BlogSağlıkTavsiye

Diz ve eklem ağrıları için arthri flex

 

Diz ve eklem ağrıları için arthri flex


Bu yazımız da takviye (Supplement) ürünü olan arthri flex ürünün diz ve eklem ağrıları için önemini anlatacağız. Öncelikle bu ürün maalesef Türkiye’de satışı yoktur. 


You can use the language of your own country

Kendi ülkenizin dilini kullanarak makaleyi okuyabilirsiniz.

Diz ve eklem ağrıları için arthri flex

Arthri Flex diz  ve eklem ağrılarına iyi gelmesiyle tercih edilen bir supplement ürünüdür. Özellikle eklem yerlerindeki ağrı, diz kapaklarını açma kapama da sorun yaşama, kıkırdak güçsüzleşmesi, patellar kondromalazi gibi alanlarda etkili olan arthri flex, içerdiği hyaluronik asit sayesinde diz kapaklarındaki sıvı eksikliğini de sağlamaktadır. Oral yolla içilebilen bu hap, düzenli ve doktor tavsiyesi ile içilmesi halinde hastalarına son derece rahatlık vermektedir vermektedir.

Ürün Bu (Tıkla)

Arthri Flex - Diz ve Eklem - Solargezi

Diz ve eklem ağrılarına iyi gelen ilaç (takviye) hap olarak bilinen Arthri Flex içerdiği vitaminler sayesinde diz kapaklarını da güçlendirmektedir. Özellikle dizlerini açma kapama da sorun yaşayan insanlar için de son derece etkilidir.

Arthri Flex Nelere İyi Gelir?

Arthri flex ne işe yarar

Diz ve eklem ağrısı olanlara

Diz sıvısı eksik olan hastalara (hyaluronik asit eksikliği olanlar)

Patellar Kondromalazi  rahatsızlığı olanlar

Tibia şaftı kırığı ile ilgili operasyon geçirmiş hastaların kıkardaklarını güçlendirmesi adına.

Diz ve eklem yerlerinde güçsüzleşen kıkırdaklar için

Diz ve eklem ağrısı olan için

Yürümekte zorluk çeken hastalar için;

Arthri Flex Diz Ve Eklem Ağrılarına İyi Geliyor

Özellikle yurtdışında bulunan ve bu takviye (Supplement) ürününü kullanan insanların yapmış olduğu olumlu geri bildirimler sayesinde, hapların bir çok kişide etkili olduğunu görüyoruz. Eğer ki eksiklikleriniz ve rahatsızlığınız konusunda eminseniz, doktorunuzun aracılığı ve kararlılığı ile bu ürünleri reçete yolundan yurtdışından getirtebilirsiniz.

Diz ve eklem ağrılarına iyi gelen ilaç olarak bilinen arthri flex için yapılan kullanıcı yorumları aşağıda yer almaktadır.

Resmi büyütmek için üstüne tıkla.

Diz ve eklem ağrıları için arthri flex  Diz ve eklem ağrılarına iyi gelen arthri flex

Bu ürünü kullananlar ilgili yorumlara buradan ulaşabilirsiniz. Yorumlar ingilizcedir. Siz sayfayı türkçeye çevirerek yorumların tamamını okuyabilirsiniz.

Arthri Flexin İçeriği Nedir? 

Arthri Flex İçeriği (Content)

Arthri Flexin İçeriği NedirDiz ve eklem ağrıları için arthri flex

İçeriği en iyi en iyi glukozamin markası arthri flex mi?

Arthri flex içeriği

Arthri-Flex Avantajı + Vitamin D3, Glukozamin Sülfat ve MSM’yi (Metilsülfonilmetan), Sakaum Tip II Kollajen (doğal olarak Kondroitin Sülfat), Hyaluronik Asit, bitkisel özler ve mineral besin elementleri olan ve destek sağlamak için sinerji içinde çalışabilecek olan her iki eklem ve kıkırdak.

Şimdi kemik destek potansiyeli için D3 Vitamini ile. *

GLUKOSAMİN SÜLFAT – Glukosamin esnekliği ve hareketliliği destekler. * Aynı zamanda eklem sağlığı açısından önemli bir element olan kıkırdak oluşumunu da destekler.

CHONDROITIN – Ortak destek uygulamalarında Kondroitin Sülfat, eklem sıvısını ve yastıklama ve yağlama kabiliyetlerini desteklemeye yardımcı olur.

MSM – Bir sülfür kaynağı olan MSM, kıkırdak yapısında önemli bir bileşen olan kolajen oluşumunu teşvik edebilir ve eklemler için hayati öneme sahiptir.

HYALURONİK ASİT – Bu birincil bileşen, vücudun eklem yağlama sıvılarının belkemiğidir.

ARTHRI-FLEX ® PROPRIETARY BLEND – premium Tavuk Sternum Tip II Kollajen, eklemleri ve eklem fonksiyonlarını destekleyebildiği için çalışılan bir proteindir. * Doğal olarak Kondroitin Sülfat içerir.

UYARI: BU ÜRÜNÜ KULLANMADAN ÖNCE DOKTORUNUZA DİYABETİK DANIŞINIZKabuklu deniz ürünleri alerjiniz varsa, lütfen bu ürünü kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Uyarı: Hamileler, hemşireler, ilaçlar, tıbbi bir durumunuz varsa veya tıbbi bir prosedür planlıyorsanız kullanmadan önce bir sağlık hizmeti sağlayıcısına danışın. Kullanmayı bırakın ve olumsuz reaksiyonlar meydana gelirse bir doktora başvurun.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Ürünün tahrif edildiği veya contanın kırıldığı görülürse kullanmayın. Oda sıcaklığında saklayın.

Kesinlikle Doktor Tavsiyesi ve Doktor Kontrolü Adı Altında Alın.  Önceden alerji testi yaptırmanız gerekmektedir. Deniz kabuğu mahsulünden üretilmiştir.

Arthri Flexin İçeriğinde hyaluronik asit var.

İçerdiği hyaluronik asit sayesinde diz ve eklem yerlerinde bulunan sıvının eksikliğini tamamlar. Arhri Flex’in içerisinde 80 mg hyaluronik asit bulunmaktadır. D3 vitamini ile diz ve kapaklarını ve kıkırdaklarını daha güçlü hale getirmektedir. Diz ve kapaklarını açamayanlar belli bir zaman geçtikten sonra dizlerini açma – kapama yapabilirler (yavaş yavaş) hyaluronik asit etkisini zamanla göstermesiyle birlikte diz ve eklem yerlerindeki hasarların iyileştiğini fark edeceksiniz.

Diz ve eklem ağrılarına ne iyi gelir?

Diz ve eklem ağrıları için öncelikle doktorunuzun durumunuzu belirlemesi, teşhisi koyması, değerlendirmesi şartıyla ortaya çıkan gelişimlerle birlikte hareket edilip, ilgili yerlere yönlendirilerek çözüm aranması gerekmektedir.

Diz ve eklem ağrıları için bir çok etken var. Bu etkenlerden en önemlisi

Patellar Kondromalazi

Diz sıvısı (hyaluronik asit)

Kıkırdaklar (Kıkırdak Zedelenmeleri)

Diz ve eklem Ağrıları

Bu üçünü ele alırsak eğer, her birisi için farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır ve branşlara göre de ayrım göstermektedir. Bazı kıkırdak zedelenmeleri ve güçlendirmeler için farklı yöntemler de fizik tedavi yöntemleri kullanılmaktadır.

Doktorunuzun gerekli görmesi taktirde size vereceği egzersizler sayesinde (kıkırdak zedelenmesi)’ni aza indirgeyebilir, kıkırdakları güçlendirebilirsiniz.  Diz ve eklem ağrılarına iyi gelen en iyi yöntemler birisi tamamen psikolojinize yenik düşmemek olacaktır. Zorlu ve ağrılı bir süreç, zaman isteyen bir süreç. Asla moral ve motivasyonu aza indirgemeyin. Bu hastalık sürecinde yaşadığınız olumsuz süreçler, size gelecek için karar alamama gibi kararsızlık tuzağına düşürüp, umutsuz bir hasta yapmasın. Bu hastalık sürecinde yaşadığınız diz ve eklem ağrıları için dirayetli ve güçlü bir iradeye sahip olmanız gerekiyor.

Doğru ürünler, iyi doktorlar, doğru müdahaleler, iyi yöntemler acınızı dindirip, sabretmeniz sonucunda sizleri sağlığınıza kavuşturacaktır. Özellikle son yıllarda herkesin diz ve eklem yerlerinden şikayetçi olduğu gözlemlenmiştir.

Diz ve eklem ağrıları insanın yanlış bir hareketinde ortaya çıkan sakatlanma (Kıkırdak zedelenmesi) gibi durumlarda ortaya çıkan fırsatçı bir tetikçidir. O an ayağınız burkuldu, eklem yerleriniz ve kıkırdaklar zarar gördü ve siz o an ki durumu o an ki yanlış bir harekete bağladınız.

Pek de öyle değil. Çünkü ”Tetikleyici” demiştik. Eğer ki diz kapaklarında bulunan kıkırdaklar zayıflamış ve incelmişse mutlaka ortaya çıkması için bir sebep arar. Bu sebeple de yaptığınız herhangi bir yanlış hareketin sonucunda kıkırdakların zarar gördüğünü göreceksiniz. Oysa bu geçmiş yılların içinde bulundurduğu bir birikimi ortaya çıkartıyor. O an düşmeyi kendi hatanız olarak görseniz de, o hatanın altında kıkırdak dokularının zedelenmesi ile geçmiş bir birikim var.

Diz Eklemi ve Kıkırdak

Mutlaka diz ve eklemleriniz için düzenli olarak kıkırdakları güçlendirebilecek egzersizler yapmalısınız. Bunun için günlük rutin olarak yürüyüş yaparak kıkırdak kemiklerini güçlendirebilirsiniz. Bununla birlikte diz kapaklarını ve kemiklerini güçlendirecek aktiviteler için sabah sporlarına öğretmenler eşliğinde katılabilirsiniz. Bazı park ve bahçeler de belediyelerin görevlendirmiş olduğu yetkili eğitmenler bulunmaktadır. Bu konuda diz kapağı ve kıkırdakları güçlendirmek için gerekli eğitimleri ve bilgileri alabilirsiniz. Diz eklemi ve kıkırdak dokularının sürekli güçlü durması gerekiyor.

Diz ve eklem ağrılarını önlemek için kilo almayın

Eklem yerlerini güçlendirmenin bir diğer yolu da tedbir ve telkindir. Bu sebeple yediklerinize dikkat ederek kilo almayı önleyebilirsiniz. Çok kilo; vücudun eklem yerlerine ve diz kapaklarına bindirdiği yük demektir. Eklem yerlerindeki kıkırdaklar zayıflamış ve güçsüzleşmiş ise, kiloların diz kapaklarına uyguladığı yük sebebiyle, kıkırdakların aşınmasına ve incelmesine neden olabilir. Bu sebeple diz ve eklem ağrılarını önlemek için bir an önce kilo vermelisiniz. (çok kilo varsa)

Dengeli ve düzenli beslenmeye özen gösterin

Doğal yollarla eklem yerlerindeki ağrılardan kurtulmak istiyorsanız, beslenmenize özen göstermelisiniz. Özellikle kemik suyu ve türevleri ürünler tüketmelisiniz.  Tabi kolajen tüketmek de bu noktada önemli nokta. Sizlere Kolajenin içerisinde bulunan amino asitlerin neler olduğunu burada sunabiliriz. Amino asitler vücudun temel yapı taşları arasında yer alır.

Diz ve eklem ağrılarına iyi gelen yöntemler neler?

Kilo almamak en önemli unsurlar arasında yer alır.

Kıkırdak kemikleriniz gücünü ve etkisini kaybetmişse veya incelmiş, aşınmış ise doktorunuzun bilgisi dahilinde güçlendirmeniz gerekir.

Diz kapağı sıvısı eksikliği (hyaluronik asit)  doktorunuzun bilgisi ve haberi dahilinde takviye ürünler kullanmalı veya doktorun gerekli duyması dahilinde doktor tarafından diz iğnesi yapılmalı.

Dengeli ve düzenli beslenin.

Kıkırdakların durumu yürüyüş yapmaya engel değilse, düzenli olarak belli kilometre aralıklarında her gün bir sayı arttırarak yürüyüş yapmalı.

Kıkırdakları zorlamamalı (Özellikle kendinize inatlaşıp) açma kapama yapamıyorum, sakat kalacağım, çok ağrım var gibi psikolojik umutsuzluk durumlarına girip kendinizi otokontrolün dışına bırakmayın ve bu sebeple de kendinizi baskı altında hissedip kıkırdakları zorlamayın. Daha fazla aşınmasına ve incelmesine sebebiyet verirseniz. Ve biliyorsunuz ki kıkırdaklar kendilerini yenilemez.

Bugün diz kapaklarını rahatlıkla açma kapama yapıyorsanız, yarın daha fazlasını zorlamayın.  Bu kadar açabiliyor isem, şu kadar daha açarım diye hareket etmeyin.

Moral ve motivasyonu yüksek tutun. (İyi olacağınıza inanın) ağrılarınızın sizi yenmesine izin vermeyin. Savaşın ve mutlu olmaya çalışın. Çünkü eklem yerlerindeki ağrılar bazı ağrılarla yer değiştirebilir ve psikolojinizi bozduğu içinde ağrımayan eklemlerin bile ağrıdığını zannederseniz.  Eğer ki bu ağrılarla iyi olacağına inanacak şekilde savaşırsanız, psikolojinizin diğer ağrıların sizi yanıltmasına izin vermediğini göreceksiniz.

Daha fazla bilgi için bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Eklem Ağrıları

Bireylerde, özellikle ilerleyen yaşlarla birlikte ortaya çıkan rahatsızlıklardan biridir. Kilo problemleri, farklı branşlarda yapılan spor aktiviteleri, yaşanan kazalar, iltihaplanmalar. Bu tarz rahatsızlıkların eklem ağrılarına sebep olabileceği büyük ölçüde kanıtlanmıştır.

Eklem Ağrıları Nedenleri

Eklem ağrıları oluşturabilecek nedenlerden bazıları da şunlardır:
Kireçlenme, bursit, tendirit ve ön diz ağrısı, eklemlerin çok fazla kullanılması, buna örnektir. Hatta bazı kişilerde psikolojik sebeplerle de göründüğü kanıtlanmıştır.
Oldukça farklı belirtileri olan eklem ağrılarının, yaygın hastalıklardan biri olması açıkça gözlemlenmiştir.
Eklem ağrıları, vücudumuzun hareketlerinin kısıtlanmasına neden olacağı için, bireyler yapabilecekleri ve sevdikleri işlerden de mahrum kalmaktadır.
Bu ağrılardan kurtulmak ve sağlıklı bedenimize geri dönebilmek için ne zaman doktora gitmeliyiz?
Bireyler ağrıları fark ettiklerinde öncelikli olarak neden ve nereden kaynaklandığını anlayamaya çalışırlar. Bu durum oldukça doğaldır. Fakat daha fazla ağrılarda zaman kaybetmeden doktora başvurulmalıdır.

Eklem ağrılarının belirtilerinden birkaçı;

*Eklemlerde şişlik, ağrı gibi durumlarda.
*Kilo kaybı fazla olduğunda.
*Ağrılar 3-5 gün ve üzeri sürdüğünde.
*Ağrıya sebep olan eklemleri kullanma durumunda meydana gelen bozukluklarda
*Soğuk algınlığı yokken ateş yüksek olması.

Eklem Ağrılarının Tedavi Yöntemleri

Bu rahatsızlıkların nasıl tedavi edileceği, ağrının türüne göre değişmektedir.
Besin ve Egzersizler; Herkesin bildiği üzere bazı davranış alışkanlıkları rutin hayatımıza adapte edebilmek, fiziksel sağlığa pozitif etki etmektedir.
Eklem ağrıları, genellikle bağ dokularında enfeksiyona bağlı olarak gerçekleşen deformasyonlarla meydana gelir.
İltihaplı eklem ağrılarının önlemek için, iltihap önleyici gıdalar tüketerek sağlanabilir. Hazır, paketli gıdalardan uzak durulmalıdır.
Kilo Verme; fazla kilo oranı, farklı sebeplerden dolayı aşırı ağrılar meydana getirmektedir. Fazla miktarda olan yağ kısımları, eklemleri yıpratır ve kasları zorlar. Vücutta oluşan stres seviyesi fazlalaşır.
Kararınca Uyku; En basit ve kolay olan yöntem uyumaktır. Yeterli uyku süresi yaşa göre değişkenlik göstermektedir.
Bununla beraber genellikle 7 ile 8 ideal saat aralığıdır. Uyku bölünmemelidir ve kaliteli bir uyku olmalıdır.
Yüzme Spor; Yüzmek vücudunuzdaki tüm eklemlerinizin, ayrı ayrı çalıştıran en ideal ve sağlıklı sporlardan biridir. Yüzme fazla kilolarınızdan kurtulmak için etkili olacaktır.
Soğuk veya sıcak Kompres

Arthri flex eczane de satılıyor mu?

Ürün maalesef Türkiye’deki eczanelerde  satılmamaktadır. Supplument (takviye) ürün satan yurtdışı menşeli sitelerde bulunmaktadır.

Arthri flex Türkiye de bulunmamaktadır. Ama reçeteniz var ise İherb gibi sitelerden getirmek mümkündür. Doktorunuza bunu izah ettiğinizde sizi anlaması mümkün olabilir.

Ayrıca; Kolajen Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ayrıca: Kolajen ve İçeriğinde Bulunan Amino Asitler.

4.6 7 votes
Article Rating

SolarGezi

Solargezi Yöneticisi

Subscribe
Bildir
guest
5 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Pete
Pete
Mayıs 29, 2019 6:34 am

This information is very useful. I really was into reading it thank you for sharing.

trackback
İherb'te en çok tercih edilmesi gerekilen ürünler | iherbten ne satın alınır |
Temmuz 17, 2020 10:34 am

[…] Arthri Flex […]

trackback
İherb üzerinden ürün getirmek hala uygun mu? | Solargezi.com
Kasım 13, 2022 3:44 pm

[…] baz değil, işlevselliğini önemseyecektir. Tabi bunun içinde reçete gereklidir. Örneğin; Arthri Flex bu marka Türkiye’de aranan ve zor bulunan bir […]

trackback
Kolajen Tüketimi Neden Önemli? - Solargezi Forum
Ocak 15, 2023 6:54 pm

[…] Kollajen (supplument) takviyeleri, çeşitli vücut sistemlerini, yapılarını ve işlevlerini desteklemeye yardımcı olur. Kalp sağlığından kemik sağlığına, deniz kolajeni sağlıklı kasları, güçlü tendonları, genç cildi, sağlıklı bağırsak astarını ve gelişmiş eklem ağrılarını destekler. (Tip 2) […]

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
Paylaş
Bağlantıyı kopyala