkü içinde öz güven bulunduran her şey yaşamınız boyunca karşınıza çıkacak olan güzelliklerle dolu. Sizde mutlaka yaşantınız da kıyas yoluna giderek daha güzel olmayı, daha güzel gözükmeyi, daha iyi görünmeyi benimseyeceksiniz. Bu sebeple ‘‘genetik saç dökülmesi yapacak bir şey yok” demek yerine, içinde öz güven bulunduran bu güzellikleri yaşamak için bazı önlemleri almanız gerekecektir.
Genetik saç dökülme nedenlerinden en önemlisi;  öz güven kaybı, saç bakımı eksikliği ve umutsuzluktur. Saçlarınıza ne kadar iyi bakım sağlarsanız saçlarınız o kadar hacim taşır. 

Uykusuzluk ve saç dökülmesi

Daha öncede dediğim gibi, birinci hedefiniz saç çıkartmak değil saç dökülmesini önlemek ve aza indirgemek olacaktır. Bu sebeple saç dökülmelerin başında yer alan stres, uyku düzensizliği, dengesiz beslenme gibi halleri yoluna koymanız gerekiyor. Bunun için dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalardan birisi dikkat dağınıklığını önlemek ve sizi meşgul edecek şeylerle oyalanmak. Sürekli duvara ve tavana bakıp ev içerisinde küçük bir odada hapis kalıp radyasyona maruz kalarak gününü geçirmek stres nedenlerinin en başında kalır. Dikkatinizi güzel şeylerle doldurmanız için geçireceğiniz zamanı gerekli yerlerde harcamanız sizin için daha iyi sonuçlar verecektir. Bu hem sizin hayatınız ve sağlığınız için önemle rol oynamakla birlikte stresi aza indirgemeniz saç sağlığını da olumlu bir şekilde destekleyecektir. Unutmayın uykusuzluk problemi saç dökülmesinde büyük bir etki eder. Bu sebeple uyku düzenine önem vermeniz gerekiyor.

Psikolojik ve strese bağlı saç dökülmeleri

Bu sebeple kendinize bir program yaparak, aktiviteler kazanarak psikolojik durumunuzu bir tık daha yukarıya çıkartarak mutlukuk değerlerinizi yükseltebilirsiniz. Gün boyunca yattığınız yastığa saçlarınızı dökmek yerine, kafanızı ne kadar yastığa az koyarsanız, o kadar az saçınız dökülür mantalitesini uygulamalısınız. Bu sizin en büyük motivasyonunuz olsun. Saç dökülmesini engellemek istiyorsanız stres ve uykusuzluktan uzak durmanız gerekiyor. Dengeli bir uyku sağlıklı bir hormon verir. Vücudumuz da her şey birbirine zincirli bir şekilde düzen almış. Saç için gerekli hacmi sağlamak için de bu zincirlerin bağlı olduğu tüm oluşumlara önem vermemiz gerekiyor. Uykusuzluktan ve stresten uzak durmamız ise bu zincirin bir halkası.


Saç ektirmeden nasıl saç çoğaltılır?

Bu işi en etkili yapan bir yer var. Saç ektirmeden saçları çoğaltmak mümkün… Yine yukarıda yazan her şeyi unutun. Eğer ki maddi anlamda imkanları geniş birisiyseniz sizlere daha kısa yoldan ve bir o kadarda etkili bir yer önereceğim.
Saç çıkartma yöntemleri

Saç çıkarma yöntemleri neler Dökülen saç geri gelir mi

S- Clinic Saç ektirmeden saç çoğaltma sistemini başarıyla yapmaktadır. Burayı kullananlar son derece memnun ve etkili sonuçlar almayı başarabilmişler. S-Clinic’in bir çok yerde şubesi ve doğru refansları var. S-Clinic hakkında kısa bir bilgi vereyim:  Bu klinik sizlere direk saç çıkarma garantisi vermeden önce sizi muane ediyor. Saç derinizi inceliyor ve saç çıkarmaya uygun mu değil mi? Bunun analizini yapıyorlar. Yani direkt olarak işe başlamıyorsunuz. Aslında bu bir anlam da çok iyi bir şey. Çünkü saç diplerin de kökler yok ise ve saç hücreleri ölmüşse en başından paranız çöpe gitmeyecek…


Saç dökülmesi ile yazdığımız yazının en başına dönelim…

Saç çıkarma yöntemleri

Ülkemizde bulunmayan ürünler veya zor bulunan ürünler:

1.Yöntemin gereksinimleri

Kirkland minoxidil forte (Forte 100%5 Serum)

Regoine (Köpük)

Biotin 1000 mg (Natrol Biotin)


 • 1.Yöntem ile saç çıkarmak istiyorsanız; Kirkland minoxidil forte veya Regoine ürününü temin etmeye ihtiyacınız var; Bu ürün maalesef ebay amozon gibi internet sitelerinde satılıyor. Ebay’dan satın almanız için paypal kullanmanız gerekiyor.
 • Doktor reçeteleri gerekiyor.
 • Biotin saç çıkarmak için en önemli etken madde (hap) Biotin için en iyi marka ”Natrol Biotin” Ülkemizde farklı e ticaret sitelerinde bulunuyor fakat fiyat olarak çok fazla bu sebeple yurtdışından ürünü temin edebilirsiniz.

Yukarıda bulunan ürünleri yurtdışından temin etmek istiyorsanız; aşağıda bulunan yazılarımızı okuyabilirsiniz.


Yukarıda paylaşmış olduğumuz yazılarda ürünlerin nasıl getirileceği ile ilgili her türlü detaylı bilgi yazıyor.


Saç çıkarmayla ilgili bilmeniz gerekenler

 1. Yöntemi hijyen ve sağlık açısından hekimler ve doktorlar tarafından steril ve hijyenik yöntem ile yapılması gerekir. 
 2. Yöntemi denemek isterseniz; dermarollere gerek yoktur. Kerastase + şampuan saç çoğaltmada etkili yöntem
 3. Saç ektirmek size korku veriyorsa, mutlaka S-Clinic’i ziyaret edin ve tercih edin. Saç ektirmeden saç çoğaltma işlemi yapmaktadırlar
 4. Yurtdışından nasıl ürün getirilir ve iherb.com’dan supplument ürün getirme ilgili paylaştığımız her iki yazıda en önemli olan unsur doktor reçetesidir.
 5. Kirkland minoxidil ebay vb sitelerde satışı yapılmaktadır. Türkiye’de denediğinizin minoxil etkili değilse, doktorunuzun aracılığı ile bu markayı kullanın.
 6. Her ürünün yan etkisi olduğu gibi yukarıdaki ürünlerinde yan etkisi vardır. Mutlaka doktor kontrolü altında alınmalıdır. Bu tür takviye ve ilaç kategorisine giren ürünler, alerji yapma etkisi vardır. Bu ürünleri kullanmadan önce doktorunuzun tarafından alerji testi yapılmalıdır.
 7. Resimler; Solargezi.com’a aittir. Çoğaltılamaz.
 8. Daha fazla refarans resimler için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.
 9. Her insanda etki etmeyebilir. 
 10. Mutlaka doktorlarla dayanışma içerisinde olun.

Herhangi bir soru ve görüş için; bilgi@solargezi.com adresinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Konunun altına yorum yaparak diğer kullanıcıların bilgilendirilmesini sağlayabilirsiniz.

Diğer yazılarımız için blog sayfamıza göz gedirebilirsiniz…

SolarGezi

Solargezi Yöneticisi

17
Kimler Neler Demiş?

avatar
8 Comment threads
9 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
GuvenErenMehmetEminonur Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
cihan acar
Ziyaretçi
cihan acar

merhaba;
yukarıda yazan yöntemlerden hangisini denediniz?

ufuk
Ziyaretçi
ufuk

Üstadım peki bu bırakınca daha fazla dökülüyor olayı hakkında ne diyorsunuz.Eldekindende olmayalım 🙂

trackback
Minoxil forte saç çıkartır mı? | Saç çıkarma yöntemleri | Minoxidil Kirkland |

[…] Dökülen saçlarımı geri kazandım […]

Eren
Ziyaretçi
Eren

Hocam, benim saçlarımda dökülme yokken sadece saçlarım daha dayanıklı olsun diye Minoxil kullanmıştım. Ancak her ay yenisini almak masraflı olduğu için 6 ay sonra kullanmayı bıraktım. Bıraktıktan sonra saçlarımda tutam tutam diyebileceğim çok şiddetli dökülme oldu. O eski halimi mumla arıyorum çünkü şu anda saçlarımda çok bariz bir seyrelme ve açıklık var. Dolayısıyla tekrar o kimyasalı kullanamam. Eski halime kimyasal kullanmadan kavuşabilir miyim?

trackback
Saç çıkarmayla ilgili sık sorulan sorular | Solargezi.com | Blog - Saç |
Guven
Ziyaretçi
Guven

Bıoxın kullandım saclarım oluk oluk aktı. Eczacı zayıflar dokuluyor ondan dedı. Sımdı eskısıde gerı gelmıyor. Kımyasalların yan etkılerı baya cok. Kendılerıne bagımlı yapıyorlar. En ıyısı ektırmek bence. Tek seferde ve rısksız. Ayrıca yazınız ıcın tesekkur ederım. Objektıf bır sekılde goruslerınızi belırtmıssıniz.

trackback
Tip 1-3 Kolajenin sağlığa faydaları | Sağlık - Blog Yazısı | Solargezi.com

[…] Saç çıkarma yöntemleri neler Dökülen saç geri gelir mi […]

Emin
Ziyaretçi
Emin

Ben doğal keratin bakım seti uyguladım ve olumlu sonuç aldım. Kullandığım keratin setinin patentli doğal keratin olması da etkiliydi.

Bildiriyi geçmek için sağ üst X çarpı işareti bölümünden kapatabilirsiniz.

Dikkat Bilgilendirme

Blog yazısına geçmeden önce bu yazıya göz gezdirin.

İnanmayın

mavi solüsyon

Bu yazıyı okumadan önce Saç çıkarma yöntemiyle ilgili piyasada Mavi Losyon furyası çıktı. Biz blog yayını bu ürünü satış yapan kişilere ''Mademki  mavi solüsyon dediğiniz bu ürünler'' saç çıkartma özelliğine sahip verin biz kullanalım, deneyelim, görelim ve sonucunu web sitemizde blog olarak paylaşalım dedik. Hiç biri yanaşmadı ve kabul etmedi. 

Lütfen bu tür kişilere iltimas göstermeyiniz, inanmayınız. Eğer ki direkt olarak saç çıkaran bir ürün söz konusu olduğu zaman direk çevrenizden ve doktorlardan zaten ismini duyacaksınız. Bir anlık duygularınızla hareket etmeden önce, araştırın ve sorun.

Saç ekim merkezleri

Mezoterapi salonları vs

Saç bakım unitileri veya merkezleri neden hala var? Çünkü hala saç çıkartan ürünün bulunmamasından dolayı. (Tam anlamıyla)  Bizler yazılarımız da özellikli dolaylı olarak paylaşımlar yapmaya ve kaynak göstermeye özen gösteriyoruz. Şu ana kadar saç çıkarma konusundan kendisini kanıtlamış (Fda) onaylı ürünlerin bir kaçı işe yarıyor o da herkesde etkili değil.

Lütfen piyasadaki mavi losyon ürünlerine kanıp paranızı kaptırmayınız. 

Eğer ki bu mavi losyon ürünleri satan kişiler bu yazıyı okuyor ve ürünüm saç çıkartıyor diyor ve bu kadar eminse; bilgi@solargezi.com bize ulaşsın. Bize ürünü göndersin, bizde deneyelim yayınlayalım.

Kısacası hodri meydan. Madem mavi losyon saç çıkartıyor hadi gönderin.

Okuduğunuz için teşekkürler.

gurkan@solargezi.com