AlışverişAraştırmaBlogİherb

Carlson Omega 3 Balık Yağı | Ürün İnceleme

Carlson Omega 3 Balık Yağı İncelemesi

Omega 3 yağı denilince aklımıza direk takviyeler, supplumentler ve balık yağları geliyor. Omega 3’ün beyin gelişimi ve sağlığı, kalp sağlığı, bağırsak florası sağlığı gibi süreçlerde bir çok aktif faydası var. Ayrıca depresyon içinde en çok tercih edilen takviye türleridir fakat Omega-3 kullanımı insan sağlığı açısından çok önemli bir takviyedir. Bu yüzden sadece supplument olarak değerlendirmemek gerekir. Balık tüketimi de son derece önemlidir. (besin kaynağı açısından) fakat buradaki es geçilmemesi gerekilen en önemli detaylar arasında balıklardaki ağır metaller. Yani bu konuda balık tüketimi yaparken balık türlerini bunlara göre kategorize etmeliyiz. Yer, zaman ve tüketim tarihi bu durumda önem arz ediyor. Basit bir araştırma yaparak Omega-3’ün insan sağlığı üzerindeki faydalarını sizlerde bulabilirsiniz fakat biz yine de Omega-3 insan sağlığına faydalarını kısa başlıkta sıralarsak şunları söylemek mümkün…

Omega 3'ün insan sağlığına faydaları

Omega 3’ün İnsan Sağlığına Faydaları

1-Depresyon

2-Kalp ve Kardiyovasküler Hastalıklar

3-Sindirim Sitemi

4-Bağışıklık Sisteminin Güçlenmesi

5-Bilişsel Bozuklukların Düzeltilmesi (Beyin ve Ruh Sağlığı)

gibi ana başlıklarda etkin rol oynar. Bununla ilgili bir çok araştırma ve makale yazıları mevcuttur. Bizler başlıklar halinde en önemlilerini belirttik.

En iyi balık yağı markası hangisi - Solargezi

Hangi Omega 3 Markası Kullanılmalı?

Öncelikle doktorunuz tavsiyesi ile Omega 3 eksikliğine bağlı belirtiler yaşıyorsanız ve bu tescil ediliyorsa, Omega-3 kullanımının doğru orantıda kullanılması sizin için daha iyi olacaktır. Omega 3’eksikliğinde bir çok rahatsızlıklar ortaya çıkabiliyor. Omega 3 ile ilgili bir çok marka ve ürünler, takviyeler, supplumentler var. Omega 3 balık yağından elde edilen bir yağ türüdür. Bu sebeple marka seçimlerinde her zaman elde edilecek yağın, kullanılan balık türünün seçkisinde önemli rol oynar. Bu sebeple hangi marka omega 3 balık yağı? sorusunun cevabını aşağıda hemen veriyor ve açıklamalara devam ediyoruz, Özellikle kendisini ispatmış marka ve kuruluşlardan satın alınmasını ve doktor tavsiyesi ile kullanılmasını tavsiye ederim.

Carlson Omega 3 Balık Yağı - Solargezi - Ürün İncelemesi

Carlson Omega 3 Balık Yağı

Carlson Omega 3 Balık Yağı yurtdışında, Avrupa’da bir çok tüketicinin kullandığı bilinen bir balık yağı markasıdır. Bu balık yağı ile ilgili supplument satan e-ticaret sitelerinde olumlu geri bildirimler mevcuttur. Dilerseniz sizlerde buraya tıklayarak kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz. Bu yorumlardaki baz aldığım en önemli etken, farklı ülke vatandaşları tarafından yapılan yorumların global anlamı taşımasıdır. Carlson Omega 3 Balık Yağını ülkemizde satan mevcut sitelerde mevcuttur. Fakat burada dikkat etmenizi istediğim en önemli etken balık yağlarının fiyat oranlarının yurtdışı bazlı fiyat oranları tutmasıdır. Yani yurtdışında satılan aynı markaya ait balık yağı, buradan çok daha ucuza satılması doğru olmaz diye düşünüyorum. O sebeple fiyat skalalarının tutması önem arz eder. Sizlerde Carlson Omega 3 Balık Yağının fiyatını buradan öğrenebilirsiniz. 

Carlson Omega 3 Balık Yağını Satan Yerler

Ürünlerin orijinal olması, ürünü seçmedeki en önemli etken olmasıdır. (Yukarıda belirttik) Bu sebeple bu ürünleri yurtdışında satan belli başlı e-ticaret siteleri var. Bunlardan birisi İherb veya amazon global. İherb; Türkiye’ye ürün gönderiyor fakat bazı gümrük süreçleri var. (Reçete) Doktorunuz size bu ürünü reçete ettiği taktirde gümrük vergilerini de ödeyerek ürünü Türkiye’ye getirmek mümkün. Carlson Omega 3 Balık Yağını iherb üzerinden satın alabilirsiniz. Doktor reçetesi ile ilgili buradaki yazımızı okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz. Son olarak hepimiz bir şeyleri satın almadan önce mutlaka araştırma yoluna gideriz. Fakat kullanımı ile ilgili her zaman doğru kararı doktorunuz verir.

Balık Yağı Satın Almadan Önce Hangi Değerlere Dikkat Etmeliyim?

Dha - Epa - Carlson Balık Yağı Oranları

Son olarak herhangi bir balık yağı markası satın almadan önce dikkat etmeniz değerler EPA ve DHA değerleri yüksek olması önemlidir. Çünkü bu parametreler balık yağını kaliteli gösteren nitelikler taşır. Özellikle Epa ve Dha değerlerinin toplamı 1000’i geçerse bu daha iyi olduğunu gösterir. Omega 3 balık yağı satın almadan önce EPA ve DHA değerlerini sorgulayın. Carlson Omega 3 Balık Yağında bu değer 1.200 mg‘dir.

Daha fazla bilgi ve içerik için blog yazılarımızı takip edebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating

E. Canpolat Tekin

Solargezi.com'da blog yazarlığı ve içerik editörlüğü yapmaktayım. ✂️

Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
İherb'te en çok tercih edilmesi gerekilen ürünler | iherb ürünler
Aralık 29, 2022 10:25 am

[…] İlgili blog yazısı 2 (ürün incelemesi) […]

trackback
Stresi Azaltmanın 7 Kolay Yolu - Solargezi Forum
Ocak 9, 2023 4:30 pm

[…] balıklar eklemeyi deneyin. Somon ve sardalya ve ton balığı gibi diğer balıklarda bulunan omega-3 yağ asitleri, serotonin üretimini artırmaya ve stres ve kaygıyı azaltmaya yardımcı olabilir. Bu balık […]

trackback
Neden Omega-3'leri Önemsiyoruz? - Solargezi Forum
Ocak 10, 2023 11:33 am

[…] 3’ler için balık yağı kapsülleri alırken bir uyarı; bunlar kanınızın pıhtılaşma olasılığını azaltabilir. […]

trackback
Odaklanma ve Dikkat Seviyesini Attırmanın Yolları
Mart 25, 2023 9:12 am

[…] yağları, omega-3 yağ asitleri eikosapentaenoik asit (EPA) ve dokosaheksaenoik asit (DHA) açısından zengindir. Bu […]

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
Paylaş
Bağlantıyı kopyala